KŁÓDKA przy probie dodania/edycji itp.
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 11

Temat: KŁÓDKA przy probie dodania/edycji itp.

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    04-02-2014
    Wpisy
    23
    Punkty
    2

    Domyślny KŁÓDKA przy probie dodania/edycji itp.

    Witam,
    mam taki problem. Wrzucilem migrowana witryne (juz w wersji 3.2.x) do podkatalogu istniejacej (w wersji 1.5.x).
    Przy probie zalozenia np. nowego modulu nowa witryna dlugo nie odpowiada, czekam kilka sekund, po chwili wracam do poprzedniego okna - nic sie nie dodalo. Wyglada jakby nowa witryna byla w trybie 'read - only'.
    Jakie pliki, ew. gdzie znajduje sie konfiguracja odpowiedzialna za taki stan rzeczy? Podejrzewam, ze sa to pliki w glownym (nadrzednym) katalogu witryny - tej w wersji 1.5.x, tam dopisywalem linijki odpowiedzialne za konfiguracje nowszej wersji PHP (plik php.ini). Tylko gdzie szukac i co zmienic/dopisac?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyjadacz komodore awatar
    Dołączył
    02-03-2009
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    822
    Punkty
    109

    Domyślny

    Czy działa poprawnie na lokalu?
    Czy konfiguracja serwera spełnia wymagania joomla i wszelkich dodatków, które tam masz?
    Co to znaczy migrowana (jakim narzędziem)?
    W jaki sposób umieszczona na serwerze?
    Przyłącz się jeśli masz chęć posłuchać lub porozmawiać o Joomla! i niedaleko Ci do Poznania.


    Klikając "Pomógł - daj punkt" poniżej, motywujesz mnie do dalszej pomocy użytkownikom forum.

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    04-02-2014
    Wpisy
    23
    Punkty
    2

    Domyślny

    Na lokalu bylo ok, tu tez przez jakis czas wszystko gralo. Podejrzewam, ze czyms moglem przedobrzyc w ostatnich dniach.
    Migrowalem SP Upgrade. Wiele elementow robilem/przenosilem recznie. Wrzucilem na serwer, bo lokalnie strasznie mi sie wszystko wloklo, tzn. po drobnej nawet zmianie jakiegos drobiazgu dlugo czekalem na odswiezenie witryny.
    Wrzucilem na serwer przez ftp, cala struktore jak na lokalu, baze oczywiscie przez MySQL.
    Co ciekawe, zmiana ustawien witryny dziala bez zarzutu, wycofanie np. komponentu tez, ale dodanie juz bez szans...
    I jeszcze jedno, jak dodaje komponent, klikne 'zapisz' to trwa to strasznie dlugo...
    Czy plikami tj. '.htaccess', 'php.ini' moglem cos pogrzebac? Skopiowalem oryginalne z wersji 'local' i podmienilem, dodalem tez wpisy:
    - dla .htaccess:
    :Location /*.php
    Use php53
    :Location
    php_flag magic_quotes_gpc Off
    php_flag magic_quotes_runtime off

    - dla php.ini:
    magic_quotes_gpc = Off magic_quotes_runtime = Off
    magic_quotes_sybase = Off
    upload_tmp_dir ="/tmp/"

    Czy to jest ok?
    A moze jakis modul/komponent grzebie sprawe? Kurcze ciezko mi znalezc jakikolwiek punkt zaczepienia
    Ostanio edytowane przez Xyfka : 31-03-2014 22:26

  5. #4
    Wyjadacz komodore awatar
    Dołączył
    02-03-2009
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    822
    Punkty
    109

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Xyfka Zobacz wiadomość
    magic_quotes_gpc = Off magic_quotes_runtime = Off
    Jedna linia = jedna dyrektywa

    php.ini standardowo działa tylko jeżeli jest w folderze, do którego podpięta jest domena i administracja serwera dopuszcza jego używanie. Stosuje się zmianę parametrów PHP za pomocą .htaccess i/lub od PHP5.3 .user.ini.

    Cytat Wysłane przez Xyfka Zobacz wiadomość
    upload_tmp_dir ="/tmp/"
    tmp w folderze głównym serwera?

    Dlaczego nie użyłeś akeeba backup do przeniesienia na serwer? Podczas kopiowania plików na serwer po ftp mogło coś się namieszać.
    Przyłącz się jeśli masz chęć posłuchać lub porozmawiać o Joomla! i niedaleko Ci do Poznania.


    Klikając "Pomógł - daj punkt" poniżej, motywujesz mnie do dalszej pomocy użytkownikom forum.

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    04-02-2014
    Wpisy
    23
    Punkty
    2

    Domyślny

    Jedna linia = jedna dyrektywa
    To tutaj tak sie wyswietlilo, w pliku jest ok.


    Meczylem sie i nadal nic.
    Objawy sa takie:
    moge zmieniac konfiguracje witryny, dodawac artykuly, ale nie moge zmienic/dodawac modulow.
    Przy probie zmiany modulu (zapis) kursor myszy zamienia sie w 'klepsydre' i czekam ok minuty, moze dluzej. Okno edycji zamyka sie, pozycja, ktora probowalem zmienic ma obok nazwy KŁÓDKĘ.
    Lipa nic sie nie zapisalo. Sprawdzilem uprawnienia do katalogow/plikow (System > Informacje o systemie > Prawa do katalogów), wszystko jest ok.
    Jak bylby blad komunikacji z baza, to nie dodalbym, np. artykulu.
    Jeszcze jedno. Czasem przy instalacji rozszerzen z poziomu instalatora witryny pojawia sie blad, po ponownej probie jest wszystko ok.
    Mialem przypadek instalacji 'Admin Tools': pojawil sie blad wpisu do tabeli bazy danych (bo takowej nie bylo). Pojawil sie przycisk powrotu na 'Puplpit'.
    Zadan proba nie przywracala mi pupitu, ciagle witryna chciala odczytac wartosc z tabeli 'jos_admintools_storage`. Nawet strona (front) nie chciala sie wyswietlic, pojawial sie ten sam blad.
    Przenioslem tabele wraz z zawartoscia ze starej joomli i zadzialalo.
    Napisze, co jeszcze robilem.
    Wyczyscilem cala baze, wywalilem wszystkie pliki. Z lokalnej dzialajacej wersji zrobilem backup (Akeeba) bazy + calej witryny. Wrzucilem na serwer (za pomoca skryptu automatyzujacego 'kickstart.php'). Nadal ten sam problem.
    Zmow wywalilem wszystko. Wrzucilem czysta instalke joomla 3.x. podopialem do bazy. Zaczalem od nowa dogrywac komponenty... znow do samo.
    Wzialem sie za pliki konfiguracyjne (configuration.php), porownywalme je ze stary oryg. witryna w wersji 1.5.x poprawilem i zaktualizowalem dane... nadal nic nie pomoglo.
    Sadzilem, ze moze tu (configuration.php) jest cos nie tak (zmienilem wpis co do witryny na taki: 'public $host = 'localhost';') tez nic.
    Robilem naprawe i optymalizacje bazy danych... nic.
    Mam nadzieje, ze nie zaciemnilem zbytnio sprawy. Ma ktos jakis pomysl? Od czego zaczac?

  7. #6
    Wyjadacz komodore awatar
    Dołączył
    02-03-2009
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    822
    Punkty
    109

    Domyślny

    A masz wystarczająco miejsca na serwerze?
    Czy na serwerze nie ma czasem ograniczenia co do ilości plików?
    Folder plików tymczasowych na pewno ma prawa do zapisu? (Zobacz uwagę w poprzednim poście)

    Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka
    Przyłącz się jeśli masz chęć posłuchać lub porozmawiać o Joomla! i niedaleko Ci do Poznania.


    Klikając "Pomógł - daj punkt" poniżej, motywujesz mnie do dalszej pomocy użytkownikom forum.

  8. #7
    Wiarus
    Dołączył
    17-07-2009
    Wpisy
    1 375
    Punkty
    210

    Domyślny

    Na jakim hostingu tak walczysz? Rozumiem, że z J! 1.5.26 nie było tam problemów? Czy baza nie ma ograniczenia wielkości? (+pytania komodore)

    Proponowałbym w podkatalogu i nowej bazie (hosting udostępnia więcej niż jedną?) zainstalować czystą J! i poeksperymentować.

  9. #8
    Nowicjusz
    Dołączył
    04-02-2014
    Wpisy
    23
    Punkty
    2

    Domyślny

    Hosting to home.pl. Co do ograniczen, to musze sie dowiedziec, czy jakies sa. Wiem, ze jest tam wiecej baz.
    Dzis mnie powalila (przypadkiem) jedna rzecz: moge dodac modul (bez problemu) ale dla... zaplecza! Natomiast dla witryny nie, ale... dla witryny moge zmienic stan istniejacego, tzn. wycofac lub przywrocic, nic wiecej.
    Pocwicze z czysta instalka j3 i dam znac.

    Dzieki!

  10. #9
    Wiarus
    Dołączył
    17-07-2009
    Wpisy
    1 375
    Punkty
    210

    Domyślny

    Na Home na pewno masz do dyspozycji więcej baz, a i ograniczenia ilości i łącznej wielkości plików nie powinny być powodem kłopotów.

    Na tym hostingu występują różne problemy z J! i wymaga on specyficznego dostosowania do potrzeb naszego cms (poszukaj na naszym forum, w ostatnich dwóch miesiącach było o tym parę razy) - ale nie przypominam sobie, żeby ktoś miał podobny kłopot.

    Zaczyna to wyglądać na jakiś specyficzny bug w bazie po migracji. Rozstrzygający będzie eksperyment z czystą J!

    BTW jak go przeprowadzisz, to testowej instalacji jeszcze nie kasuj.

  11. #10
    Nowicjusz
    Dołączył
    04-02-2014
    Wpisy
    23
    Punkty
    2

    Domyślny

    Witam,
    po wielu probach na jaw wyszedl sprawca: baza, a konkretnie tabela zawierajaca... pozycje menu. Witryna ma ich bardzo duzo. Przenioslem ich ok 1100, zostalo 2-gie tyle. Przenosze je nawet po kilka sztuk, od razu sprawdzajac, czy blad wystepuje. Podejrzewam, ze sprawca nie jest jakis blad migracji, lecz liczba pozycji menu. Wiem, ze jest tego duzo, ale teraz nie bede tego przebudowywal, chyba ze jest jakis szybki sposob...!?
    Nie wiem, co z tym fantem poczac.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Expose-przy probie zapisu pliku permission denied
    przez tassman na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 12-01-2008, 10:34
  2. Kłódka w menu - brak możliwości edycji
    przez polcent na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 27-06-2007, 17:28
  3. Szerokość formularzy do edycji newsów itp.
    przez llukasz na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 03-06-2007, 22:59
  4. Sprawa edycji do google itp
    przez IveliosChristopher na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 27-05-2006, 18:40
  5. Kłódka na niusie i brak edycji ;-(
    przez wienie na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 02-11-2005, 20:18

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •