Zmiany w treści artykułu
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Zmiany w treści artykułu

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    25-03-2014
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Domyślny Zmiany w treści artykułu

    Zmieniłem kilka linijek w treści artykułu, który jest na stronie. Zapisałem zmiany i niestety po odświeżeniu witryny widać tylko część zmienionego tekstu. Niektóre wyrazy są pogrubione lub nie ma spacji pomiędzy nimi. Z poziomu zaplecza artykuł jest OK, natomiast na stronie nie. Sprawdzałem na różnych przeglądarkach i komputerach i wszędzie jest tak samo. Zdarzyło mi się to pierwszy raz, bo wcześniej robiłem podobne zmiany w treści tego samego artykułu i nie było problemu. Co się mogło stać?

    Dziękuje za pomoc!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus tomaszek83 awatar
    Dołączył
    19-05-2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Wpisy
    2 191
    Punkty
    167

    Domyślny

    Adres strony z problemem. Kryształowych kul nie mamy. Jaka wersja Joomla? Jaki edytor? Czy tekst wpisywany "z ręki" czy wklejany np. z Worda?

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    25-03-2014
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Domyślny

    Wersja Joomla 2.5.14, edytor - Dodatek Edytor JCE (zmieniałem na TinyMCE - bez skutku). Tekst wpisywany "z ręki", tak jak pisałem nie była to pierwsza zmiana części treści w tym artykule i nie było problemu.

  5. #4
    Wiarus tomaszek83 awatar
    Dołączył
    19-05-2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Wpisy
    2 191
    Punkty
    167

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zibi65t Zobacz wiadomość
    Wersja Joomla 2.5.14
    Aktualna z tej linii to chyba 2.5.19, więc szybko proszę zaktualizować (uprzednio robiąc kopię bezpieczeństwa). Nie podałeś także adresu strony gdzie występuje problem. Więc nie wiemy co tam Ci wyskoczyło.

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    25-03-2014
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Domyślny

    Na zapleczu mam info, że Joomla jest aktualna, a nie chce robić aktualizacji na "siłę". Stronę na serwerze "stawiał" mi informatyk ja się na tym nie znam. Mnie interesuje tylko, żeby to co napisałem w artykule było widoczne na stronie, do tego nie potrzeba specjalistycznej wiedzy. Przecież to miało być proste narzędzie, dla laików, zmieniam treść artykułu "raz dwa trzy" na "cztery pięć sześć" zapisuje zmiany i są one widoczne na witrynie. Co ma do tego aktualizacja i to jak obecnie wygląda strona. Zresztą obecnie nie mam tego artykułu na stronie ponieważ podwiesiłem tam obraz.jpg (cały artykuł to 6 linijek, tak że jest widoczny, ale nie tędy droga)

  7. #6
    Wyjadacz wini74 awatar
    Dołączył
    23-05-2009
    Skąd
    jablonkoskos
    Wpisy
    770
    Punkty
    24

    Domyślny

    - zgadza się, ale jeżeli liczysz na pomoc na tym forum to musisz się bardziej "otworzyć" gdyż czarodziejskich kul nie posiadamy i bez linku niewiele zdziałać możemy.
    - aktualizacja naprawia błędy (po to się ją tworzy)
    - powodeów złego wyświetlania może być kilka ale bez "kuli" lub linku niewiele można
    Nikt nie jest tak bogaty, żeby nie potrzebował pomocy, ani tak biedny żeby nie mógł innym pomóc.

  8. #7
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zibi65t Zobacz wiadomość
    Na zapleczu mam info, że Joomla jest aktualna, a nie chce robić aktualizacji na "siłę".
    Jeśli aktualna wersja Joomla to 2.5.19, a Ty masz wersję 2.5.14, to jakim cudem Twoja wersja może być aktualna? Komunikat jest tylko dowodem mniejszej lub większej usterki.

    Cytat Wysłane przez zibi65t Zobacz wiadomość
    Mnie interesuje tylko, żeby to co napisałem w artykule było widoczne na stronie, do tego nie potrzeba specjalistycznej wiedzy.
    Nie potrzeba. Ale to, że nie trzeba specjalistycznej wiedzy, nie oznacza, że nie trzeba żadnej wiedzy ani też, że nie zrobiłeś czegoś albo nie stało się coś, o czym w ogóle nie wspominasz.
    Kręcenie kierownicą w kółko i używanie dwóch peda łów i dwóch przełączników jest daleko prostsze, bo to tylko 6 narzędzi. W Joomla! jest ich kilkaset.

    Cytat Wysłane przez zibi65t Zobacz wiadomość
    Co ma do tego aktualizacja i to jak obecnie wygląda strona.
    Strona może być np. zhakowana.

    I na koniec: jeśli nie masz ochoty traktować poważnie ludzi, których prosisz o pomoc, nie zawracaj gitary.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    25-03-2014
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Domyślny

    Krótko mówiąc muszę z tym iść do kogoś, kto to wszystko sprawdzi bezpośrednio na zapleczu/serwerze. Już nie zawracam gitary!

    Dzięki

  10. #9
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zibi65t Zobacz wiadomość
    Krótko mówiąc muszę z tym iść do kogoś, kto to wszystko sprawdzi bezpośrednio na zapleczu/serwerze.
    Niekoniecznie, choć to rozsądne wyjście. Trudno coś diagnozować, jeśli się w ogóle nie widzi pacjenta na oczy.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Podobne tematy

  1. Nowy język treści. Nie mogę drugi raz dodać tego samego języka treści.
    przez filipania na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 14-12-2012, 22:04
  2. Linki do artykułów z kategorii wyświetlane w treści artykułu
    przez pumex na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post/autor: 25-02-2012, 20:24
  3. w edytorze brak możliwości zmiany koloru czcionki artykułu?
    przez palabra na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 24-11-2011, 15:50
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 06-05-2007, 21:14
  5. Linkowanie artykułu do treści istniejącego już innego artykułu
    przez cookie na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 21-03-2007, 22:37

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •