Artykuł w danym miejscu na stronie
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 11

Temat: Artykuł w danym miejscu na stronie

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    22-03-2014
    Wpisy
    8
    Punkty
    2

    Domyślny Artykuł w danym miejscu na stronie

    Cześć,
    zrobiłem artykuł w którym umieściłęm moduł {loadposition XXX} i teraz ten artykuł chcę zamieścić w jakimś miejscu na stronie.
    Bardzo proszę o podpowiedź w jaki sposob mogę to zrobić.
    Szukałem czytałem ale nic mi nie wychodzi.
    Aktualnie chcę zamieścić ten artykuł na stronie startowej (logowania) - com_user

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Co Kolega wie o umieszczaniu artykułów i czegokolwiek na stronach w Joomla? Jaki poradnik Kolega na ten temat przynajmniej przejrzał? Jeśli żaden, zapraszam do działu dla nowicjuszy http://wiki.joomla.pl
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    22-03-2014
    Wpisy
    8
    Punkty
    2

    Domyślny

    Chodzi o to że nie potrafie jedynie wstawić w kod artykułu.
    Np. mam strone startową Com_user, strona logowania i na niej chcę umieścić ten artykuł w którym zawarłem moduł reklamy.
    Sam artykuł działa, reklamy sie pokazują, lecz nie mam pojęcia jak umieścić ten artykuł na stronie logowania. Proszę o jakąś wskazuwkę chociaż pod jakim hasłem to szukać, bo przeczytałem pełno wątków ale na ten temat nie trafiłem.

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez skalpeliio Zobacz wiadomość
    bo przeczytałem pełno wątków
    Chyba mylisz Kolego forum pomocy z podręcznikiem, poradnikiem, szkoleniem, kursem.

    Cytat Wysłane przez skalpeliio Zobacz wiadomość
    Np. mam strone startową Com_user, strona logowania i na niej chcę umieścić ten artykuł
    Wybacz, ale to kompletna niekompetencja. Chcesz pomocy w realizacji jakiegoś nieprzemyślanego pomysłu, by nie powiedzieć wprost, że głupiego.
    Strona logowania jako strona startowa, a na niej jakiś artykuł na dodatek z kodem wywołującym jakiś moduł?
    Może zdecyduj się, co Ty właściwie chcesz i po co?
    Nie prościej umieścić na stronie startowej artykuł i moduł logowania?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    22-03-2014
    Wpisy
    8
    Punkty
    2

    Domyślny

    Kolego, prosta sprawa, widzę ze musze pisać konkretnie, bo zaraz jakieś insynuacje.

    Mam stronę główną, jest niej panel logowania (com_user) i teraz chcę na niej umieścić artykuł. Jak to zrobić? Pomożesz? Nie potrzebuje linków do wiki joomla bo znam, poprostuy w joomli mało grzebałem, a muszę to wykonać.
    Napisałem wątek z prośbą o pomoc w tym zadaniu, więc liczę że jak wiecie to nakierujecie mniejwięcej czego szukać.
    Ostanio edytowane przez skalpeliio : 11-04-2014 09:26

  7. #6
    Wyjadacz komodore awatar
    Dołączył
    02-03-2009
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    822
    Punkty
    109

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez skalpeliio Zobacz wiadomość
    Nie potrzebuje linków do wiki joomla bo znam, poprostuy w joomli mało grzebałem
    Skoro znasz link to z niego skorzystaj, bo słabo znając Joomla! tego nie zrobisz, a jak poznasz lepiej, to skorzystasz z propozycji Zwiastuna, nadpiszesz szablon i tam wstawisz treść tego artykułu lub dasz zlecenie na wykonanie tego.
    Przyłącz się jeśli masz chęć posłuchać lub porozmawiać o Joomla! i niedaleko Ci do Poznania.


    Klikając "Pomógł - daj punkt" poniżej, motywujesz mnie do dalszej pomocy użytkownikom forum.

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    22-03-2014
    Wpisy
    8
    Punkty
    2

    Domyślny

    ale znam i link do tego forum i chcialbym z niego skorzystać ... czy na polskim forum nie ma możliwosci otrzymania pomocy??
    Ludzie co z Wami?

    Pytam konkretnie i chciałbym otrzymać konkretna odpowiedź na jaki temat szukać materiałów żeby to wykonać. Jak jesteście takimi specami to co Was blokuje zeby mi to w kilku linijkach napisać???
    Akurat jestem specjalistą z innej informatycznej branży, ale tak się stało, że musze wprowadzić taką zmianę i liczę na pomoc.

    Komodore gdybym chciał to zlecić to wylądował bym na oferi a nie tu ;P

    Fajnie że wspomniałeś o nadpisaniu szablonu ... to juz jakaś wskazówka jest.

  9. #8
    Wyjadacz komodore awatar
    Dołączył
    02-03-2009
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    822
    Punkty
    109

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez skalpeliio Zobacz wiadomość
    Jak jesteście takimi specami to co Was blokuje zeby mi to w kilku linijkach napisać???
    Wcale nie uważam się za speca, im więcej wiem, to widzę, że jeszcze więcej muszę się dowiedzieć. Nie boli mnie przeszukiwanie forum, wiki i innych stron, niekoniecznie związanych z Joomla!, ale mających związek z problemem. W Twoim przypadku przeszukanie forum albo wiki dałoby Ci odpowiedź.


    Cytat Wysłane przez skalpeliio Zobacz wiadomość
    czy na polskim forum nie ma możliwosci otrzymania pomocy??
    Ludzie co z Wami?
    Tu nie chodzi o to co ze mną, tylko o to czy ktoś pyta o podstawy, czy rzeczywiście ma problem.
    Aby poznać podstawy są artykuły w wiki. Jak czegoś nie ma możesz na wiki napisać czego brakuje.

    Poza tym uważam, że to jest najlepsze rozwiązanie:
    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Nie prościej umieścić na stronie startowej artykuł i moduł logowania?
    Przyłącz się jeśli masz chęć posłuchać lub porozmawiać o Joomla! i niedaleko Ci do Poznania.


    Klikając "Pomógł - daj punkt" poniżej, motywujesz mnie do dalszej pomocy użytkownikom forum.

  10. #9
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Staram się być uprzejmy, ale - jak widać - nie da rady.
    Otóż, Kolego, owszem, na forum można uzyskać pomoc, jeśli
    a) ma się problem w działaniu czegoś lub nie wie się, jak coś można zrobić, o ile to coś można zrobić
    b) ma się zielone pojęcie o tym, co się chce zrobić
    c) jest się w stanie zrozumieć, co do Cię piszą.

    Niestety, nie spełniasz żadnego z tych kryteriów.
    a) jeśli nie wiesz, jak umieścić na stronie artykuł, to sobie poczytaj poradnik, idź na kurs, zamów indywidualne korepetycje, bo to nie jest problem tylko ignorancja. Nikt Ci tu nie będzie objaśniał, jak się umieszcza na stronie Joomla artykuł
    b) o tym, że nie masz pojęcia, świadczy - jeśli w ogóle ufać temu, co piszesz - zastosowanie jako strony startowej pozycji menu typu Logowanie ("Aktualnie chcę zamieścić ten artykuł na stronie startowej (logowania) - com_user").
    Trzeba być kompletnym lamerem, żeby ze standardowej instalacji Joomla wyrzucić moduł Logowanie, który jest na stronie startowej. Jak przypuszczam, wcale tego nie zrobiłeś. Po prostu nie wiesz, co jest co.
    c) a skoro nie wiesz, co jest co - a nie wiesz! - to nie jesteś w stanie zrozumieć, co do Ciebie piszą.
    Cytat Wysłane przez skalpeliio Zobacz wiadomość
    Akurat jestem specjalistą z innej informatycznej branży
    No to współczuję. Prawdopodobnie kombinujesz jak wybitny specjalista w sprawie, z którą Pani Zosia bez przygotowania informatycznego poradziłaby sobie w 5 minut, bo zastosowałaby się do wskazówki, która tu już padła:

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Nie prościej umieścić na stronie startowej artykuł i moduł logowania?

    Cytat Wysłane przez skalpeliio Zobacz wiadomość
    Kolego, prosta sprawa, widzę ze musze pisać konkretnie, bo zaraz jakieś insynuacje.
    Żadne insynuacje! Tobie się wydaje, że piszesz konkretnie, a to po prostu bełkocik, np. "Chodzi o to że nie potrafie jedynie wstawić w kod artykułu".
    W jaki kod chcesz wstawiać artykuł?

    Cytat Wysłane przez skalpeliio Zobacz wiadomość
    Nie potrzebuje linków do wiki joomla bo znam, poprostuy w joomli mało grzebałem, a muszę to wykonać.
    Napisałem wątek z prośbą o pomoc w tym zadaniu, więc liczę że jak wiecie to nakierujecie mniejwięcej czego szukać.
    Mogę ci tu napisać jeszcze 5000 mniej lub bardziej przykrych słów (zaręczam Cię, że bez żadnej przyjemności i nie po to, by Ci sprawiać przykrość), ale nie będę Ci pisał poradnika, jak się w Joomla umieszcza na stronie artykuł, jak się osadza na stronie moduł, bo opisywałem to już kilkadziesiąt razy na różne sposoby.
    Więc
    * albo masz zadanie i wiesz (bo wiesz), że nie wiesz, jak je wykonać, więc doczytaj jak to się robi tam, gdzie o tym piszą.
    * albo nie zawracaj głowy i nie irytuj zarzutami, że Ci ktoś nie chce pomóc.
    Pytałem Cię wyraźnie, coś przeczytał na temat umieszczania artykułów na stronach Joomla. Zero odpowiedzi!

    Cytat Wysłane przez skalpeliio Zobacz wiadomość
    Fajnie że wspomniałeś o nadpisaniu szablonu ... to juz jakaś wskazówka jest.
    Tylko że Tobie do niczego nie jest potrzebna!
    Logowanie na stronie startowej już jest i jest to na 99,999% moduł, a nie układ strony typu Logowanie tworzony przez pozycję menu z grupy Użytkownicy - Logowanie. A jeśli tak jest, bo ktoś tak zmienił, to należy go pobłogosławić odpowiednim tekstem i przywrócić moduł Logowanie, a zamiast pozycji menu typu Logowanie umieścić np. pozycję typu pojedynczy artykuł.

    Jeśli na stronie startowej może być tylko komponent (a nie moduł) Logowanie, bo strona zawiera materiały dla dorosłych i być może trzeba na niej jeszcze dodać jakiś artykuł, to można go umieścić w module Własny HTML albo skorzystać z modułu Migawki i skonfigurować go tak, żeby wyświetlał jeden konkretny artykuł.

    PS jeszcze raz podkreślam, ani mi w głowie sprawiać Ci jakąkolwiek przykrość.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  11. #10
    Debiutant
    Dołączył
    22-03-2014
    Wpisy
    8
    Punkty
    2

    Domyślny

    Koleszko, fajnie super ;)
    Tylko sytuacja wygląda tak że gośc włąśnie typowy lamer który się tym zajmował wyleciał ...
    teraz dostałem na ryj taki temat i szczerze nie wiem jak to zrobić.
    Ten typ właśnie chyba wywalił jakieś moduły czy cos i włąśnie teraz tak to wyglada jak wygląda.


    Możesz nawet rzucac ku***mi ... nie tyka mnie to.
    Pisz ile wejdzie, dla mnie to nie są przykrości, napisałeś co wiedziałeś i fajnie, masz prawo, ale to nie jest forum porad życiowych i użaleń dlatego to zlewam

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. po wejściu na artykuły nie wyświetlają się w odpowiednim miejscu na stronie, problem
    przez balckbrookly na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 22-01-2013, 11:24
  2. Błędy na stronie w miejscu osadzonych modułów w Joomla 2.5
    przez lukitd na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 17-10-2012, 10:18
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 25-01-2008, 10:35
  4. teks w dowolnym miejscu na stronie
    przez eddek na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 17-05-2006, 20:17

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •