skopiowanie joomli z serwera na localhost
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 20

Temat: skopiowanie joomli z serwera na localhost

  1. #1
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny skopiowanie joomli z serwera na localhost

    Uważnie czytałem Forum i wszędzie było na temat przenoszenia joomli z lokalhost na serwer. Mnie interesuje odwrotny kierunek, mam zrobioną stronę opartą na joomli i chciałbym ją przenieść na swój komputer aby mieć ją w charakterze kopii zapasowej i móc na niej eksperymentować ewentualne aktualizowanie do wyższej wersji joomli. Na komputerze mam już zainstalowany p[akiet XAMPP i uruchomiłem w nim joomlę w wersji takiej jak jest na serwerze (1.08). Mam też ptzygotowaną bazę SQL, wiem w przybliżeniu jak używać phpMyAdmin, aby eksportować i importować zawartość bazy. Wyczytałem też, że powinienem w takim przypadku przeedytować plik configuration.php (szkoda, że podawany link z przykładem takiej modyfikacji nie działa).
    Dodam jeszcze , że strona na serwerze posiada kilka dodatkowo zainstalowanych komponentów i modułów.
    adres strony, jeśli w czymś to pomoże:
    http:wisniowiecki.pl
    Jak mam się do tego wszystkiego zabrać?
    Ostanio edytowane przez alex51 : 17-02-2007 09:42

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Przeglądacz
    Dołączył
    11-02-2006
    Wpisy
    72
    Punkty
    42

    Domyślny

    1. zainstalować na localu Joomle
    2. zainstalować wszystkie dodatki, moduły i komponenty, które zostały dodatkowo zainstalowane w serwisie na serwerze.
    3. Przenieść za pomocą FTP na serwer lokalny do odpowiednich katalogów (tak jak na serwerze) katalog images/stories/ oraz właściwą templatkę (używaną na serwerze) do katalogu templates/
    4. wyeksportować bazę danych z serwera i zaimportować na lokalu

    To wszystko ... powinno śmigać

    Swoja drogą zainteresuj się localserwerem VertrigoServ ... wydaje mi się, że jest ciekawszy niż XAMPP.

    [EDIT]
    Pliku configuration.php nie trzeba ruszać i zmieniać.

  4. #3
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Dzięki za podpowiedź, tylko, że tyle domyśliłem się czytając podobne wypowiedzi dotyczące eksportu z localhost na serwer. Mnie intersesowała możliwość skopiowania z serwera na localhost tego co mam na serwerze, bez instalowania dodatkowych komponentów, modułów i botów, bo to co napisałeś, to prawie stworzenie od początku nowej strony na własnym komputerze. Rzezcywiście nie ma takiej możliwości aby przenieść "fizycznie" z serwera na localhost?

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    11-02-2006
    Wpisy
    72
    Punkty
    42

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez alex51 Zobacz wiadomość
    Rzeczywiście nie ma takiej możliwości aby przenieść "fizycznie" z serwera na localhost?
    Ależ jest ... tylko po co ? W takim przypadku i tak musisz zrobić eksport/import bazy danych i dopasować plik configuration.php. Przenoszenie całości za pomocą FTP jest dość uciążliwe - to strasznie dużo MB.
    Przeniesienie całości serwisu a następnie dopasowanie konfiguracji, załozenie bazy i jej import ... moim skromnym zdaniem robota na 60-120 minut.

    Metoda, którą opisałem zajmuje góra 25 minut i daje pewność działania.

    Skoro się upierasz ... przewal wszystko na lokal do właściwego katalogu (nie mam pojęcia jaki to będzie u Ciebie - zależy od localserwera) , zaimportuj bazę i kombinuj z configuration.php i serwerem na localhoście.

    Robota dla masochistów

  6. #5

    Domyślny

    witam

    bez problemu przeniesiesz cały serwis na XAMPPA i zrobisz to stosunkowo szybko, w końcu ile by nie było tego serwisu to przy dzisiejszych łączach zadnie download nie jest takie straszne gorzej bywa z funkcją UP.

    Po instalacji XAMPPA został utworzony katalog htdocs tam są trzymane katalogi z serwisami "stronami www" czyli kopiując swój serwis wgraj go do tego katalogu, jeśli swój serwis masz na serwerze zdalnym w głównym katalogu to przegraj go do utworzonego katalogu w htdocs czyli utwórz folder np "portal" i właduj tam całą zawartość serwisu tak aby powstała dokładna struktura jak na serwerze zdalnym, nie będzie problemu jak masz swój serwis w katalogu na zdalnym serwie po prostu przeciągniesz katalog w oknach ftp.

    Teraz słowem ustawień pliku configuration.php

    $mosConfig_absolute_path = 'F:/server/xampp/htdocs/portal';

    $mosConfig_live_site = 'http://localhost/portal';

    $mosConfig_cachepath = 'F:/server/xampp/htdocs/portal/cache';

    objaśnienia :

    F: oznaczenie dysku gdzie jest zainstalowany xamp (moja lokalizacja u Ciebie pewnie C )
    /server/ to katalog gdzie trzymam xamppa
    /htdocs/ to katalog gdzie są trzymane pod foldery z serwisami
    /portal/ katalog gdzie jest serwis "twoje przeniesione pliki"
    /localhost/ wywołanie adresu serwera

    po przekopiowaniu plików poprzez ftp zostanie ci tylko zrzut bazy poprzez phpMyAdmin po zgraniu wchodzisz do bazy sql na swoim lokalnym serwerze wywołujesz http://localhost/phpmyadmin/
    zakładasz bazę i wgrywasz ta zassaną ze zdalnego

    to wygląda mniej więcej tak ważne są ustawienia bazy sql jak i samego XAMPPA bo inaczej rozwali ci kodowanie. Ale to wyjaśnię w tutorialu
    Ostanio edytowane przez Alternativestudio : 17-02-2007 19:12
    Alternativestudio.eu
    Ubuntu - eZ Publish - Magento professional eCommerce

  7. #6
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Szkoda, że nie zaczekałem do ostatniej porady, bo zrobiłem stosownie do otrzymanych wcześniej porad. W XAMPPie w katalogu htdocs zrobiłem folder o nazwie joomla_108 i w nim zainstalowałem od początku nową joomlę. Następnie zainstalowałem w niej wszystkie dodatkowe komponenty, moduły i boty, jakie mam na serwerze. Podobnie zrobiłem z templatką. Jak już wygląd i dodatki były identyczne z joomlą z serwera, posłużyłem się phpMyAdmin (z xamppa) którym wgrałem kopię bazy ściągniętej wcześniej z serwera. Otworzyłem wpisując localhost/joomla_108 i pokazał się widok stromy prawie identycznej z tą z serwera, tylko z brakami polskich znaków diakrytycznych, np. zamiast napisu Menu Główne jest widoczny napis Menu G??wne. Domyślam się, że jest jakiś konflikt w kodowaniu znaków i porównywania napisów w bazie, ale jak to naprawić, nie wiem.

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    29-01-2007
    Wpisy
    4
    Punkty
    11

    Domyślny

    Przy przenoszeniu bazy musisz zwrócić uwagę na 2 rzeczy:
    1) w jakim kodowaniu eksportujesz bazę (najczęściej jest to UTF8) - i zaznaczyć właściwe kodowanie przy imporcie tejże bazy
    2) przy tworzeniu nowej bazy na swoim kompie musisz ustawić taką samą 'metodę porównywania napisów' jaką masz na tym serwerze publicznym (najczęściej jest to latin2 general)...

  9. #8
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Wchodząc do phpMyAdmin na serwerze, na samym wejściu mam podaną informację, że systemem kodowania znaków dla MySQL jest: UFT8 Unicode, zaś System porównań dla połączenia MySQL to: uft8_unocode_ci. Wchodząc do bazy, przy każdej z tabel jest podane, że Metoda porównywania napisów to: latin1_swedish_ci. Takie są ustawienia na serwerze ( a w nim wersja klienta MySQL: 4.1.10 i phpMyAdmin - 2.9.0.2). W komputerze mam XAMPP w którym jest zainstalowana joomla i wszystkie komponenty, moduły i dodatki, jak na serwerze. Po wyeksportowaniu bazy przez phpMyAdmin, i wgraniu jej na localhost brak jest polskich znaków.

    Zrobiłem jednak tak:
    Utworzyłem nową bazę w której ustawiłem identyczne ustawienia jak w bazie z serwera, czyli: System porównań dla połączenia MySQL to: uft8_unocode_ci, zaś metoda porównywania napisów to: latin1_swedish_ci. Po takim ustawieniu i zaimportowaniu bazy z serwera na komputer pokazały się polskie znaki. Czyżby to był ten sposób na poruszany problem? Wygląda na to, że tak.
    A przy okazji zauważyłem inny problem. Chciałem wejść w edycję jednego z artykułów, ltóre publikowałem na stronie, ale edycję chciałem zrobić w wersji skopiowanej na localhost i tu się okazało, że nie mam pól przewidzianych do wstawiania tekstu. Tak samo jest w przypadku tworzenia nowego artykułu. Po prostu nie mogę nic napisać?
    Ostanio edytowane przez alex51 : 20-02-2007 09:53

  10. #9
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    1. zzipowac pliki, jezeli c-panel (czy inny coś-panel) nie ma zipa w managerze plikow to wykonac pelna kopie zapasowa (robi sie max 5 minut)
    2. zassac na dysk jeden plik, jezeli to full backup to wydobyc z niego tylko katalog Joomla
    3. wyeksportowac baze: tryb zgodnosci MYSQL40, domyslne kodowanie tabel: latin2_general_ci, metoda porownan dla polaczen mysql: utf-8, do pliku zip, opcjonalnie dodac DROP
    4. pliki z zipa (katalog Joomla) umiescic gdzie tam trzeba na localu
    5. nowa baze ustawic na metode porownan dla polaczen mysql : utf-8, domyslne kodowanie latin2_general_ci, zaimportowac z zipa
    6.* plik sql mozna importowac z backupa

    a) po co pliki ssać ? -> gwarancja identycznosci
    - przeniesienie ustawien w plikach konfiguracyjnych komponentow
    - brak ryzyka pokopania sciezek do grafik
    - przeniesienie ewentualnych wlasnych modyfikacji kodu
    - przeniesienie roznych hacków na plikach o ktorych z czasem sie zapomina a nie widac ich w PA
    b) po co full backup? -> predkosc i poprawnosc
    - nawet wielokrotnie wiekszy plik zip, jako pojedynczy plik zassa sie szybcziej niz cale stado pojedynczych plikow joomla
    - nie ma ryzyka niedociagniec / zerwanych transferow
    - full backup i tak zawsze warto miec
    ad 6* czesto przy pelnym backupie cośtam-panel zrobi nam od razu poprawny zrzut bazy danych, wiec od razu plik sql mamy w ręku

    na roznorakich srodowiskach offline czasem brak ustawienia locale / defaulf charset (czy jakos tak) dla serwera appache i nawet przy poprawnych dzialaniach moga byc krzaki-pl

  11. #10
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Wielkie dzięki, problem załatwiony, chyba jeden z pierwszych przypadków na tym Forum w sprawach związanych z nieprawidłowościami polskich znaków.
    A w nawiązaniu do swojej poprzedniej wypowiedzi:
    A przy okazji zauważyłem inny problem. Chciałem wejść w edycję jednego z artykułów, ltóre publikowałem na stronie, ale edycję chciałem zrobić w wersji skopiowanej na localhost i tu się okazało, że nie mam pól przewidzianych do wstawiania tekstu. Tak samo jest w przypadku tworzenia nowego artykułu. Po prostu nie mogę nic napisać?
    aż wstyd się przyznać, bo sam zauważyłem w końcu, że nie wszystkie komponenty i boty zainstalowałem na domowej wersji joomla, bo zapomniałem dodać używanego na serwerze edytora JCE, (wygodniejszego dla mnie od Tiny MCE.
    Dziękuję wszystkim pomagającym starszemu człowiekowi, ale mój wiek nie przeszkadza mi w doskonaleniu umiejętności prowadzenia strony.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •