11.6GB error_log
Wyniki 1 do 4 z 4

Temat: 11.6GB error_log

  1. #1
    Wyjadacz komodore awatar
    Dołączył
    02-03-2009
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    822
    Punkty
    109

    Domyślny 11.6GB error_log

    Wielkie zdziwienie mnie ogarneło gdy zobaczyłem, że przez około 7 dni plik error_log urósł do 11.6GB. Dodawanie nowych wpisów do tego pliku tak obciążało serwer, że nie wyświetlał już strony (zaplecze działało bez problemu). Po analizie kolosa okazało się, że w najgorszym przypadku dodawane było ok 5500 wpisów na sekundę!!! Głównie pierwszy z poniższych:
    Kod:
    [05-Mar-2014 22:44:50 Europe/Berlin] PHP Warning:  XMLReader::open() [<a href='xmlreader.open'>xmlreader.open</a>]: Unable to open source data in /home/xxxx/public_html/xxxx/libraries/joomla/feed/factory.php on line 44
    [07-Mar-2014 04:43:02 Europe/Berlin] PHP Fatal error:  Uncaught exception 'RuntimeException' with message 'Duplicate entry 'http://xxx/yyy/zzz-' for key 'idx_link_old' SQL=INSERT INTO `xxx_redirect_links`
    (`old_url`,`new_url`,`referer`,`comment`,`hits`,`published`,`created_date`) VALUES 
    ('http://xxx/yyy/zzz-Ĺ?rodowiskowa.html', '' ,'', '',1,0, '2014-03-07 03:43:02')' in /home/xxxx/public_html/xxxx/libraries/joomla/database/driver/mysqli.php:605
    Stack trace:
    #0 /home/xxxx/public_html/xxxx/plugins/system/redirect/redirect.php(114): JDatabaseDriverMysqli->execute()
    #1 [internal function]: PlgSystemRedirect::handleError(Object(Exception))
    #2 {main}
      thrown in /home/xxxx/public_html/xxxx/libraries/joomla/database/driver/mysqli.php on line 605
    Jako pierwsze co zrobiłem, to zmieniłem nazwę kolosa i wyłączyłem doniesienia. Strona ożyła i przestały się pojawiać nowe wpisy w error_log.
    Analizując wpisy dodane przez Joomla! w przekierowaniach okazało się, że problemem są wielokrotnie dodane wpisy oraz polskie znaki w adresie.
    W konfiguracji są włączone: sef, htaccess, adres w utf-8 i .html.

    Od tygodnia próbuję to jakoś rozwiązać i jak na razie drepczę w miejscu.
    PHP 5.3 i 5.4
    mySQL 5.1
    Joomla! 3.2.3
    Apache 2.2

    Czy rozwiązał już ktoś, lub może naprowadzić mnie na rozwiązanie tego problemu (przy zachowaniu obecnych adresów)?
    Przyłącz się jeśli masz chęć posłuchać lub porozmawiać o Joomla! i niedaleko Ci do Poznania.


    Klikając "Pomógł - daj punkt" poniżej, motywujesz mnie do dalszej pomocy użytkownikom forum.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyjadacz komodore awatar
    Dołączył
    02-03-2009
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    822
    Punkty
    109

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez komodore Zobacz wiadomość
    [05-Mar-2014 22:44:50 Europe/Berlin] PHP Warning: XMLReader::open() [<a href='xmlreader.open'>xmlreader.open</a>]: Unable to open source data in /home/xxxx/public_html/xxxx/libraries/joomla/feed/factory.php on line 44
    Dzisiaj zauważyłem, że te błędy tak się mnożą, gdy witryna nie działa (był wyłączony serwer mySQL).
    Przyłącz się jeśli masz chęć posłuchać lub porozmawiać o Joomla! i niedaleko Ci do Poznania.


    Klikając "Pomógł - daj punkt" poniżej, motywujesz mnie do dalszej pomocy użytkownikom forum.

  4. #3
    Wyjadacz komodore awatar
    Dołączył
    02-03-2009
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    822
    Punkty
    109

    Domyślny

    Nie zauważyłem, że wcięło część wpisu
    Cytat Wysłane przez komodore Zobacz wiadomość
    gdy witryna nie działa
    oczywiście ta z której ciągnę rss.
    Przyłącz się jeśli masz chęć posłuchać lub porozmawiać o Joomla! i niedaleko Ci do Poznania.


    Klikając "Pomógł - daj punkt" poniżej, motywujesz mnie do dalszej pomocy użytkownikom forum.

  5. #4
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez komodore Zobacz wiadomość
    W konfiguracji są włączone: sef, htaccess, adres w utf-8 i .html.
    spróbuj wyłączyć .html

    Właśnie miałem podobny problem .. każde wywołanie pewnego adresu, który powinien zwracać 404 dawał wpis do logów. Po usunięciu (wyłączeniu) "adresy z przyrostkiem" problem zniknął ..

Podobne tematy

  1. Agora 3.0.11
    przez daviden na forum Różne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 29-03-2010, 00:11
  2. Aktualizacja 1.0.11
    przez Aira na forum Aktualizacje wersji 1.0.x
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post/autor: 30-09-2008, 19:43
  3. aktualizacja z 1.0.8 do 1.0.11
    przez kusyp na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 09-05-2007, 09:40
  4. Aktualizacja z 1.0.8 do 1.0.11
    przez JKW na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 23-10-2006, 23:17
  5. upgrade do 1.0.11
    przez mboy na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 31-08-2006, 12:55

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •