Jedna baza danych i dwa CMS'y - Strona 2
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 26

Temat: Jedna baza danych i dwa CMS'y

  1. #11
    Przeglądacz
    Dołączył
    01-02-2006
    Wpisy
    82
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez vj_
    3) Wchodzisz do edytora jakiegos, nie polecam notatnika, za to polecam np. Notepad++ (google.pl) i zmieniasz sobie prefixy globalnie z mos_ na jos_ np..
    albo np. mos2_
    może to banalne - ale nie łapię - mam niespakowanego dump'a, zaminiłem prefixy, co dalej z tym dumpem robię? nie trzeba zakładać żadnej nowej bazy?? co mi z tego dumpa jak leży na dysku po zmzminaie prefixów - coś mi się zacięło

    Cytat Wysłane przez vj_
    3) Nadpisujesz pliki z Joomla,
    4) Testy, testy i jeszcze raz testy. Wsio.
    żywcem na mamboo - to akurat jasne

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Przeglądacz
    Dołączył
    01-02-2006
    Wpisy
    82
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez vj_
    3) Wchodzisz do edytora jakiegos, nie polecam notatnika, za to polecam np. Notepad++ (google.pl) i zmieniasz sobie prefixy globalnie z mos_ na jos_ np..
    albo np. mos2_
    może to banalne - ale nie łapię - mam niespakowanego dump'a, zaminiłem prefixy, co dalej z tym dumpem robię? nie trzeba zakładać żadnej nowej bazy?? co mi z tego dumpa jak leży na dysku po zmzminaie prefixów - coś mi się zacięło

    Cytat Wysłane przez vj_
    3) Nadpisujesz pliki z Joomla,
    4) Testy, testy i jeszcze raz testy. Wsio.
    żywcem na mamboo - to akurat jasne

  4. #13
    Bywalec
    Dołączył
    12-10-2005
    Wpisy
    321
    Punkty
    26

    Domyślny

    Widzę, że mylisz pojęcia... dumpa bazy, to jest zrzut zawartosci tabel i ich zawartosci, czyli struktury tabel + zawartosci tabel.. ( to jest to co masz w bazie oznaczone siakos takos: INSERT INTO )

    i teraz wchodzisz do tego swojego phpmyadmina, potem zakladeczna SQL no i... wgrywasz tę swoja niespakowana zdumpowana bazę zzzzeee zmienionymi prefixami, bo jakby nie patrzeć, nie dasz rady tego "wpakować na siebie jednego na drugie"

    Edit: I jeszcze dodam, że po tej czynnosci, masz w jednej bazie kilka innych tabel, jedne przynależa do mambo, inne natomiast do Twojego przyszłego Joomla i to wlasnie na nich będziesz wykonywać wszystkie czynnosci, ponieważ w ustawieniach konfiguracyjnych plików poustawiasz sobie prefix wskazujacy na nowe tabele w bazie, któe posiadaja prefixy, jak juz przyjęlismy jos_ W skrórie kolokwialnie można powiedzieć, ze masz niby "2 bazy, w jednej bazie" - choć to nawet brzmi bez sensu Zatem powiedzmy poprawnie.. w jednej bazie danych, ktorej nazwa brzmi jakostam posiadasz tabele od wersji mambo nr 1, oraz przyszlej Joomelki, róznia sie tym, ze maja inne_ prefixy_ To na tyle, teraz juz musisz sobie poradzić
    Ostanio edytowane przez vj_ : 06-02-2006 14:08
    Przeczytaj o tematyce: programy partnerskie zobacz też jak wygląda darmowa reklama dla Ciebie, no i na deser mam dla Ciebie stronę o pagerank i mały Kurs CSS

  5. #14
    Przeglądacz
    Dołączył
    01-02-2006
    Wpisy
    82
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez vj_
    W mojej wersji to bedzie tak:

    1) Dump bazy mambo z prefixem mos_ jak mniemam
    2) nie zakladasz bazy zadnej, bo juz masz, w niej jest zawartosc tabel mambo z prefixem mos_ (jak mniemam )
    3) Wchodzisz do edytora jakiegos, nie polecam notatnika, za to polecam np. Notepad++ (google.pl) i zmieniasz sobie prefixy globalnie z mos_ na jos_ np..
    albo np. mos2_
    3) Nadpisujesz pliki z Joomla,
    4) Testy, testy i jeszcze raz testy. Wsio.
    nie wsio - na początek przy próbie logowania do nowej Joomli:

    Warning: main(/xxxxxxxxxx/MOS/includes/joomla.xml.php): failed to open stream: No such file or directory in /xxxxxxxxxx/Joom/includes/joomla.php on line 76

    Fatal error: main(): Failed opening required '/xxxxxxxxxx/MOS/includes/joomla.xml.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /xxxxxxxxxx/Joom/includes/joomla.php on line 76

    ta linijka z joomla.php zawiera : require_once( $mosConfig_absolute_path . '/includes/joomla.xml.php' );

    czego nie zrobiłem ??
    bo prefix w configuration.php mam tak: $mosConfig_dbprefix = 'joom_';

  6. #15
    Bywalec
    Dołączył
    12-10-2005
    Wpisy
    321
    Punkty
    26

    Domyślny

    No jesli masz ustawiony prefix w bazie joom_ a nie jos_ tak jak sugerowalem, to tez dobrze, ale pod warunkiem, ze masz dokladnie to samo w pliku konfiguracyjnym oraz w bazie. Dodatkowa sprawa, jestes pewien, ze masz dobrze poustawiane sciezki w configuration.php ?
    Przeczytaj o tematyce: programy partnerskie zobacz też jak wygląda darmowa reklama dla Ciebie, no i na deser mam dla Ciebie stronę o pagerank i mały Kurs CSS

  7. #16
    Przeglądacz
    Dołączył
    01-02-2006
    Wpisy
    82
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez vj_
    ... Dodatkowa sprawa, jestes pewien, ze masz dobrze poustawiane sciezki w configuration.php ?
    ścieżka faktycznie była "zwalona", poprawiłem i jest OK
    pytanie formalne - dlaczego w Joomli mam tak??: http://welniaczki.nazwa.pl/eWolow_pl/Joom/Joomla-01.jpg

    znaczy chodzi o to że engine jest z joomli a grafika z mambo

    dopisek:
    właśnie wlazłem do "konfiguracji globalnej" - po zapisaniu zmian dalej jestem w tym panelu - nie chce się przełaczyć no i górnego mneu brak

    i jeszcze kwestia kodowania - coś dużo krzaczków - czemu nie przejęło ustawień językowych z Mambo??
    Ostanio edytowane przez Myszoor : 07-02-2006 11:45

  8. #17
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    aj, aj, aj, ty masz modyfikację Zwastuna MLI, do dlatego panel się sypnął, trzeba by sie Zwiastun wypowiedzial czy da sie to uaktualnic.

  9. #18
    Przeglądacz
    Dołączył
    01-02-2006
    Wpisy
    82
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez stone
    aj, aj, aj, ty masz modyfikację Zwastuna MLI, do dlatego panel się sypnął, trzeba by sie Zwiastun wypowiedzial czy da sie to uaktualnic.
    łuuuuuuuuuuuuuu dlaczego zawsze zdarzają mi się takie kwiatki! czy Zwiastun tu zagląda?

    alternatywnie - a jak by Joomlę posadzić całkiem na czysto podać prefix do kopii tabel a potem juz "tylko" komponenty dociagać?
    Ostanio edytowane przez Myszoor : 07-02-2006 12:27

  10. #19
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Zagląda.
    Tylko do czego tu Zwiastun?
    Aktualizacja Mambo do Joomla została precyzyjnie opisana po angielsku i po polsku.
    Zawsze przy tym obowiązuje żelazna zasada.
    Backup, backup, backup.

    Jak sobie kombinujecie po swojemu, to sobie kombinujcie. A nuż wymyslicie nową drogę wykonywania rzeczy banalnych.

    PS.
    1. Ciekawe, jak też nadpisałeś pliki, skoro Ci się obrazki z MLI pokazują.
    2. To, czy aktualizowane jest MLI (MLI to jest wielojęzykowy Instalator, a reszta to je to samo!) czy "zwykla" wersja Mambo, nie ma znaczenia.
    3. Znaczenie ma wykonanie wszystkich instrukcji, o których mowa w tłumaczeniu Piotra Laskowskiego [Josha]: Migrowanie z Mambo do Joomla! Wersja zaktualizowana
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  11. #20
    Bywalec
    Dołączył
    12-10-2005
    Wpisy
    321
    Punkty
    26

    Domyślny

    A ja jeszcze dodam od siebie, że pewnie nie wyczyscil cache przegladarki stad tez widac pliki od starowiny mambo

    Kolejna sprawa, przydac sie moze byc moze przeskoczenie z tej wersji 5.4.2.1 na 4.5.2 przynajmniej, mozliwe, ze sa jakies delikatne roznice, ktore powoduja problemy, ale nie sadze.
    Przeczytaj o tematyce: programy partnerskie zobacz też jak wygląda darmowa reklama dla Ciebie, no i na deser mam dla Ciebie stronę o pagerank i mały Kurs CSS

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •