jestem nowy ;)
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: jestem nowy ;)

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    02-02-2006
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny jestem nowy ;)

    "Kiedy mamy juz potrzebne pliki w wymaganym miejscu, uruchamiamy przeglądarkę WWW i wpisujemy w nią adres naszego serwisu. System automatycznie rozpozna, że serwis nie jest jeszcze poprawnie skonfigurowany i przekieruje na pierwszą stronę instalatora z testem przedinstalacyjnym. Sprawdzone tu zostaną wymagania odnośnie serwera oraz praw dostępu do plików i katalogów Joomla!. Mamy tu więc szansę, aby w razie niespełnienia któregoś z wymagań nanieść jeszcze odpowiednie poprawki."

    Wiatam o co w ty chodzi ?? przeciez jak moge wpisać adres który jeszcze nieisnieje, wrzcuiełm do katalogu WWW index.php mej stronki i niby jak mam połcazyć sie z baza?
    aha i jaką baże wybrać ?? bo widziałem tam jest tego sporo .... jetem początkujący wiec proszę o łopatologiczne wyjaśnienie

    Pozdrawiam

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyjadacz magic awatar
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    679
    Punkty
    39

    Domyślny

    Do katalogu na serwerze www wrzucasz WSZYSTKIE pliki Joomla!.
    Jeśli nie istnieje jeszcze baza danych mySQL, którą chcesz używać dla potrzeb Joomla! - musisz ją założyć (pustą) przy pomocy dowolnego administratora mySQL (np. popMyAdmin).
    Teraz w przeglądarce w pisujesz adres do swojej strony - uruchomi się instalator Joomla! i poprowadzi cię za rączkę przez instalację.
    Chwilę później masz gotowy, działający serwis www.

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    02-02-2006
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    ale program polega na tym:

    1)Mam jomlae odpaloną JSAS. w tym pakiecie w ogóle nie istnieje taki ktalog jak installation.
    2) jak moge wpisać nazwe serwisu jak dopiero do jak nie ma jeszcze nzawy.
    3) gdzie mam wrzucić ten plik index z serwisu ?
    4) czy nie mogę skorzystać z jakieś gotowej bazy daych ? tam widzałem jest 36 Joomla, 12 MYSQL, i chyba 6 Admin php

    dziękuje za sugestia i pozdrawiam
    Ostanio edytowane przez zbychoo : 06-02-2006 16:33

  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    12-10-2005
    Wpisy
    321
    Punkty
    26

    Domyślny

    A mi się cierpliwosc konczy czasami jak ktos pizse o tyak, ze ies nic nei rozuime - wiesz pospiech jest wskazany tylko jak musisz naprawde szybko isc do... toalety
    Przeczytaj o tematyce: programy partnerskie zobacz też jak wygląda darmowa reklama dla Ciebie, no i na deser mam dla Ciebie stronę o pagerank i mały Kurs CSS

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    02-02-2006
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    generalnie: uruchamia sie panel instalacyjeny wpisuje : localhost, jakis user, jakies hasło, nazwe bazy danych i dotaje to : http://forum.joomla.pl/forum/attachm...1&d=1139239840

    o co w tych chodzi?? Mam utrorzyc jakąś baze, ale ile kolum? nie moze ktoś mi to łopatologicznie wytłumaczyć??

    Pozdrawiam i dzięki za sugestie - choć nie zawsze na temat
    Attached Images Attached Images

  7. #6
    Bywalec danieladrianka awatar
    Dołączył
    02-01-2006
    Skąd
    Lębork
    Wpisy
    462
    Punkty
    128

    Domyślny

    tworzysz pustą bazę o nazwie np. serwis, z użytkownikiem np. jasio i hasłem dla tego użytkownika np. balwan I TO WSZYSTKO !!
    Potem przy konfiguracji Mambo przy instalacji wpisujesz te dane w odpowiednie pola MAMBO samo stworzy tabelki w tej bazie !!

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    02-02-2006
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    juz spradzam dzięki za podpowiedz zaraz zobaczę wynik!

    pozdr

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    02-02-2006
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki danieladrianka! O to mi chodziło treściwie i na temat! oczywiscie zadziałało

    Pozdrawiam

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •