Jedna baza danych i dwa CMS'y - Strona 3
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Wyniki 21 do 26 z 26

Temat: Jedna baza danych i dwa CMS'y

  1. #21
    Przeglądacz
    Dołączył
    01-02-2006
    Wpisy
    82
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun
    PS.
    1. Ciekawe, jak też nadpisałeś pliki, skoro Ci się obrazki z MLI pokazują.
    też jestem ciekawy bo ponownie mam MLI
    i pytanie kontrolne co do kopiowania, np:
    • ....
    • mod_mainmenu
    • mod_mosmsg (tylko administrator)
    • ....
    oznacza, że "mod_mainmenu" kopiuję w 2 lokalizacjach a "mod_mosmsg" tylko dla admina? bo na razie w tym przykładzie "mod_mainmenu" był kopiowany tylko raz
    Cytat Wysłane przez zwiastun
    3. Znaczenie ma wykonanie wszystkich instrukcji, o których mowa w tłumaczeniu Piotra Laskowskiego [Josha]: Migrowanie z Mambo do Joomla! Wersja zaktualizowana
    zmieniłem prefix z oryginalnego "mos_" na nowy "joom_" i dostałem masę "krzaczków" w napisach

    Pytanie, o co chodzi i czy jest sens korzystać z nowego prefixu, czy lepiej pozostać przy starym?

    I jeszcze kwestia modułów i komponentów - jak jest lepiej: kopiować stare czy instalować na nowo??
    Ostanio edytowane przez Myszoor : 08-02-2006 12:31

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #22
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    1. W pakiecie instalacyjnym masz poukładane pliki w katalogach. Nie ma co filozofować, tylko przekopiować z pakietu instalacyjnego do TYCH SAMYCH katalogów
    2. Standardowy prefix to jos_, ale określasz go w konfigu (configuration.php), wiec możesz dać dowolny, pamiętając o dokonaniu i tej zmiany

    Przyrosytek ma wpływ o tyle, o ile jest dobrze podany, innego nie ma. Natomiast krzaki mozesz mieć spowodowane sposobem odczytywania z bazy danych, jeśli czyta Ci jako UTF-8 to masz krzaki, jeśli czyta i wysyła, jako ISO-8859-2 to jest w porządku.

    W katalogu /includes Joomli są TRZY różne pliki database (dwa mają dodane do nazwy odróżniające je kawałki, należy potestować i użyć jednego z nich. Zanim jednak, to odszukaj na forum info o tym, jak i gdzie zmienić w database, żeby czytał ISO-8859-2 a nie ISO-8859-1 (bo to też może być powód)!


    PS: Nadpisać, to znaczy nadpisać wszystko, a równocześnie wyciepać, czego nie ma w pakiecie instalacyjnym. Oczywiście, poza doinstalowanymi komponentami, modułami, dodatkami, templatkami, ale to chyba oczywiste.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #23
    Przeglądacz
    Dołączył
    01-02-2006
    Wpisy
    82
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun
    PS: Nadpisać, to znaczy nadpisać wszystko, a równocześnie wyciepać, czego nie ma w pakiecie instalacyjnym. Oczywiście, poza doinstalowanymi komponentami, modułami, dodatkami, templatkami, ale to chyba oczywiste.
    Ja chyba czegoś kurna nie łapię

    mam w bazie wczytaną nową tabelę z prefixem "joom_"
    zgrałem na dysk czystą instalkę J!1.0.7 zaczynam to dziadostwo instalowac podając na końcu w " MySQL Table Prefix" owo "joom_"

    w podziękowaniu dostaję to: http://welniaczki.nazwa.pl/eWolow_pl...tall-error.txt

    idea była taka by podpiąć nową instalę J! do istniejącej tabeli z zassanego dumpa i zmienionym w stosunku do oryginału prefixem, po czym mając już to zainstalowane dociągać po kolei od nowa brakojące komponenty i moduły....

  5. #24
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    A po co Ty to do jasnej Anielki INSTALUJESZ! Nadpisz pliki, zmień w configu prefix bazy danych i to wszystko!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #25
    Przeglądacz
    Dołączył
    01-02-2006
    Wpisy
    82
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun
    A po co Ty to do jasnej Anielki INSTALUJESZ! Nadpisz pliki, zmień w configu prefix bazy danych i to wszystko!
    1. zakładam nowy katalog "Joom"
    2. stary kontent Mambo kopiuję do nowego katalogu "Joom"
    3. pliki instalacyjne Joomli! kopiuje do katalogu "Joom" hurtem (bez pod katalogu "installation")
    4. w configuration $mosConfig_dbprefix = 'mos_'; zostaje z "mos_" bo chcę pracować na starej bazie, a poza tym jak zmienię na "joom_" (czyli tak jak mam zassane tabele z nowym prefixem) to mi się "krzaczy" - więc po co?
    5. $mosConfig_absolute_path = '/home .... ma poprawkę do nowego katalogu
    6. mam dalej grafikę z MLI i panel admina wygląda tak: http://www.ewolow.pl/joomla-mamboidalna.gif (wszystkie pozycje po prawej są podwójne - PL i EN, menu jak widać nie ma )

    co tym razem zwaliłem?
    Prezent idealny - www.Welniaczki.pl
    Mysia Perć™ Team - www.MysiaPerc.tk
    Świat Kanu - www.Kanu.pl / forum.Kanu.pl

  7. #26
    Bywalec
    Dołączył
    12-10-2005
    Wpisy
    321
    Punkty
    26

    Domyślny

    Widzę, że kolega nadal ambitnie męczy temat... :-)
    Widzę, że mieszasz wasc już sam sobie w głowie... ;-)
    Widzę, że... już nic nie widzę.. pytanie moje... po co Ci stary "kontent" pod Joomla? I co Ty skopiowales do Joomli nowej ? Jak skopiowales zawartosci plików wszystkich, to co tu się dziwić, że jest nadal stara grafika ? Poza tym, co do krzaczenia, to czasami wina tkwi w tym JAK zgrasz bazę i JAK ja zaimportujesz ;-)
    Podziwiam Cię za wolę walki Powodzenia życzę, mysle ze calosc informacji jakie moglby być podane, zostały wyzej napisane.
    Przeczytaj o tematyce: programy partnerskie zobacz też jak wygląda darmowa reklama dla Ciebie, no i na deser mam dla Ciebie stronę o pagerank i mały Kurs CSS

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •