Nie pojawia się zaplecze logowania.
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Nie pojawia się zaplecze logowania.

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    02-04-2014
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Nie pojawia się zaplecze logowania.

    Witam!
    Przeszukałem forum i nie znalazłem takiego problemu, były podobne, zastosowałem zawarte tam rady, niestety na marne.Problem polega na tym że po wpisaniu mojadomena.pl/administrator/ nie dzieje się nic tylko zostaje przekierowany na stronę główną. Co zrobiłem:
    - Skrypt RatujAdmina.php
    - Wgranie ponownie folderu administrator
    - Sprawdzenie i edycja plików .htacces
    - zmiana praw dostępu do plików
    Pozostaje mi wgranie od nowa Joomli czy jest sposób na rozwiązanie tego problemu ?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyjadacz komodore awatar
    Dołączył
    02-03-2009
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    822
    Punkty
    109

    Domyślny

    Skontaktuj się z hostingiem. Przyjrzyj się adresowi po przekierowaniu czy jest poprawny.

    Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka
    Przyłącz się jeśli masz chęć posłuchać lub porozmawiać o Joomla! i niedaleko Ci do Poznania.


    Klikając "Pomógł - daj punkt" poniżej, motywujesz mnie do dalszej pomocy użytkownikom forum.

  4. #3
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Czy dobrze rozumiem, że zainstalowałeś Joomla i nie udało się w ogóle zalogować do zaplecza?
    Jeśli tak to podjęte przez Ciebie działania raczej nie dawały szans na rozwiązanie problemu (ale brawo dla Ciebie, że spróbowałeś i napisałeś o tym - rzadko się zdarza na forum, że ktoś - jak tego wymaga dobra praktyka - przedstawia, jakie kroki sam podjął, by rozwiązać problem.

    Czy nie masz przypadkiem wyłączonej w przeglądarce obsługi JavaScript. Musi być włączona, aby możliwe było logowanie do zaplecza. A może jakiś inny problem z przeglądarką?
    Czy Twój hosting na pewno spełnia wymagania instalacyjne Joomla?

    Jeśli te przyczyny nie wchodzą w grę, spróbuj powtórzyć instalację Joomla (jeśli była to czysta instalacja).

    Dlaczego podjęte przez Cię działania nie dawały szans na rozwiązanie problemu?
    Skrypt Ratuj admina stosujemy w sytuacjach, gdy zapomnieliśmy danych logowania, wyłączyliśmy nieopatrznie niezbędne dodatki, itp.
    Ponowne przesłanie plików zaplecza administracyjnego - mogło pomóc przy założeniu, że coś się nie powiodło podczas wcześniejszej transmisji plików. Ale nie sygnalizujesz, by jakieś niepokojące zdarzenie miało miejsce (np. przerywanie transmisji).
    Sprawdzanie i edycja pliku .htaccess - wcześniej musiałbyś w nim wprowadzić wpisy blokujące dostęp do administratora, o czym byś zapewne wiedział.
    Zmiana praw dostępu do plików - po co? Podczas transmisji plików na serwer uprawnienia do plików i katalogów są nadawane poprawnie. Zmieniając je, mogłeś co najwyżej "namieszać".

    Jeśli już wprowadzane były dane (czyli wcześniej było możliwe logowanie do zaplecza), to powody mogą być bardziej złożone. Może witryna została zhakowana?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    02-04-2014
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Domyślny

    Joomli osobiście nie instalowałem, zostałem poproszony przez znajomego żebym naprawił ten błąd.Panel logowania nie pojawia się u wszystkich a nie tylko u mnie, więc JavaScript można wykluczyć.Wcześniej działało wszystko dobrze, niestety nie znam po jakim "zabiegu" przez mojego znajomego, przestało się wyświetlać zaplecze logowania.Też pomyślałem że serwer może być zhakowany, wersja joomli to 1.5, chociaż wersja może tutaj nie odgrywać dużej roli, bardziej wersja Apache.Podnadto obserwuje dziwne zjawisko, serwer pada co jakiś czas "Internal Server Error" po czym wstaje za jakiś czas i tak w kółko.
    "

  6. #5
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    To odpowiedź właściwie już masz - na niestabilnym źle zarządzanym serwerze, nie ma się co męczyć.
    Możesz, oczywiście, badać logi na serwerze, ale obawiam się, że będzie to strata czasu.
    Wykonaj kopię witryny i odtwórz ją lokalnie lub na innym serwerze (proponuje jednak lokalnie).
    Zobaczysz, czy będzie działać.
    Upewnij się też, że witryna nie została zhakowana. W Joomla 1.5 wykryto już po wydaniu ostatniej wersji (1.5.26) sporą lukę w zabezpieczeniach - jeśli nie została naprawiona, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że witryna została zhakowana (a cyberbandyta mógł przejąć kontrole także nad serwerem).
    Dalej nie ma co gdybać - dopóki nie będziesz mieć pewności, ze to nie serwer jest przyczyną - raczej nic sensownego nie wymyślisz.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #6
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Podnadto obserwuje dziwne zjawisko, serwer pada co jakiś czas "Internal Server Error" po czym wstaje za jakiś czas i tak w kółko.
    Pytanie zasadnicze - który serwer?
    Druga kwestia to fakt że gdzie indziej pojawia się logowanie do zaplecza a u ciebie/osoby która poprosiła Cię o pomoc nie => rozwiązania problemu szukałbym po stronie przeglądarki i konfiguracji zabezpieczeń firewall oraz ogólnie systemu => często gęsto jak już wpominałem avast chociażby jest przyczyną takich cudeniek :-)

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    02-04-2014
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Domyślny

    Jestem pewien że to na pewno nie konfiguracja przeglądarki, jeśli chcecie wyślę wam linka, prosze bardzo : http://aikijujutsu-kobukai.pl/

  9. #8
    Wiarus
    Dołączył
    17-07-2009
    Wpisy
    1 375
    Punkty
    210

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Wik Zobacz wiadomość
    wpisaniu mojadomena.pl/administrator/ nie dzieje się nic tylko zostaje przekierowany na stronę główną
    Tak działa dodatek jsecure i podobne (do wyświetlenia strony logowania do zaplecza potrzebne jest dodatkowe hasło, dopisywane do adresu mojadomena.pl/administrator/?haslo).

    Webmaster strony powinien wiedzieć, jeśli coś takiego ma zainstalowane, ale...

    Edit: podałeś adres więc mogłem sprawdzić: masz zainstalowane jSecure.

    Jeśli nikt nie pamięta tego dodatkowego hasła, to trzeba wyłączyć plugin w bazie (przez phpMyAdmin).

  10. #9
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Napisałem już, co należy moim zdaniem zrobić i - w gruncie rzeczy - wkurza mnie, gdy muszę się powtarzać.
    Proszę sobie zdać sprawę, że do diagnozowania takich problemów potrzebna jest nie tylko ogólna wiedza, ale dostęp do aplikacji i jej badanie. Inaczej to tylko zabawa w zgadywankę, nic więcej.

    Dostęp do zaplecza może być chroniony chociażby przez dodatek jSecure czy oprogramowanie typu AdminTools, RS Firewall lub podobne.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Podobne tematy

  1. Moduł aiContactSafe nie pojawia się
    przez betamat na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 27-05-2013, 20:32
  2. Panel logowania nie pojawia się
    przez alfredkropka na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 13-11-2012, 15:01
  3. okno logowania do zaplecza nie pojawia się
    przez sstach1 na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 05-11-2012, 21:59
  4. Komunikat o błędzie logowania do virtuemart sie nie pojawia.
    przez Tonic1975 na forum Biznes: sklepy, ogłoszenia, katalogi produktów
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 01-05-2010, 13:03
  5. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 09-12-2009, 22:04

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •