2 x joomla na jednym serwerze
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: 2 x joomla na jednym serwerze

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    30-03-2014
    Wpisy
    2
    Punkty
    2

    Domyślny 2 x joomla na jednym serwerze

    Witam,
    posiadam wykupioną domenę oraz serwer. Mam na serwerze obecnie jedną bazę MSQ oraz FTP ze stroną internetową założoną na joomla przez jednego gościa. Obecnie działa tu sklep. Ale w miarę szperania w joomli tu i tam, zauważyłem że strona jest stworzona chaotycznie i mi się nie podoba wizualnie. Proszę o informację, czy mogę zainstalować tam drugą joomle, i postawić na niej stronę (bez domeny), a jak skończę i mi się będzie podobać, przepiąć domenę na tą joomle?
    Proszę o pomoc, jestem samoukiem, i chętnie naczerpe wiedzy na ten temat
    Pozdrawiam,
    Piotr

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Kwestia serwera i dostępnych zasobów w przypadku hostingów komercyjnych zazwyczaj odpowiedź będzie brzmiała - TAK
    Podaj nazwę hostingodawcy - może ktoś zna to ci podpowie.
    Pzdr

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    30-03-2014
    Wpisy
    2
    Punkty
    2

    Domyślny

    http://www.1and1.pl/linux-hosting?__...t-navi-package
    1&1 i posiadam basic.
    Jeżeli chodzi o zainstalowanie drugiej joomli, myślisz że mogę to zrobić z poziomu serera za pomocą Instalacji, czy lepiej wypakować pliki na serwer? Nie chcę stracić obecnej bazy SQL i joomli która już jest.

  5. #4
    Wyjadacz komodore awatar
    Dołączył
    02-03-2009
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    822
    Punkty
    109

    Domyślny

    Nie musisz używać tej samej bazy. W pakiecie basic możesz utworzyć 20 baz mySQL. Jeśli chodzi o autoinstalatory, to trzeba uważać. Niepamiętam co to był za hosting, ale autoinstalator operował tylko na folderze głównym.
    Nie wiem jak w 1&1, bo nie miałem jeszcze do czynienia, ale proponuję dobrze przeczytać co one robią zanim się z nich skorzysta.
    Osobiście, po wcześniej przytoczonym przypadku, wolę sam załadować pliki, które wiem, że są w najnowszej wersji i będą tam gdzie ja chcę, utworzyć bazę i zainstalować.
    Przyłącz się jeśli masz chęć posłuchać lub porozmawiać o Joomla! i niedaleko Ci do Poznania.


    Klikając "Pomógł - daj punkt" poniżej, motywujesz mnie do dalszej pomocy użytkownikom forum.

  6. #5

    Domyślny

    Akurat wpychanie plików na serwer nie wiąże się z jakimkolwiek działaniem na bazie danych. W 1and1 masz bardzo prostą sprawę. Tworzysz sobie jakiś folder dajmy na to NOWY i tam ładujesz pliki. W menu domen tworzysz subdomenę (bo chyba nie będziesz drugiej specjalnie kupował żeby na chwile wykorzystać) i wskazujesz rodzaj przeznaczenia miejsce na dysku i z listy wybierasz NOWY. Jak załapie a powinno od ręki to tworzysz jeszcze bazę danych i robisz normalną instalację. Jak będziesz zadowolony z efektu to wtedy podmieniasz dane w pliku konfiguracyjnym a w panelu domenę kierujesz na katalog NOWY i po jakiś 10 minutach będzie wszystko śmigało jak trzeba.
    "Teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu..." - król Julian

Podobne tematy

  1. Dwie strony joomla na jednym serwerze
    przez dzinks na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 13-10-2012, 21:26
  2. Druga Joomla na jednym serwerze
    przez markuss7 na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 01-11-2009, 09:57
  3. Instalacja Joomla 1.5.14 na nazwa.pl (2x joomla na jednym serwerze)
    przez Jop na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 08-10-2009, 18:32
  4. Dwie strony Joomla na jednym serwerze
    przez Pucky na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 26-10-2008, 14:19
  5. Joomla 1.5 na jednym serwerze ze starą ver.
    przez mery_master na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 17-09-2008, 14:30

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •