Problem z odległościami między artykułami.
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 13

Temat: Problem z odległościami między artykułami.

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    29-04-2014
    Wpisy
    7
    Punkty
    2

    Domyślny Problem z odległościami między artykułami.

    Witam. Jestem nowy na forum. Nazywam się Tomasz i jestem z Białegostoku.
    Otóż kończę praktyczie tworzenie stronki, i mam 2 problemy, mianowicie nie wiem jak się pozbyć odstępu między artykułami.
    http://j2omla.wasilkow.pl/
    chodzi mi o to, że artykuł w kolumnie po prawej stronie, wyświetla się dopiero pod artykułem z lewej strony. widać to dobrze jak ktoś wejdzie na stronkę.
    Jestem laikiem w tym, więc jak by mi mógł ktoś podpowiedzieć jak to zrobić byłbym wdzięczny.

    Mam jeszcze jedne problem, na stonie z której się wzorowałem wersji 1.5,(http://wasilkow.pl/) banery po prawej były umieszczona za pomocą dodatku o nazwi "artbaners plus". czy jest coś podobnego na joomle 3.0 ?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus
    Dołączył
    17-07-2009
    Wpisy
    1 375
    Punkty
    210

    Domyślny

    1. Spróbuj w template.css ok. linii 3555 w .items-row usunąć wpis display: table;. Zaprzyjaźnij się z Firebug-iem (lub podobnym narzędziem w innych przeglądarkach).

    2. Wynalazku do bannerów nie podpowiem - przejrzyj ten dział JED.

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    29-04-2014
    Wpisy
    7
    Punkty
    2

    Domyślny

    dziękuję ślicznie za pomoc, ale mam teraz problem po drugiej stronie
    a możesz mi podrzicić jakiś link gdzie znajdę sensowwnie opisane jak się korzysta z tego firebuga?

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    29-04-2014
    Wpisy
    7
    Punkty
    2

    Domyślny

    Podpowie ktoś co jeszcze trzeba zmienić?

  6. #5
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Podpowiedź:
    Stwórz nową kategorię
    stwórz nowy artykuł w tej kategorii (ze strukturą podziału na zajawkę oddzieloną czytaj więcej i część główną), treść bezwzględnie ma być wpisywana z palca - przeklejanie jest zakazane (przynajmniej przy tym teście) - dlaczego - znajdziesz po stokroć informacje na tym forum
    skopiuj i opublikuj ten artykuł 10 razy
    stwórz przegląd artykułów z tej kategorii albo ustaw je jako wyróżnione
    ================================================== ===========================
    Zobacz efekt - przemyśl problem - będziesz miał odpowiedż

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    29-04-2014
    Wpisy
    7
    Punkty
    2

    Domyślny

    dalej jest to samo.
    stworzyłem kategorie newes, w aktualnościach dałem na artykuły kategori przegląd.
    Dalej daje przerwe w lewej kolumnie aż skończy się artykuł w prawej.

  8. #7
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Guzik nie to samo - czy wykonałeś tak jak napisałem czy poleciałeś na łatwiznę ?
    Uświadom sobie że wysokość pola artykułu w przypadku standardu Joomla w przeglądzie jest zależna od ilości słów/znaków które wstawiłeś przed -czytaj więcej - w edytorze, są rozszerzenia w których tą wartość można wpisać (tle słów - lub - tyle znaków) ale w standardzie pilnujesz tego sam - więc nie czaruj mi że zrobiłeś to co napisałem bo widzę co zrobiłeś, a te totalnie długie puste pola to również linie tekstowe wstawione w konkretnym artykule Wystarczy dać Ctrl+C i wszystko widać).
    Używasz szablonu artisteera i zachowuje się on na wskazanej witrynie jak najbardziej poprawnie, jedyne co jest nie tak to fakt że po pierwsze masz gdzieś to co napisałem i robisz na skróty, po wtóre nie rozumiesz i nie masz pojęcia o tym jak działa mechanizm, co więcej chyba nawet nie chcesz wiedzieć, chcesz żeby robił wszystko według twojego widzimisię na twoich zasadach - może ktoś wypuści kiedyś taką wersję Joomla, jednak do tej pory ty musisz się trzymać reguł aby osiągnąć efekt.'
    All

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    29-04-2014
    Wpisy
    7
    Punkty
    2

    Domyślny

    To, że nie mam pojęcia jak to działa to chyba oczywiste - dlatego staram się zrozumieć
    Pewnie, że w sytuacji kiedy opublikuję 10 razy ten sam artykuł to będzie wszystko ok, bo będą one równe i wówczas nie będzie problemu,
    Więc albo ja czegoś nie mogę załapać, albo po prostu nie rozumiesz o co mi chodzi.

  10. #9
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Bondario Zobacz wiadomość
    Więc albo ja czegoś nie mogę załapać, albo po prostu nie rozumiesz o co mi chodzi.
    Pewno to pierwsze, zwłaszcza, ze Ci Gall Anonim wprost napisał, w czym problem.
    Cytat Wysłane przez Gall Anonim Zobacz wiadomość
    Uświadom sobie że wysokość pola artykułu w przypadku standardu Joomla w przeglądzie jest zależna od ilości słów/znaków które wstawiłeś przed -czytaj więcej
    Nie wiem, jak działają szablony Artistera, nie używam badziewia. Niemniej - w ustawieniach pozycji menu typu przegląd są dwie opcje ustawienia Uporządkuj w kolumnach: W dół i W poprzek. Uporządkowanie "W dół" nie powoduje wyrównywania linii, od których rozpoczyna się kolejna para artykułów w przeciwieństwie do wyrównania "W poprzek". Czy to działa w szablonach Artistera, nie wiem.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  11. #10
    Debiutant
    Dołączył
    29-04-2014
    Wpisy
    7
    Punkty
    2

    Domyślny

    no właśnie nic się nie zmienia, kiedy zmienię na wyrównanie w poprzek. Więc może coś jest nie tak z szablonem. No nic dzięki bardzo.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. generowany pdf - odległośc między wierszami
    przez cizba na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 14-03-2011, 14:08
  2. Odległość między modułami w pionie
    przez tomciacki na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 19-04-2010, 15:25
  3. odległość między JPG w tabeli
    przez guina na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 13-03-2010, 16:29
  4. Zmniejszenie odległości między bannerem a menu
    przez Mulczas na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 29-11-2009, 12:59
  5. odległości między wierszami
    przez awariat na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 26-09-2006, 16:55

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •