Instalacja Joomla i XAMPP na Macu
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 16

Temat: Instalacja Joomla i XAMPP na Macu

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    10-03-2014
    Wpisy
    12
    Punkty
    2

    Domyślny Instalacja Joomla i XAMPP na Macu

    Proszę o pomoc. XAMPP zainstalowałem (wersja najnowsza). Chcę zainstalowaź Joomla 3x ze strony bitnami (wersja z automatycznym instalatorem). Podczas instalacji pojawia się błądError changing permissions to 040755 in /Applications/XAMPP/xamppfiles/img, ignoruję go i instalacja dobiega końca. Joomla się zainstalowała w /Applications/Xampp/xamppfiles/apps. Jednak gdy wchodzę na http://localhost/joomla łącze nie działa. Pisałem do p.Wajdy, ale on odpowiedział żeby zainstalować MAMP-a, Mógł napisać wyrzuć Maca kup PC. Bez sensu. Czy jest ktoś kto mogłby mi pomóc?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    A co takiego nie odpowiadało Ci w mojej odpowiedzi? I dlaczego niby miałbym pisać, byś wyrzucił MAC-a i kupił PC?
    Niestety, bez sensu jest to, co Ty piszesz. Męczysz się nieskutecznie z oprogramowaniem, które "powinno działać", ale Ci niestety - nie działa. A ja proponuje Ci, byś się nie męczył, tylko zainstalował oprogramowanie, które jest przygotowane dla systemu, którego używasz, i na pewno działa bez takich problemów. Jaki widzisz sens w odrzucaniu sensownej porady?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Wyjadacz mac awatar
    Dołączył
    09-10-2011
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    881
    Punkty
    115

    Domyślny

    Po pierwsze jak masz chodzace srodowisko apacha to nie instaluj jakis dziwnych paczek, tylko weź orginalna ze strony joomla,
    po drugie joomle instalujesz w katalogu /Applications/xampp/htdocs w podkatalogu np joomla,
    bo tam kieruje http://localhost/joomla

    Druga sprawa to fakt ze lepiej zainstalowac MAMP

  5. #4
    Nowicjusz
    Dołączył
    10-03-2014
    Wpisy
    12
    Punkty
    2

    Domyślny Nie jestem tu po to, by polemizować...

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    A co takiego nie odpowiadało Ci w mojej odpowiedzi? I dlaczego niby miałbym pisać, byś wyrzucił MAC-a i kupił PC?
    Niestety, bez sensu jest to, co Ty piszesz. Męczysz się nieskutecznie z oprogramowaniem, które "powinno działać", ale Ci niestety - nie działa. A ja proponuje Ci, byś się nie męczył, tylko zainstalował oprogramowanie, które jest przygotowane dla systemu, którego używasz, i na pewno działa bez takich problemów. Jaki widzisz sens w odrzucaniu sensownej porady?
    Moje pytanie dotyczyło środowiska XAMPP i instalacji pakietu, który podobno powinien działać. To, że Joomla na MAMP działa, to wiem. Dlatego Twoja odpowiedź jest bez sensu. Gdybym miał problemy z samochodem Nissan, to Ty być mi powiedział kup sobie BMW. To nie rozwiązuje problemu. Inaczej mówiąc odpowiedź była niekonstruktywna. Ale dzięki.

    - - - Updated - - -

    Dlaczego lepiej zainstalować MAMPA? Na bitnami jest "dziwna paczka" http://bitnami.com/stack/joomla i działa, ale do uruchomienia Phpmyadmin potrzebny jest login i hasło. Nikt nie informuje jaki login i jakie hasło. Okazuje się, że trzeba zmienic plik konfiguracyjny i dla root dodać hasło. Zrobiłem to na czuja i działa. Uważam, że nie ma sensu robić oprogramowanie, które działa na pół gwizdka. Co do Xamppa. On się instaluje bez problemu. Natomiast przygotowana dla niego paczka Joomla instaluje go domyślnie gdzie indziej. Spróbuję zrobić tak jak sugerujesz.

  6. #5
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Ble, ble, ble - mój Miły Panie!
    Twoje pytanie dotyczyło utworzenia w systemie MAC lokalnego serwera www. Rozwiązaniem dedykowanym, dla MAC jest pakiet MAMP. Kosztuje dokładnie tyle samo, co XAMPP, czyli 0 złotych. Wystarczy pobrać, rozpakować, skonfigurować i używać. Nie spotkałem nikogo, kto miałby z tym rozwiązaniem problemy. Podałem Ci również informację, gdzie znajdziesz prosty poradnik.

    Ale - jak widać - Twój problem nie polega na tym, by uruchomić w swoim komputerze serwer www i działającą na nim instancję Joomla, ale na rozwiązaniu nie wiadomo jakich kłopotów z poprawną konfiguracją w środowisku MAC pakietu XAMPP. W takim razie zwróć się z tym problemem na forum społeczności XAMPP-a albo do jego twórców.

    Po to istnieją alternatywne rozwiązania, by z nich korzystać, zwłaszcza, ze to nic nie kosztuje.
    Niekonstruktywne jest biadolenie, że mi nie wyszło, a powinno.

    PS
    Cytat Wysłane przez pierre1953 Zobacz wiadomość
    Natomiast przygotowana dla niego paczka Joomla instaluje go domyślnie gdzie indziej. Spróbuję zrobić tak jak sugerujesz.
    Pakiety z Bitnami są kompletnymi zestawami - instalują środowisko serwerowe i Joomla (lub inny system). To nie są pakiety do instalacji w środowisku XAMPP. W tym środowisku instaluje się pakiety Joomla.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #6
    Wyjadacz mac awatar
    Dołączył
    09-10-2011
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    881
    Punkty
    115

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez pierre1953 Zobacz wiadomość
    Dlaczego lepiej zainstalować MAMPA? Na bitnami jest "dziwna paczka" http://bitnami.com/stack/joomla i działa, ale do uruchomienia Phpmyadmin potrzebny jest login i hasło.
    Jak to nie informuje, na głównej stronie xamppa przeciez sa zalecenia co trzeba zrobic po instalacji

    Cytat Wysłane przez pierre1953 Zobacz wiadomość
    Nikt nie informuje jaki login i jakie hasło. Okazuje się, że trzeba zmienic plik konfiguracyjny i dla root dodać hasło. Zrobiłem to na czuja i działa. Uważam, że nie ma sensu robić oprogramowanie, które działa na pół gwizdka.
    Nic sie nie okazuje się, xampp jest gerneralnie dla bardziej obeznanych w temacie serwerów uzytkowników po prostu, mozesz tam zamontowac serwer poczty, serwer FTP, dlatego proponujemy ci MAMP

    Cytat Wysłane przez pierre1953 Zobacz wiadomość
    Co do Xamppa. On się instaluje bez problemu. Natomiast przygotowana dla niego paczka Joomla instaluje go domyślnie gdzie indziej. Spróbuję zrobić tak jak sugerujesz.
    Dlatego proponuje abys zrobil to noralnie, bez jakis ekstra instalatorów, powinno byc OK

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    10-03-2014
    Wpisy
    12
    Punkty
    2

    Domyślny

    Ale ja nie mam problemu z instalacją Joomla na MAMP-ie. Chciałem skorzystać i zobaczyć ja działa Joomla w środowisku XAMPP, o k†órym zresztą sam piszesz w pomoc.joompla o takim środowisku, więc myślałem, że jest to środowisko sprawdzone i sprawne. To, że coś jest bezpłatne dla mnie nie jest istotne i to nie jest argument. Co do poradnika to dziękuję, korzystałem i uważam, że jest okropnie haotyczny. Kiedyś pracowałem dla Autodesku we Francji. Robiłem aplikacje w jęcyku LISP i C++. Aplikacja miała być tak zrobiona, żeby przyszły użytkownik nie musiał tracić czasu na to, co i jak ma kliknąć. Bo to kosztuje i nikt takiego oprogramowania nie kupi. Tak mnie uczono. Tu w Polsce jest inaczej. Programista ma w d...użytkownika. No ale zbaczam z tematu. Przepraszam za kłopot i zawracanie głowy. Za dobre chęci dziękuję.

  9. #8
    Nowicjusz
    Dołączył
    10-03-2014
    Wpisy
    12
    Punkty
    2

    Domyślny

    Poradziłem sobie. Po pierwsze nie ma takiego katalogu /Applications/xampp/htdocs. Jest natomiast katalogu /Applications/xampp/xamppfiles/htdocs. Po drugie jeśli się tam przeniesie katalog rozpakowany Joomla_3 to istalacja jest niemożliwa (bez dodatkowych interwencji) ponieważ katalog jest zabezpieczony. Po trzecie można jednak to zrobić ale pod nazwą zupełnie innego katalogu. Po czwarte trzeba ręcznie zrobić plik konfiguracyjny, a po piąte ręcznie usunąć plik instalacyjny. I działa, ale nie do końca.

    - - - Updated - - -

    Poradziłem sobie. Po pierwsze nie ma takiego katalogu /Applications/xampp/htdocs. Jest natomiast katalogu /Applications/xampp/xamppfiles/htdocs. Po drugie jeśli się tam przeniesie katalog rozpakowany Joomla_3 to istalacja jest niemożliwa (bez dodatkowych interwencji) ponieważ katalog jest zabezpieczony. Po trzecie można jednak to zrobić ale pod nazwą zupełnie innego katalogu. Po czwarte trzeba ręcznie zrobić plik konfiguracyjny, a po piąte ręcznie usunąć plik instalacyjny. I działa, ale nie do końca.

    - - - Updated - - -


    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Pakiety z Bitnami są kompletnymi zestawami - instalują środowisko serwerowe i Joomla (lub inny system). To nie są pakiety do instalacji w środowisku XAMPP. W tym środowisku instaluje się pakiety Joomla.
    Bzdura. Dla środowiska XAMPP są dostępne moduły instalacyjne:http://bitnami.com/stack/xampp?utm_source=bitnami&utm_medium=installer&utm_ campaign=XAMPP%2BModule.
    Natomiast są też dostępne pakiety zestawy, które działają. Ale ja już sobie poradziłem. Jeszcze raz dziękuję.

  10. #9
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez pierre1953 Zobacz wiadomość
    Co do poradnika to dziękuję, korzystałem i uważam, że jest okropnie haotyczny.
    Zawsze możesz napisać lepiej i mniej chaotycznie. Masz przecież doświadczenie (francuskie)

    Cytat Wysłane przez pierre1953 Zobacz wiadomość
    Kiedyś pracowałem dla Autodesku we Francji. Robiłem aplikacje w jęcyku LISP i C++. Aplikacja miała być tak zrobiona, żeby przyszły użytkownik nie musiał tracić czasu na to, co i jak ma kliknąć. Bo to kosztuje i nikt takiego oprogramowania nie kupi. Tak mnie uczono. Tu w Polsce jest inaczej. Programista ma w d...użytkownika. No ale zbaczam z tematu.
    A co pakiety bitnmi mają wspólnego z Polską?

    Odnośnie różnych pakietów bitnami - nie wiedziałem, nie musiałem, nie śledzę rozwoju tego projektu, bo mi po nic. Dziękuję za info. Ale też mi do niczego nie posłuży.

    Cieszę się, ze sobie poradziłeś.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  11. #10
    Wyjadacz mac awatar
    Dołączył
    09-10-2011
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    881
    Punkty
    115

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez pierre1953 Zobacz wiadomość
    Ale ja nie mam problemu z instalacją Joomla na MAMP-ie. Chciałem skorzystać i zobaczyć ja działa Joomla w środowisku XAMPP, o k†órym zresztą sam piszesz w pomoc.joompla o takim środowisku, więc myślałem, że jest to środowisko sprawdzone i sprawne.
    To zobaczyles ze najnowsza wersja XAMPP sprawia problemy, poradnik jest pisany ogólnie, XAMPP ma wiele wydań.
    Cytat Wysłane przez pierre1953 Zobacz wiadomość
    To, że coś jest bezpłatne dla mnie nie jest istotne i to nie jest argument. Co do poradnika to dziękuję, korzystałem i uważam, że jest okropnie haotyczny.
    To czemu nie kupisz hostingu i nie będziesz online testował. Wtedy będziesz miał możliwość egzekwować swoje prawa.
    Cytat Wysłane przez pierre1953 Zobacz wiadomość
    Kiedyś pracowałem dla Autodesku we Francji. Robiłem aplikacje w jęcyku LISP i C++. Aplikacja miała być tak zrobiona, żeby przyszły użytkownik nie musiał tracić czasu na to, co i jak ma kliknąć. Bo to kosztuje i nikt takiego oprogramowania nie kupi. Tak mnie uczono.
    Nie, no śmiać mi się chce, płatne zachodnie oprogramowanie jest najlepsze, poczytaj sobie o starszych wersjach pakietów Adobe - był taki przypadek fantastyczny, ze jak wgrałeś sobie ich oficjalne demo do systemu i potem zdecydowałeś się kupić ich produkt, to po odinstalowaniu owego demo nie mogłeś bez instalacji od nowa całego systemu operacyjnego zainstalować ich legalnego oprogramowania, i co myślisz ze Adobe poprawił guzik prawda, radzili instalowac system od zera
    Cytat Wysłane przez pierre1953 Zobacz wiadomość
    Tu w Polsce jest inaczej. Programista ma w d...użytkownika.
    A co ma Polska do XAMPPa a zwlaszcza programisci. Poza tym najlepszym najlepszym srodowiskiem do testowania Joomli jest wlasnie POLSKI Jamp.
    Cytat Wysłane przez pierre1953 Zobacz wiadomość
    Poradziłem sobie. Po pierwsze nie ma takiego katalogu /Applications/xampp/htdocs. Jest natomiast katalogu /Applications/xampp/xamppfiles/htdocs.
    No chłopie, Sherlock Holmes sie chowa, jak pisze ze powinien byc taki to licze na to ze jest, ze nic akurat w twojej wersji nie pozmieniali
    Cytat Wysłane przez pierre1953 Zobacz wiadomość
    Po drugie jeśli się tam przeniesie katalog rozpakowany Joomla_3 to istalacja jest niemożliwa (bez dodatkowych interwencji) ponieważ katalog jest zabezpieczony.
    Piszesz CHAOTYCZNIE - który katalog był zabezpieczony, ten do którego wgrywałeś czy ten który rozpakowywałeś
    Cytat Wysłane przez pierre1953 Zobacz wiadomość
    Po trzecie można jednak to zrobić ale pod nazwą zupełnie innego katalogu.
    Jaką inna, chodzi ci o to ze nie musi byc "joomla", tylko np "grzebien", oczywiscie ze może byc inna - to podstawowa wiedza
    Cytat Wysłane przez pierre1953 Zobacz wiadomość
    Po czwarte trzeba ręcznie zrobić plik konfiguracyjny, a po piąte ręcznie usunąć plik instalacyjny. I działa, ale nie do końca.
    Ke? A co nie działa?
    Cytat Wysłane przez pierre1953 Zobacz wiadomość
    Bzdura. Dla środowiska XAMPP są dostępne moduły instalacyjne:http://bitnami.com/stack/xampp?utm_s...XAMPP%2BModule.
    Trochę zbastuj z takim słownictwem, bzdura to możesz do swoich kolegów mówić, staramy się pomagać i robimy to w naszym wolnym czasie. Nie śledzimy wszystkich dostępnych środowisk do instalacji Joomli lokalnie, równie dobrze te pakiety mogły pojawić się na dniach.
    MY tez dziękujemy.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Instalacja joomla XAMPP
    przez cleargeen na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 26-01-2013, 21:58
  2. instalacja joomla na xampp
    przez Pi0tR na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post/autor: 31-05-2012, 09:44
  3. PILNE - problem z instalacja Joomli na XAMPP
    przez bizgho na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 02-04-2011, 09:23
  4. Joomla 1.5.2 + eXpose 4.6.3a3 na xampp 1.6.6a
    przez BArtus na forum Galerie, media, obsługa grafiki i innych mediów
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 18-04-2008, 18:50
  5. instalacja Joomla pod XAMPP
    przez GoRX na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 06-11-2007, 19:00

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •