Problem z przekierowaniem strony w public_html
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Problem z przekierowaniem strony w public_html

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    04-04-2014
    Wpisy
    3
    Punkty
    2

    Domyślny Problem z przekierowaniem strony w public_html

    Witam,

    Mam problem,

    Zamierzam dokonać migracji strony z joomli 1.5 na 2.5. Jednak aby tego dokonać chciałem odtworzyć stronę w katalogu public_html

    Jedną stronę udało mi się odtworzyc bez problemu, jednak ona nie miała ustawianych zadnych przekierowań jak przekierowanie bez www na z www.

    Druga strona z instalacją Prestashop w public_html działa ok

    Trzecia strona również znajdująca się w katalogu w folderze public_html uparcie uruchamia się na oryginalnym adresie w internecie, którego strona dotyczy a chciałbym aby otwierała się w adresie http://nazwadomeny.hostingspace.pl/k...mi/nazwadomeny a nie, że odrazu się otwiera www.nazwadomeny.pl

    Tak samo jak bym miał jedną stronę roboczą i z tej strony chcial zrobić kilka stron ale, żebym mógł kazdą podpiąć pod inną domenę.

    Patrzyłem na ustawienia w pliku .htaccess, kombinowałem z przekierowaniami, ustawiałem nawet na zyupełnie inne adresy i nic co bym nie wpisał to samo.

    W którym miejscu może jeszcze być napisane przekierowanie, ktore wymusza adres www.nazwa.domeny.pl zamiast tego z public_html ?

    Pozdrawiam
    Komodo

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyjadacz komodore awatar
    Dołączył
    02-03-2009
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    822
    Punkty
    109

    Domyślny

    Jeśli w .htaccess nie ma ustawionego RewriteRule , to zobacz w configuration.php $live_site
    Przyłącz się jeśli masz chęć posłuchać lub porozmawiać o Joomla! i niedaleko Ci do Poznania.


    Klikając "Pomógł - daj punkt" poniżej, motywujesz mnie do dalszej pomocy użytkownikom forum.

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    07-04-2014
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Domyślny

    A może to przekierowanie jest na poziomie hostingu? Czy masz może hosting z cPanel?

  5. #4
    Wyjadacz komodore awatar
    Dołączył
    02-03-2009
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    822
    Punkty
    109

    Domyślny

    A nie masz czasem podpiętej domeny do tego folderu?
    Przyłącz się jeśli masz chęć posłuchać lub porozmawiać o Joomla! i niedaleko Ci do Poznania.


    Klikając "Pomógł - daj punkt" poniżej, motywujesz mnie do dalszej pomocy użytkownikom forum.

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    04-04-2014
    Wpisy
    3
    Punkty
    2

    Domyślny

    Dziękuje za rady

    W configuration.php nawet jak wymazałem linijki
    var $log_path = '/public_html/katalogstrony/logs'; i
    var $tmp_path = '/public_html/katalogstrony/tmp'; to dalej było przekierowanie na oryginalną stornę

    hosting mam w directadmin
    Taki sam problem występuje jak zainstalowałem joomle w xampp, zamienilem foldery z plikami z całą zawartością w miejsce świerzo zainstalowanej joomli w xampp strona automatycznie jest przekierowywana na oryginalny adres. Wiem już że problem nie tkwi w bazie danych.


    możliwe, że mam podpiętą domenę do tego folderu ale nie wiem gdzie to sprawdzić w przypadku strony roboczej , która jest odpalona z public_html

    Próbowałem tez zrobić migrację do joomli 2.5 bezpośrednio z właściwej domeny ale po wybraniu modułu i kliknięcia instaluj com_jupgrade-2.5.2 wyskakuje komunikat:

    • JFolder::create: Infinite loop detected
    • Ostrzeżenie: Nie udało się usunąć pliku


    Dziwne bo zmieniłem atrybuty katalogu tmp, components na 777 oraz katalogów administrator/components i modules na 777. Mode off mam wyłączone, pytałem się dostawcy hostingu. Zmieniłem folder tmp na tmp2 i te zabiegi tez nie pomogły.

  7. #6
    Wyjadacz komodore awatar
    Dołączył
    02-03-2009
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    822
    Punkty
    109

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez kamil224422 Zobacz wiadomość
    var $log_path = '/public_html/katalogstrony/logs'; i
    var $tmp_path = '/public_html/katalogstrony/tmp';
    Te ścieżki są poprawne tylko, jeżeli folder public_html jest w root, a w tym przypadku na pewno tak nie jest.
    Wpisz tam ścieżkę bezwzględną (np. /home/user/public_html/folderzjoomla/tmp) do tych folderów.

    Migracje robi się na localu i dopiero jak wszystko jest zrobione wrzuca się na serwer (ja używam JAMP, bo jest skonfigurowany do pracy z joomla, a xampa trzeba umieć skonfigurować).

    Cytat Wysłane przez kamil224422 Zobacz wiadomość
    Dziwne bo zmieniłem atrybuty katalogu tmp, components na 777 oraz katalogów administrator/components i modules na 777.
    Może nie pomogło Tobie, ale pomoże każdemu, kto będzie chciał się dobrać do Twojej strony
    Ostanio edytowane przez komodore : 18-04-2014 19:28
    Przyłącz się jeśli masz chęć posłuchać lub porozmawiać o Joomla! i niedaleko Ci do Poznania.


    Klikając "Pomógł - daj punkt" poniżej, motywujesz mnie do dalszej pomocy użytkownikom forum.

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    04-04-2014
    Wpisy
    3
    Punkty
    2

    Domyślny

    Zrobiłem według zalecenia
    "Wpisz tam ścieżkę bezwzględną (np. /home/user/public_html/folderzjoomla/tmp) do tych folderów."

    ale nadal następuje przekserowanie, myślę że w jakimś miejscu ta strona w public_html podpięta jest pod domene główną, inną stronę, na której udało mi się dokonać migracji do joomla 2.5 właśnie w xampp (było trochę zabawy, musiałem dużo robić ręcznie) otwiera się w adresie roboczym zarówno w xampp i w public_html a jedyne co zrobiłem to utworzyłem folder w public_html, wgrałem tam pliki strony z ftp, utworzyłem baze danych, zrobiłem import tabel z bazy danych działającej strony na domenie, pozmieniałem ustawienia w configuration.php czyli log_path, tmp_path, nazwę i użytkownika bazy danych i wszystko grało.

    Jeden problem udało mi się rozwiązać, czyli przy wyskakiwaniu błędu podczas instalacji modułów: * JFolder::create: Infinite loop detected
    * Warning! Failed to move file.

    w konfiguracja globalna - system w polu ogólne w katalog dzienników musiałem wpisać pełną ścieżkę np:
    /home/mojanazwa/domains/mojadomena/public_html/logs i tak samo do tmp i zadziałało, uprawnienia 777 oczywiście szybko wycofałem

    Na pewno musi być jakaś drobnostka, która robi to przekserowanie na główną domenę.

Podobne tematy

  1. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post/autor: 18-10-2013, 16:00
  2. Problem z przekierowaniem z nagłówków w art. ze strony startowej
    przez piasio na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 01-10-2012, 14:15
  3. Dwie strony w jednym katalogu public_html problem ! ?
    przez quattro na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 28-03-2010, 22:00
  4. Problem z przekierowaniem
    przez mg_gm na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 25-03-2008, 00:54

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •