Zmiana wyglądu szablonu gantry po aktualizacji
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 11

Temat: Zmiana wyglądu szablonu gantry po aktualizacji

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    08-04-2011
    Wpisy
    187
    Punkty
    10

    Domyślny Zmiana wyglądu szablonu gantry po aktualizacji

    Witam, czy dostosowywując szablon gantry, poprzez edycję plików less, istnieje ryzyko że po aktualizacji do nowszej wersji je stracę? zastanawiam się czy jest taka możliwość i jak w takim razie sie przed tym uchronić? z góry dzięki za pomoc

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyjadacz mac awatar
    Dołączył
    09-10-2011
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    881
    Punkty
    115

    Domyślny

    tu masz dokładnie to opisane - custom-less-files
    http://gantry-framework.org/document...tom-less-files

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    08-04-2011
    Wpisy
    187
    Punkty
    10

    Domyślny

    Słabo u mnie z angielskim ale dzięki za link

    - - - Updated - - -

    Z tego co przeczytałem wychodzi że aby nie mieć problemów z nadpisaniem plików po aktualizacji, można utworzyć plik np gantry-custom.less tak też zrobiłem, problem w tym że edytowałem też wiele plików less.

  5. #4
    Wyjadacz mac awatar
    Dołączył
    09-10-2011
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    881
    Punkty
    115

    Domyślny

    To musisz te wpisy cale poprzenosić do tego pliku, gantry jest tak zbudowane (testowałem na custom CSS), ze sprawdza czy jest custom i nadpisuje oryginalne wpisy jak go znajdzie

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    08-04-2011
    Wpisy
    187
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki, ale wszystkie właściwości plików less mam wrzucić do jednego np gantry-custom.less? rozumiem że jeżeli ma nadpisać aktualizacja moje zmiany to tak pewnie zrobię, jednak przeczytałem kiedyś jak ktoś napisał że nie wyobraża sobie modyfikacji szablonu tylko na custom. Myślałem że może da sie tak że tworzy sie folder np html w nim umieszam wszystkie pliki less i chodź dokonam aktualizacji to zmiany nie dotkną plików w tym folderze i one będą odpowiedzialne za wyświetlanie szablonu. Czy nie można tego w ten sposób zrobić? nie mówie że to co napisałeś jest złym rozwiązaniem, ale czy nie można tego zrobić tak jak ja napisałem? chyba że cie źle zrozumiełem

  7. #6
    Wyjadacz mac awatar
    Dołączył
    09-10-2011
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    881
    Punkty
    115

    Domyślny

    Jest napisane "override a particular style" czyli "zastapienie określonego stylu"
    dla mnie jest to jednoznaczne ze nadpisujesz, framework wylacza swoje i kompiluje twoje
    ale
    dotyczy to najpewniej kazdego pliku less
    oryginalnie napisali "custom LESS files" czyli pliki, wiele plików, stad wniosek ze

    template.less nadpisujemy template-custom.less
    error.less nadpisujemy error-custom.less
    offline.less nadpisujemy offline-custom.less

    musisz potestowac


    jest jeszcze metoda
    druga czyli
    tworzysz plik global.less do którego wczytujesz wlasne z innego katalogu niz orginalne wg ponizszego wzoru, :

    An alternative way to add LESS files is to simply create the file then add a reference in the /less/global.less master LESS file. The global.less file imports the other LESS files via the @import function, see the example below:
    Kod:
      // Core variables and mixins
    @import "variables.less";
    @import "mixins/index.less";
    // Core and Grid
    @import "gantry-core.less";
    @import "joomla-core.less";
    // Template core styling and layout
    @import "template.less";
    @import "style.less";
    @import @headerstyle;
    @import "prettify.less";

    Aczkolwiek uważam ze -custom.less jest bardziej efektywne, bo w nich wstawiasz tylko swoje zmiany, nie cale less orginalne, to zapewnia lepsza kontrole błędów, bo oryginalne masz zawsze aktualne, a swoje zawsze mozesz wylaczyc na chwile w razie jakis blędów

  8. #7
    Bywalec
    Dołączył
    08-04-2011
    Wpisy
    187
    Punkty
    10

    Domyślny

    Zmodyfikowałem 4 pliki menu.less, menu-dark.less, menu-hovers.less i menu-light.css następnie skopiowałem, zmieniając nazwy na menu-custom.less, menu-dark-custom.less, menu-hovers-custom.less i menu-light-custom.css. Następnie wrzuciłem do katalogu less oryginalne pliki menu.less, menu-dark.less, menu-hovers.less i menu-light.css nadpisując je i po odświeżeniu style wczytywane są nie z plików np menu-hovers-custom.less które zmodyfikowałem lecz standardowe menu-hovers.less i menu się rozsypało. Jeżeli chodzi o plik global.less to on już był? nie tworzyłem takiego pliku z zawartością taką jak podałeś powyżej. Wydaje mi się że za proste to by było lub źle cię zrozumiałem z tym nadpisywaniem

  9. #8
    Wyjadacz mac awatar
    Dołączył
    09-10-2011
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    881
    Punkty
    115

    Domyślny

    Modyfikacje wstawiasz w pliki ......-custom.less ale one są obok oryginalnych, nigdzie ich nie przerzucasz, nie nadpisujesz niczego, oryginalne zostają i twoje customy obok nich tez, pisząc ze "template.less nadpisujemy template-custom.less" mialem na mysli ze gantry szuka najpierw custom jak go znajdzie to zastępuje oryginał, ale oryginał musi byc zostaje

    czyli w katalogu less masz obok siebie
    menu.less, menu-dark.less, menu-hovers.less i menu-light.css
    ale i
    menu-custom.less, menu-dark-custom.less, menu-hovers-custom.less i menu-light-custom.css


    Co do global.less to opisalem ci metode alternatywna do custom.less

  10. #9
    Bywalec
    Dołączył
    08-04-2011
    Wpisy
    187
    Punkty
    10

    Domyślny

    No właśnie w katalogu less mam zarówno pliki np menu.less i menu-custom.less z tym że w menu.less są standardowe ustawienia a to co zmodyfikowałem mam w plikach typu menu-custom.less (chciałem sprawdzić czy wczyta ) jednak wczytuje mi z plików menu.less czyszcze bufor, przestarzałe pliki a w szablonie gantry mam ustawione CSS Compression na ON i też po zmianach czyszcze pamięć i dalej wczytuje mi jako pierwsze style bez custom

  11. #10
    Bywalec
    Dołączył
    08-04-2011
    Wpisy
    187
    Punkty
    10

    Domyślny

    Mac, przeprowadziłem dziś test na serwerze lokalnym, ale zainstalowałem nową joomla+gantry i dokonałem zmian w pliku i zapisałem jako menu-hovers-custom.less i wstawiłem oryginalny plik menu-hovers.less i style są wczytywane z menu-hovers-custom.less (opróżnij bufor) i zmiana widoczna, jest tak jak powinno. Zastanawiam się dlaczego na wersji na której wykonałem tyle pracy custom nie nadpisuje mi plików? dokonałem za dużo zmian ? czyszczenie pamięci nic nie daje, miałeś taką sytuację? dzięki za pomoc

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Zmiana wyglądu szablonu jak to zmienić?
    przez sojer2012 na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 10-09-2013, 09:58
  2. ustawienie wyglądu szablonu - problem
    przez Efendi_rekin na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 18-02-2013, 00:42
  3. SobiPro sobirestara - zmiana wyglądu szablonu
    przez luknik na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 27-01-2012, 18:00
  4. Virtuemart - problem ze zmianą wyglądu szablonu
    przez erper na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 30-12-2011, 10:05
  5. Zmiana wyglądu szablonu
    przez gcwirko na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post/autor: 16-08-2008, 17:24

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •