Problem z logowaniem do strony na jomla - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 20 z 20

Temat: Problem z logowaniem do strony na jomla

  1. #11
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Przeeemooo Zobacz wiadomość
    jak korzystasz z gotowców to tam wszystko prawie dziurawe
    Jak się korzysta z gotowców NIEDEVELOPERSKIEGO POCHODZENIA to nie jest to dziurawe a celowo "ulepszone".
    Nie ma problemów z zabezpieczeniem - opisane już tylko Bóg wie ile razy.
    Zasada podstawowa - jaki administrator/właściciel => takie bezpieczeństwo.
    Poszukaj książki Pawła Frankowskiego - poczytaj - to się dowiesz tego co w wielu miejscach jest opisane a u Pawła złożone w całość i zaopatrzone w sensowny komentarz.
    Czego nie wiesz o Joomla (bo to wiesz, tamto wiesz itd) - to to że jak jest poprawnie skonfigurowana, na sensownym serwerze i odseparowana od innych witryn to nie ma żadnego problemu a ryzyko włamu jest o wiele mniejsze niż w innych open CMS'ach. Jak dodasz kilka nawet darmowych zabezpieczeń z rozwagą to nawet to ryzyko zmniejsza się wielokrotnie. Najlepszą ilustracją sytuacji bezpieczeństwa jest to że jak spytasz ludzi którzy faktycznie dbają o swoje witryny to okaże się że żadnemu z nich nie padła żadna witryna którą miał pod opieką (osobiście znam co prawda takie przypadki ale było to albo lenistwo /zawiódł człowiek/ albo w jednym z nich całkiem fajny i fachowy atak konkretnej osoby na konkretną witrynę - nomen omen również w nieaktualnej wersji jak się okazało). Tak więc proszę spraw mi przyjemność i zaniechaj pisania o dziurach których można bez większego problemu uniknąć. :-)
    P.S. Na nazwa zmienia się wersje php w konfiguracji hostu ale to pytanie raczej do niż do nas, nie mniej https://pomoc.nazwa.pl/baza-wiedzy/n...erpretera-php/ (wystarczy wpisać pytanie w google.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Nowicjusz
    Dołączył
    03-05-2012
    Wpisy
    20
    Punkty
    2

    Domyślny

    jak rozumieć odseparowane od siebie?
    fakt, mam kilkanaście stron na 1 serwerze. chętnie bym je przeniósł na pojedyncze może małe serwery? masz jakieś konkretne propo? w ovh chyba takie małe serwery mają?
    książki Pawła Frankowskiego pod jakim tytułem?

  4. #13
    Bywalec
    Dołączył
    21-03-2017
    Wpisy
    210
    Punkty
    59

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Przeeemooo Zobacz wiadomość
    jak rozumieć odseparowane od siebie?
    fakt, mam kilkanaście stron na 1 serwerze. chętnie bym je przeniósł na pojedyncze może małe serwery?
    "Serwer" pozostaje jeden, ale każda domena na osobnym koncie (osobnym loginie i haśle "do serwera") - w przypadku infekcji, nie przeniesie się na pozostałe konta/domeny.
    Dostępne raczej na VPSach lub kontach 'resellerskich', ale jeżeli masz 'kilkanaście' aktywnych domen to na pewno warto

    Cytat Wysłane przez Przeeemooo Zobacz wiadomość
    książki Pawła Frankowskiego pod jakim tytułem?
    WordPress i Joomla! Zabezpieczanie i ratowanie stron WWW
    Pomogłem? Kliknij: Pomógł - daj punkt. Dzięki!

  5. #14
    Nowicjusz
    Dołączył
    03-05-2012
    Wpisy
    20
    Punkty
    2

    Domyślny

    Php zmieniłem na dopasowany i to pomogło.
    Bardzo często mam problem z atakami. Może lepiej mieć w ogóle oddzielne serwery dla każdej strony? Czy tak nie byłoby najbezpieczniej?
    Po aktualizacji joomla pojawił się problem bo w opchach komponenty/szablony i wchodząc w szablon niestety nie ma tam wielu opcji do edytowania jak np zarządzanie logiem czy właczenie wyłaczenie css, stopka itd- wiecie - te wszystkie funkcje, w ogóle nie ma nic! Nie będę mógł więc tego miejsca już w ogóle wyedytowac. Jak klient zechce dodać np teraz kod śledzenia Google to mam lipe. Czy cokolwiek innego by tam zmienić. Dlaczego to się wyłączyło? Domniemam, że wwyniku aktualizacji, bo jak php włączałem stare to nic to nie dawało. Jak aktualizować joomle aby było dobrze? Fakt, że nie aktualizowałem na bieżąco czyli np z 3.4 zaktualizowałem do 3.7 - może dlatego?
    Do tego zmiana hasła serwera i zmiana użytkowników, i na razie spokój, ale na jak długo. Co jakiś czas mam regularne ataki. Często właśnie masowo dopisany kod.
    Jakieś jeszcze macie istotne wskazówki?
    Książkę Frankowskiego zakupiłem właśnie.

  6. #15
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Przeeemooo Zobacz wiadomość
    Bardzo często mam problem z atakami.
    Po wykonaniu wszystkich zalecanych działań po włamaniu rozważyć należy jeszcze jedno: zmianę serwera / dostawcy usług hostingowych. Ale najpierw trzeba zrobić rzeczywisty porządek. A skoro rzecz się powtarza, to znaczy, że sam nie dajesz rady - potrzebna interwencja specjalisty. Chrypkę można leczyć samemu. Grypkę też. Z zapaleniem płuc idzie się do lekarza a nie do znachora.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #16
    Nowicjusz
    Dołączył
    03-05-2012
    Wpisy
    20
    Punkty
    2

    Domyślny

    jaki hosting polecasz?
    nazwa.pl jest niezbyt dobra?
    lepiej mniejsze serwery dla kilku stron czy większy dla wielu? a może jeden dla jednej?

  8. #17
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Z zasady nie polecam serwerów poza tymi, na których utrzymywany był lub jest joomla.pl (smarthost.pl - obecnie, do niedawna).
    Utrzymywnaie wielu serwisów bez separacji to zawsze jest nienajlepszy pomysł, ale niekoniecznie zły.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #18
    Nowicjusz
    Dołączył
    03-05-2012
    Wpisy
    20
    Punkty
    2

    Domyślny

    A co powiecie na ofertę ovh?
    Wychodzi raptem około 120zł rocznie, a mogę tam 5 stron podstawić. I każda będzie odseparowana, prawda?
    Ewentualnie coś konkurencyjnego z linux? https://linuxpl.com/hosting_f_19
    To uważam za super opcję: https://www.ovh.pl/hosting/hosting-osobisty.xml

    i jeszcze takie pytanie: jakie pluginy powodują najczęściej włamania?

  10. #19
    Bywalec
    Dołączył
    21-03-2017
    Wpisy
    210
    Punkty
    59

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Przeeemooo Zobacz wiadomość
    A co powiecie na ofertę ovh? Wychodzi raptem około 120zł rocznie, a mogę tam 5 stron podstawić. I każda będzie odseparowana, prawda?
    To uważam za super opcję: https://www.ovh.pl/hosting/hosting-osobisty.xml
    Z opisu nie wynika, żeby konta były odseparowane

    Cytat Wysłane przez Przeeemooo Zobacz wiadomość
    i jeszcze takie pytanie: jakie pluginy powodują najczęściej włamania?
    Te z alternatywnego obiegu
    Poza tym:
    - te wylistowne na VEL (https://vel.joomla.org/live-vel)
    - nieaktualizowana J!, szczególnie jeśli zostają wykryte jakieś krytyczne luki w zabezpieczeniach
    - nie do końca wyczyszczona infekcja
    - słabe hasła (niby każdy wie, ale mam wrażenie że w praktyce wiele osób uważa że ich to nie dotyczy)
    A.
    Pomogłem? Kliknij: Pomógł - daj punkt. Dzięki!

  11. #20
    Nowicjusz
    Dołączył
    03-05-2012
    Wpisy
    20
    Punkty
    2

    Domyślny

    Ściągam gotowce z gavick. Jednakże są one w wersji 3.3 joomla. Kiedy aktualizuję na 3.7 to w Komponenty/szablony znika mi możliwość zarządzania szablonem w tej ścieżce. Jak temu zaradzić?
    Nadpisać pliki najnowszej wersji joomla? Pewnie słaby pomysł, jednakże nadpisałem jeden plik, który nowy dostawca serwera wyrzucił mi jako przestarzały i nic złego się nie stało. Domniemam, że jeśli chodzi o reszte plików to nie takie proste?

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne tematy

  1. Problem z Jomla z zapisaniem zmian na stronie.
    przez domekwrabce na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 04-11-2013, 19:32
  2. Zlece uruchomienie strony na jomla 2.5
    przez domeny na forum Ogłoszenia i komunikaty
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 14-03-2013, 15:54
  3. problem z logowaniem do strony
    przez techdive na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 15-11-2010, 16:23
  4. problem z logowaniem z poziomu strony
    przez pardokan na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 31-01-2009, 21:20
  5. Problem z Logowaniem do strony
    przez FCDamian na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 19-07-2008, 10:17

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •