Logowanie do panelu Joomla nie działa, przenosi do index.php i... nic - Strona 2
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 23

Temat: Logowanie do panelu Joomla nie działa, przenosi do index.php i... nic

  1. #11

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Przeglądacz Traw3k awatar
    Dołączył
    26-01-2014
    Skąd
    Bydgoszcz
    Wpisy
    36
    Punkty
    7

    Domyślny

    Gall Anonim,
    ja również uważam, że Linuxpl to bardzo porządna firma. Szczególnie pod względem ceny do jakości usług i oferowanego supportu, który ani razu mnie jeszcze nie zawiódł. Jednakże, jak już pisałem - mój rachunek sumienia opiewa na: Bawiłem się, skończyłem się bawić, zostawiłem swoje zabawki na swoim miejscu nienaruszone i bez pourywanych części, po czym poszedłem grzecznie lulać.
    Niedługo sprawdzę tego JAMP-a.

    Jola,
    dzięki za zaangażowanie. Ratuj Admina działa bardzo dobrze i mówi chyba dobre rzeczy. Aczkolwiek nie ma on żadnego wpływu na istotę problemu.



    Choć nie znam się na rzeczy i w środowisku Joomla! bliżej mi do czytania poradników, aniżeli ich pisania - jestem skłonny podzielić zdanie Galla Anonima, bo ten panel zaplecza (a raczej strona logowania) zachowuje się dokładnie tak, jakby jej skrypt nie mógł obsłużyć, bo mu coś "nie halo". Sami możecie sprawdzić wpisując jakiekolwiek loginy i hasła.

  4. #13
    Przeglądacz Traw3k awatar
    Dołączył
    26-01-2014
    Skąd
    Bydgoszcz
    Wpisy
    36
    Punkty
    7

    Domyślny

    W Linuxpl aktualnie dzieją się cuda. Z mojej bazy, która 2 maja o godz. 3:00 miała 9-10MB nagle zostało 5MB. 3/4 mojej strony po prostu nie ma. Na głównej są same artykuły, nie ma modułów, menu, niczego.

    Co do JAMP-a, wszystko działa należycie. Biegam po panelach administratora w każdej wersji. Przy czym przegrałem pliki mojej witryny ręcznie, ale nie jestem w stanie zaimportować bazy danych. Mam ją w formacie .sql, wyskakuje mi błąd

    SQL query:
    --
    -- Table structure for table `lnykr_acymailing_config`
    --
    DROP TABLE IF EXISTS `lnykr_acymailing_config`;


    MySQL zwrócił komunikat:
    #1046 - No database selected

    Podmieniłem jednak w pliku configuration.php mojej witryny dane dot. bazy danych na j25, czyli tego co już tam zastałem w JAMP. I panel zaplecza działa. Nie mam dużego pojęcia, co robię...

    Jeśli ktoś chciałby mi pomóc to ja chętnie pomoc bym przyjął. Jestem bezradny...

  5. #14
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Który typ hostingu?
    Konkretnie, który pakiet i od kiedy?

  6. #15
    Przeglądacz Traw3k awatar
    Dołączył
    26-01-2014
    Skąd
    Bydgoszcz
    Wpisy
    36
    Punkty
    7

    Domyślny

    Wszystkie witryny, tj. działająca 2.5.19, niedziałająca 2.5.19 i niedziałająca 3.2.3 stoją na jednym koncie hostingowym w Linuxpl. Konto posiada parametry W1GB.

    Stronki od 26 marca (pierwszy dostęp do DirectAdmin) do dnia 2 maja 03:00 działały bez najmniejszego zarzutu. Umieszczone są na nowych serwerach, DNS-y: ns8.linuxpl.com dns8.linuxpl.com.

    Jak to możliwe, że wszystko działa idealnie, do dnia w którym zostawiłem stronki w pełni działające, wracam 10 godzin później, a te już nie działają? Proszę o przywrócenie bazy danych, bo okazało się, że mieli backup godzinę po tym, jak przestałem pracować na zapleczu (taką dostałem informację). Przywrócili, nic to nie dało, zaplecza dalej nie działają. Dzień później proszę o bazę danych, żeby wykonać ten test w JAMP, dostaję ją po kilkunastu godzinach z wielkim trudem. W międzyczasie ktoś - i tutaj nie wiem, czy uprzejmy haker, czy administrator serwera - usuwa mi bazę danych (tj. z rozmiaru 10MB zostaje 0B). Strona wygląda wtedy tak: http://scr.hu/1amn/4tih5 - biegnę więc i loguję się na DirectAdmin - patrzę, że ta konkretna baza danych ma 0B ( http://scr.hu/1amn/wfr0d ). Reszta jest nieruszona. Zmieniłem hasła.

    Dalej, proszę o ponowne przywrócenie tej bazy, bo tak chociaż odwiedzający widzieli pełną witrynę i mogli z niej korzystać - tylko ja nie miałem dostępu do zaplecza. Nagle okazuje się, że baza (rzekomo ta sama, z dnia 2 maja 4:00) jest wykastrowana o połowę. Pierwotnie miała 9-10MB (dane z panelu DirectAdmin), nagle ma 5MB. Tym samym strona zawiera same artykuły, nie ma modułów, menu, stopki, no niczego. Jak ktoś był wcześniej na otwieramkonto.pl to widział, jak to wyglądało - teraz może porównać.
    Nie brałem żadnych środków halucynogennych, nie piłem alkoholu, nie odurzałem się innymi substancjami, ale tutaj jakieś cuda się dzieją.

    Wiem, że to nie temat do narzekania na jakość usług Linuxpl, ale mi tutaj wyraźnie coś nie pasuje. Co gorsza, ostatni backup robiony Akeeba Backup mam z dnia 24 kwietnia, w stosunku do zmian które zaszły w dniach od 24 kwietnia do 2 maja to przepaść...

    I co? Zmieniać hosting, bo "na serwerze nie było nic zmieniane", a nagle - pod moją nieobecność nie działa? W panelu hostingowym dzieją się cuda, bazy danych z 10MB mają 0B, backupy robione po stronie Linuxpl odchudzają się magicznie o połowę...
    Jeszcze lepsze. W nocy zrobiłem backup samodzielnie, przywróciłem go - było OK. Chcę zrobić to samo kilkanaście godzin później (bo tam była pełna baza danych, a nie połowiczna), już nie mogę, bo błędy wyskakują o istniejących już tabelach (zapewne po przywróceniach bazy przez administratora coś się poknociło).

    Zwariowałem, czy Wam też coś nie gra?

  7. #16
    Wyjadacz komodore awatar
    Dołączył
    02-03-2009
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    822
    Punkty
    109

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Traw3k Zobacz wiadomość
    już nie mogę, bo błędy wyskakują o istniejących już tabelach
    Jeśli przywracasz całą bazę, to przywróć do pustej bazy(usuń istniejące tabele) i takich błędów nie będzie.
    Jeśli chcesz zaktualizować bazę, to przy eksporcie poprawnej bazy wybierz upgrade zamiast insert.


    Cytat Wysłane przez Traw3k Zobacz wiadomość
    SQL query:
    --
    -- Table structure for table `lnykr_acymailing_config`
    --
    DROP TABLE IF EXISTS `lnykr_acymailing_config`;


    MySQL zwrócił komunikat:
    #1046 - No database selected
    Znaczy, że próbujesz usunąć tabelę `lnykr_acymailing_config`, ale nie podałeś/wybrałeś bazy, na której ta operacja ma być wykonana.
    Przyłącz się jeśli masz chęć posłuchać lub porozmawiać o Joomla! i niedaleko Ci do Poznania.


    Klikając "Pomógł - daj punkt" poniżej, motywujesz mnie do dalszej pomocy użytkownikom forum.

  8. #17
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Traw3k Zobacz wiadomość
    Zwariowałem, czy Wam też coś nie gra?
    Obawiam się że masz trzy witryny i przekroczoną dostępną przestrzeń - twoje konto w całości to zaledwie 2 GB -niby sporo - ale ......
    Co więcej w przypadku odtworzenia witryny z akeeba baza "może chudnąć" całkiem sporo => tak się składa że wyszukiwarka indeksująca zbiera dane które dla potrzeb kopii są pomijane.
    Jak napisałem => u mnie wszystko hula, tyle że ja używam innego pakietu i mam 100 GB

  9. #18
    Przeglądacz Traw3k awatar
    Dołączył
    26-01-2014
    Skąd
    Bydgoszcz
    Wpisy
    36
    Punkty
    7

    Domyślny

    komodore,
    serdecznie dziękuję Ci za pomoc. Dzięki Twoim podpowiedziom udało mi się przywrócić bazę danych, którą sam utworzyłem. W całości, nie w połowie. Witryna wobec tego działa prawidłowo, przy czym dalej nie mam dostępu do zaplecza. Problem z przeniesieniem na index.php i pozostaniem na stronie logowania dalej występuje.

    Nie znam się na bazach danych, nie miałem z nimi nigdy do czynienia więcej, niż tyle co zmienić hasło dla jakiegoś konta, czy usunąć pojedynczą tabelę. Nie mniej, działając "na czuja" i myśląc logicznie udało mi się - tylko dzięki Waszym radom - stworzyć projekt w JAMP-ie, tj. przerzucić na niego pliki witryny i odpalić go w całości, importując również bazę danych.

    Witrynę widać w całości, przy wyłączeniu prostych adresów (ze względu na brak możliwości używania .htaccess) podstrony działają, wszystko śmiga jak należy. A teraz spójrzcie, co otrzymuję przy próbie zalogowania się do PANELU ZAPLECZA...



    I tutaj również, działa jak natura chciała. Jakieś wnioski? Nie jestem specjalistą i nie chcę orzekać, co tutaj powoduje problem z zapleczem na serwerze Linuxpl. Zdaje się jednak na to, że to nie wina Joomla, ani nie moja - tylko czegoś innego (serwera?).

    Gall Anonim,
    odnosząc się jeszcze do przekroczonego miejsca - nie ma takiej opcji. Przed utworzeniem kopii zapasowej (całościowo całego konta) miałem zajętego miejsca ok. 480MB. Po utworzeniu jest to 939MB z 2000MB, które posiadam. Tym samym, nawet miejsce wykorzystane pod korek, tj. jakieś 1980MB nie powinno powodować zakłóceń w działaniu witryn.

    Szkoda byłoby mi rezygnować z usług Linuxpl, szczególnie że bardzo fajnie się korzystało, do feralnego dnia, kiedy to zaplecze przestało działać. W dodatku Linuxpl w regulaminie zastrzega, że nie jest zobowiązany do zwrotu pieniędzy, kiedy abonent rezygnuje z usług... Bo ja nie widzę innego rozwiązania, aniżeli innego hostingu, skoro stanowisko Linuxpl pozostaje te same, czyli "nic nie ruszaliśmy, nie możemy pomóc".

    Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc wszystkim. Co teraz myślicie?

  10. #19
    Przeglądacz Traw3k awatar
    Dołączył
    26-01-2014
    Skąd
    Bydgoszcz
    Wpisy
    36
    Punkty
    7

    Domyślny

    Chyba trzeba będzie przeprosić za niepotrzebne zamieszanie i poniekąd niesłuszne oskarżenia względem serwera Linuxpl.

    Pomógł kolega z tematu: http://forum.joomla.pl/showthread.ph...ie-do-zaplecza - miał identyczny problem, co ja. Przy czym on wiedział, gdzie nagrzebał i przez co może nie działać. Problem był z ciasteczkami.

    Ja wiedzieć nie mogłem, bo utworzyłem subdomenę static.otwieramkonto.pl, utworzyłem katalog static - działałem według instrukcji znalezionej na jakimś anglojęzycznym forum. I wszystko działało przez ostatnie dni - bo już tak któryś dzień z rzędu te ciasteczka były tak wpisane i działały. Nagle działać przestało. Usunąłem cokolwiek miałem tam wpisane i panel zaplecza ruszył. Uf.

    Nie mniej, nauczyłem się trochę obsługi baz danych, zobaczyłem jak działa JAMP i dlaczego warto z niego korzystać, przeszukałem pół Internetu na frazy 'problem z logowaniem Joomla' i 'włamanie Joomla'. Od teraz również będę częściej używał Akeeba Backup.

    Mam nadzieję, że mnie teraz nie zbluzgacie. Problem okazał się łatwy w rozwiązaniu, ale gdyby nie temat kolegi, który miał ten sam problem (dziękuję, że miałeś problem!) - w życiu bym do tego nie doszedł, co nie działa. W końcu ten static.domena funkcjonował przez bodajże tydzień. Nie wiem, co się stało, że "zdechło".

    Bardzo dziękuję Wam wszystkim za pomoc. Gdyby ktoś podrzucił mi link, jak ustawić te ciasteczka w Joomla - będę wdzięczny.

    Pozdrawiam,
    Łukasz

  11. #20
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Traw3k Zobacz wiadomość
    Gdyby ktoś podrzucił mi link, jak ustawić te ciasteczka w Joomla - będę wdzięczny.
    A czy nie wystarczy Ci to, co masz w opisie pola? Czy coś Ci źle działa, jeśli pozostawisz domyślne ustawienie (puste)? Co i po co chcesz ustawiać? Stara prosta zasada: nie wiesz, jak to działa, nie rozumiesz, o co chodzi, po prostu nie ruszaj. Nic złego się nie stanie.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Logowanie do panelu administracyjnego w sieci Orange - nie działa !
    przez kjmragowo na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post/autor: 18-03-2014, 21:40
  2. Nie przekierowywuje na index.php - www.domena.pl/index.php
    przez strona na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 29-08-2012, 13:08
  3. index.php nie dziala, a index.php?option=com_content&view=frontpage owszem
    przez mqpsycho na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post/autor: 14-07-2011, 22:52
  4. Nie działa logowanie na głównej, działa w panelu admin
    przez Madleine na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 22-02-2010, 14:53
  5. Logowanie do panelu i nic
    przez szczepek32 na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post/autor: 16-08-2009, 21:10

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •