Prawa autorskie
Wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Prawa autorskie

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    26-02-2014
    Wpisy
    14
    Punkty
    2

    Domyślny Prawa autorskie

    Witam, mam pytanie czy zaprojektowanie strony www bardzo podobnej do innej strony w sieci jest karalne. Strona nie została skopiowana cała szata graficzna jest zrobiona od początku do końca przeze mnie. Strona ta jest bardzo podobna do konkurencyjnej strony. Jak to jest wedle prawa.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez cocolino Zobacz wiadomość
    Jak to jest wedle prawa.
    Co jest plagiatem i czy jest ocenia sąd - na chwilę obecną ilość witryn i pojawiająca się systematyka powodują że zaciera się linia graniczna w tym zakresie, skopiujesz tekst, treść, zdjęcia, jednoznacznie strukturę, kod - temat jest jednoznaczny - zrobiłeś coś podobnego -ocenia sąd tyle że teraz tysiące stron jest do siebie podobnych.
    - praktycznie nie wiem czy jest tutaj ktoś kto ma prawo oceniać -plagiat czy nie autorytatywnie i robić za wykładnie.
    Ja na 100% nie - aczkolwiek jednoznacznie można stwierdzić że plagiatowanie lub kopiowanie utworu (efektu pracy twórczej w dowolnej formie) podlega sankcjom prawnym.
    Pzdr

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    26-02-2014
    Wpisy
    14
    Punkty
    2

    Domyślny

    Praw autorskich chyba nie łamię żadnych bo szablon od zera ja robiłem a czytając z wikipedi Plagiat (łac. plagium – kradzież) – skopiowanie cudzej pracy/pomysłu (lub jej części) i przedstawienie pod własnym nazwiskiem. to ani nie kopiuję ani nie upubliczniam cudzej pracy. Strony na 1 rzut oka są podobne lecz po głębszej analizie są inne. Miałem już problemy z skopiowaniem obrazka na allegro i wolę chuchać na zimne. czy jest ktoś kto coś więcej wie na ten temat

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Skopiowanie cudzej pracy/pomysłu (lub jej części) - nawet jeśli wykonane zostało samodzielnie od zera - jest niczym innym tylko skopiowaniem. Może być niedokładnym, za nawet nieudolnym, ale pozostaje skopiowaniem.
    Jeśli więc strona konkurencyjnej firmy była dla Ciebie inspiracją i zostaniesz pozwany o plagiat, a firma wykaże przed sądem podobieństwa, możesz mieć przegraną sprawę. Ty sam najlepiej wiesz, czy witryna firmy konkurencyjnej była tylko i wyłącznie inspiracją, czy też zależność jest większa (odwzorowanie, skopiowanie - także pomysłu!).
    Reszta - jak w poście Galla Anonima: jeśli trafi sprawa do sądu oceni sąd.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Podobne tematy

  1. Prawa autorskie
    przez Robster na forum Programowanie pod Joomla!
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 09-08-2011, 17:53
  2. Prawa autorskie szablonu
    przez lsz na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post/autor: 24-01-2010, 15:26
  3. Modyfikacja a prawa autorskie
    przez a_m na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post/autor: 02-09-2009, 19:15
  4. prawa autorskie joomla
    przez trebor000 na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 02-11-2008, 16:00
  5. Prawa autorskie
    przez Sterydziomal na forum Ogłoszenia i komunikaty
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post/autor: 23-06-2007, 09:17

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •