przezroczyste artykuły.
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: przezroczyste artykuły.

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    05-04-2014
    Wpisy
    5
    Punkty
    2

    Domyślny przezroczyste artykuły.

    Witam wszystkich. Jestem nowym użytkownikiem joomla i jeszcze nie wszystko ogarniam.
    Otóż mam pewien problem:
    Stworzyłem strone www.gt-cr.com ,dodałem menu itp - wszystko pięknie. Jednak mam problem z tłem artukułów. Chciałbym aby (jak można zauważyć na stronce) nie było białego tła, aby nie było go w ogóle a tłem bylo zdjecie użyte jako background szablonu. (cos jak tu www.bhutangt.weebly.com, ale dla samych artykułów)
    Starałem się znaleźć odpowiedż na podobne pytanie lecz większość z nich była dla mnie mało zrozumiała. Z tego co do tej pory wiem to to że trzeba coś zmienić w jakimś pliku - jakim dokładnie? i co?
    Prosiłbym o bardzo dokładne wytyczne za które będę baaaardzo wdzięczny. Pozdrawiam!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Debiutant
    Dołączył
    05-04-2014
    Wpisy
    5
    Punkty
    2

    Domyślny

    ps. dodam że krzystam z szablonu coverlineblack

  4. #3
    Bywalec AndiC awatar
    Dołączył
    20-09-2006
    Skąd
    Skawina
    Wpisy
    425
    Punkty
    56

    Domyślny

    Ja radził bym abyś podszkolił się w css i w jaki sposób korzystać z narzędzi w przeglądarce.
    Co z tego że dokładnie opiszę Ci gdzie i w której linii masz zmienić parametr background, skoro po jego usunięciu dojdziesz do wniosku, że jeszcze to nie wygląda tak jak na przytaczanej przez Ciebie stronie.
    Dlatego proponuję abyś otworzył swoją stronę w przeglądarce np. Chrome, nacisnął klawisz F12 i spróbował sam zlokalizować owe backroundy (bo są dwa)
    Zapewniam Cię że nauka zdobyta w ten sposób nie pójdzie w las.

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    05-04-2014
    Wpisy
    5
    Punkty
    2

    Domyślny

    Dzięki za odpowiedż, lecz naprawdę byłbym bardziej wdzięczny za dokładne opisanie co powinienem zrobić. Dodam że tamtą stronę przytoczyłem tylko po to żeby lepiej opisać problem (nie kopiuje jej stylu ani nie wzoruje się na niej). Moim ostatnim problemem jest właśnie usunięcia tła artykułów. Resztę, (mimo że w chwili obecnej nie wygląda najlepiej) będe wiedział jak zrobić. Wcześniej miałem inną stronkę na cba (www.costa-rica.cba.pl z innym szablonem i tło było całkiem przezroczyste/usunięte, natomiast tutaj nie :/
    Także podsumowując, chciałbym Cię prosić o w miarę dokładne wytłumaczenie mi co powinienem zrobić aby usunąć tło ;)
    Jeśli nie, nie obraże się ani nic xD, spędzę wtedy troche więcej czasu aby poznać css - Jednak moje plany obejmują skończenie tylko tej strony (+forum) i nic dalej. Także nawet jeśli zdobęde wiedzę o css nie będzie mi ona jakoś szczególnie przydatna, więc jednak prosiłbym o opis
    Pozdrawiam

  6. #5
    Bywalec AndiC awatar
    Dołączył
    20-09-2006
    Skąd
    Skawina
    Wpisy
    425
    Punkty
    56

    Domyślny

    Właśnie wywaliłeś css w kosmos. Czym edytujesz pliki?

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    05-04-2014
    Wpisy
    5
    Punkty
    2

    Domyślny

    do tej ory zmieniałem przez total commandera plik default.css . Zmiany robiłem na podstawie wcześniej wyczytanych odpowiedzi o podobnym charakterze, jednak nie pomogło. Stronkę i tak planuję zrobic od nowa ze względu na pokazujące się w URL'u słowo "joomla" (w bazie danych joomla była zainstalowana w tym folderze, zamiast w głównym katalogu [to wiem jak zmienić] )
    przed edycją zrobiłem kopie orginalnego pliku, teraz jak chce przez total commandera zmienic go wyskakuje "553 Could not create file"
    - ale już edytowałem ten plik przez panel admina rozszerzenia/szablony/ "Edytuj css/default.css , więc powinno wrócić do stanu początkowego

  8. #7
    Bywalec AndiC awatar
    Dołączył
    20-09-2006
    Skąd
    Skawina
    Wpisy
    425
    Punkty
    56

    Domyślny

    defaut.css wiersz 583 i 656 background: #FFF; zamień na background: none;
    W tym drugim przypadku masz dwa razy "background" jeden usuń całkiem.
    Zanim jednak to zrobisz, usuń z serwera defaut.css i dopiero wtedy dasz radę skopiować ten który zarchiwizowałeś przed poprawkami.
    Całkiem przypadkiem zauważyłem że na stronie jest menu poziome. Przecież ono jest praktycznie niewidoczne!

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    05-04-2014
    Wpisy
    5
    Punkty
    2

    Domyślny

    dzięki wielkie. śmiga pięknie
    Nawet udało mi się pozmieniać jeszcze inne rzeczy przez ten plik.
    Miałbym jeszcze tylko takie pytanie (może troche odbiegające od tematu ale..)
    Otóż, jak wstawic tekst aby był sformatowany w taki sposób jaki wcześniej sformatowałem go w wordzie? Chodzi mi tutaj głównie o cień/ poświata/ konspekt (w wordzie wszystko mam, ino przeżucić, tylko jak?)
    I jeszcze raz dzięki za pomoc, pomogłeś mi i to baaardzo!

  10. #9
    Debiutant
    Dołączył
    27-05-2014
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Domyślny

    dzięki przyda się

Podobne tematy

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 07-02-2011, 14:24
  2. Przezroczyste obrazki - nietypowy problem
    przez Alberto_Eco na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 07-09-2010, 02:51
  3. Półprzezroczyste tło pod artykułami
    przez Macondo na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 14-05-2010, 00:01
  4. Przezroczyste tło
    przez mario800 na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 25-04-2009, 13:28
  5. overlib firefox przezroczyste tło
    przez drobnymaczek na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 28-02-2009, 00:25

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •