Wielojęzyczność nie działa nawet na świeżej joomli.
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Wielojęzyczność nie działa nawet na świeżej joomli.

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    05-04-2014
    Wpisy
    3
    Punkty
    2

    Domyślny Wielojęzyczność nie działa nawet na świeżej joomli.

    Witam,

    mój problem polega na tym, że w żaden sposób nie mogę poprawnie uruchomić wielojęzyczności. Próbowałem już z dodatkami Easy Language i FaLang. Również próbowałem ze standardową wielojęzycznością od Joomli, dodając języki po instalacji oraz w trakcie czyli wszystko powinno być zrobione samoczynnie i dobrze. Jednak najlepszy efekt jaki udało mi się uzyskać, to (instalacja od razu z wielojęzycznością), to, że pojawiają się flagi z językami ale gdy klikam na niemiecką czy angielską flagę, nic się nie zmienia oprócz końcówki adresu na "en/" i "de/" a artykuł i menu dalej są "pl-PL". Bardzo proszę o pomoc bo po trzech dniach prób nie mam już więcej pomysłów.

    Joomla 3.2.2/3.2.3
    JAMP v 2.00
    Google Chrome/ Mozilla Firefox

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    A na czym polega Twój problem? Bo to, że nie potrafisz skonfigurować ani domyślnie wbudowanej wielojęzyczności, ani w oparciu o komponent Falang czy dodatek Easy Language (tego akurat nie testowałem) świadczy co najwyżej o tym, że nie potrafisz. I tyle. I domyślna wielojęzyczność i FaLang - zapewniam Cię - jeśli je tylko skonfigurować wedle zasad, sprawują się bardzo dobrze.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    05-04-2014
    Wpisy
    3
    Punkty
    2

    Domyślny

    Konfiguruję według instrukcji i licznych wskazówek. Próbowałem m.in. według tego linka http://www.joomla.pl/start-nowiny/no...elojezycznosci. Sugerowałem się również tym co napisał @Gall Anonim w tym wątku: http://forum.joomla.pl/showthread.ph...no%C5%9B%C4%87 oraz próbowałem wskazówki @frater z tego tematu: http://forum.joomla.pl/showthread.ph...omla-2-5/page2. W ostatnim przypadku jedyna różnica jaką odnotowałem to to, że po przełączeniu na filtr przeglądarki, artykuł i menu przełączyło się na angielskie ale już takie pozostaje nawet po przełączeniu na polska flagę.

    Także domyślam się, że wielojęzyczność działa dobrze po poprawnym skonfigurowaniu i jak domniemam albo coś robię źle, albo problem leży gdzie indziej ale po 30 krotnej reinstalacji joomli nie potrafię już samemu znaleźć rozwiązania. Czu uważasz, że lepiej byłoby żebym napisał, że "nie działa mi, pomóżcie"?

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Ale Ty właśnie piszesz: "nie działa mi, pomóżcie".
    Pierwszy przytoczony przez Cię materiał nie objaśnia, jak skonfigurować wielojęzyczność, a jedynie, jak stworzyć podstawy podczas instalacji. Jeśli skrótowy poradnik Galla Anonima Ci nie pomógł, proponuję sięgnąć do instrukcji w języku angielskim: http://multilingual-joomla-demo.cloudaccess.net/
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Mechanizm rdzenny a FaLang to dość istotna różnica - natomiast naprawdę musisz przeklikać dany mechanizm
    Osobiście pomimo że używałem rdzennej wielojęzyczności wielokrotnie na chwilę obecną preferuję falang.
    Kilka porad
    Po zainstalowaniu FaLang musisz:
    - doinstalować wszystkie oczekiwane wersje języków z pakietów tak jak polski - wystarczy wejść w języki i dać zainstaluj język
    - stworzyć dla doinstalowanych języków ''języki treści" - zerknij jak to jest z angielskim i reszta przez analogię
    - włączyć trzy dodatki - jeden to dodatek od FaLang - zresztą o tym że jest niewłączony poinformuje cię falang jak wejdziesz w komponent - pozostałe dwa to rdzenne dodatki językowe z którymi współpracuje FaLang - wystarczy jak wejdziesz w dodatki i wpiszesz w filtr wyszukiwania "ję" i wyszuka ci te dwa dodatki => włączyć => jeden jest konfigurowalny ale na razie zostaw go w spokoju - wystarczy domyślnie => o konfiguracji ewentualnie w przyszłości
    - włączyć i przypisać do właściwej pozycji moduł zmiany języka ale od FaLang
    ================================================== ========================================
    Wówczas powinny ci się zmieniać od frontu elementy rdzenne Joomla na wskazany język - n.p. moduł logowanie włącz i uwidocznij - zadziała jako tester
    ================================================== ========================================
    Reszta tłumaczeń w większości przypadków na poziomie komponentu FaLang - wybierasz typ elementu, język i dostajesz listę treści nieprzetłumaczonych - ich tłumaczenie wprowadzasz w we właściwe pola
    ================================================== ===========================================
    Pamiętaj że dla komponentów obsługiwanych przez FaLang a nie będących rdzennymi elementami Joomla należy doinstalować pliki xml w FaLang n.p. ogłoszeniówkę DJ - zresztą sporo takich plików jest na stronie autora FaLang
    all
    P.S. Ostatnio używałem FaLang do witryny z siedmioma językami i ............... hula jak burza (Joomla 3.2.3)

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    05-04-2014
    Wpisy
    3
    Punkty
    2

    Domyślny

    Szczerze dziękuję @Gall Anonim za fachową pomoc. Miło wiedzieć, że są na tym forum użytkownicy którzy nie traktują "zerowych/nowych" użytkowników "z góry".

    Okazało się, że brak jakiejkolwiek wielojęzyczności nie był spowodowany złą konfiguracją. Prawdopodobnie nic nie działało przez to, że folder z joomla w JAMP na localhoscie miałem nazwany m.in. "
    Joomla_3.2.2- czysta" itp. Kiedy wykonałem wszystko według tego tutoriala (​https://www.youtube.com/watch?v=BUWViCqe2x8), nawet z nazwaniem folderu z joomlą jako "joomla-cms" (tak jak w tutorialu), wszystko się udało. Później powtórzyłem proces już z własną nazwą folderu (ale bez spacji) i z wybranymi językami, i ponownie wszystko się udało. Także prawdopodobnie chodziło o błędną nazwę folderu chociaż już więcej nie bawiłem się w testy bo miałem już serdecznie dosyć nieudanych prób. Dodam tylko, że wcześniej owa błędna nazwa folderu na localhoscie w czym mi nie przeszkadzała, tzn. wszystkie inne rzeczy działały bez zarzutu.

    Po uruchomieniu wielojęzyczności joomla, już bez żadnych problemów doinstalowałem FaLang oraz Easy Language. Działają cudownie. Ale mam teraz kolejne pytania. Jedno związane z wielojęzycznością drugie nie.

    Pytanie 1.
    Korzystam z komponentu JoomSport. Większość rzeczy, np menu items tłumaczę poprzez FaLang i sobie go chwalę, ale część tak jak np. elementy joomsport tłumaczę przez Easy Language. Czy jest może jakiś dodatek do
    FaLang działający z JoomSport, a jeżeli nie to czy nie będą się te dwa dodatki (FaLang i Easy Language) gryzły ze sobą? W tej chwili działają dobrze ale wolę się spytać.

    Pytanie 2. (być może lepiej będzie jak założę osobny temat?)
    W tej chwili na
    mojej stronie (http://ranking1.krzysiek.avare.pl) dla każdego Serwera (pewnej gry) mam zrobione osobne Menu np. "Menu S1 PL" z elementami menu: "lista zawodników", "lista gildii", "kalendarz". Każdy element prowadzi do danych dla odpowiedniego serwera. Problem w tym, że serwerów będzie łącznie coś około 100, a więc przy tej metodzie miałbym 100 menu. Czy można to jakoś uprościć? Myślę, że najlepiej byłoby gdybym miał jedno Menu o nazwie np. "Menu serwera", a w nim, żeby pojawiały się elementy menu dla serwera na który kliknie użytkownik. Np. użytkownik klika w "Main Menu" na "Serwery PL - Serwer 1" to niżej w menu "Menu serwera" pojawiają mu się elementy "lista zawodników", "lista gildii", "kalendarz" które zaprowadzą go do danych serwera 1. A jeżeli użytkownik kliknie "Serwery PL - Serwer 2" to w tym samym menu "Menu serwera" pojawią się mu odpowiednie elementy odnoszące do do danych serwera 2, a poprzednie znikną odnoszące do serwera 1 znikną. Czy znacie Państwo jakiś komponent który mógłby wykonać taką czynność lub czy macie jakiś inny pomysł w jaki mógłbym rozwiązać ten problem?

  8. #7
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Scorpio Zobacz wiadomość
    Miło wiedzieć, że są na tym forum użytkownicy którzy nie traktują "zerowych/nowych" użytkowników "z góry".
    Masz jakieś kompleksy, że się czułeś potraktowany z góry tu lub gdzie indziej?


    Cytat Wysłane przez Scorpio Zobacz wiadomość
    Czy jest może jakiś dodatek do FaLang działający z JoomSport
    Nie wiem, czy jest - sprawdź na stronie Falanga.
    Ale jeśli nie ma, to możesz stworzyć plik XML, który umożliwi obsługę JoomSport. Będzie cię to kosztowało trochę pracy, ale jaka radość! Jak utworzyć taki plik?
    Nie ma wprawdzie instrukcji do Falanga, ale jest do Joom!Fisha, z którego powstał Falang. Masz ja tutaj:
    http://wiki.joomla.pl/Joom!Fish/Elementy_witryny (na dole)

    Cytat Wysłane przez Scorpio Zobacz wiadomość
    a jeżeli nie to czy nie będą się te dwa dodatki (FaLang i Easy Language) gryzły ze sobą? W tej chwili działają dobrze ale wolę się spytać.
    To nie jest dobre, ze używasz dwóch rozwiązań spełniających podobne funkcje. Trudno przewidywać konsekwencje. Musiałbyś popatrzeć np. jak się zachowują adresy.

    Pytanie 2 - skopiuj i załóż nowy wątek.

    PS Nie ma dla JoomSport. Ale możesz pobrać sobie na przykład dla aicontactsafe i podejrzeć, jak się robi takie rozszerzenie
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Podobne tematy

  1. Wielojęzyczność
    przez Seointer na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 15-03-2014, 11:11
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 18-02-2013, 22:54
  3. Filtr języków/Wielojęzyczność - nie pokazuje artykułów na stronie głównej
    przez Tubeshadow na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 01-08-2011, 13:20
  4. Wielojęzyczność
    przez beginnerx na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 20-02-2009, 13:24
  5. Wielojęzyczność VM ale nie tylko
    przez fanti na forum VirtueMart
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 02-08-2006, 19:06

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •