Problem aktualizacji Joomla 3.0.2 do 3.3 na home.pl / Problem z usunięciem index.php - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 17 z 17

Temat: Problem aktualizacji Joomla 3.0.2 do 3.3 na home.pl / Problem z usunięciem index.php

  1. #11
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    @Chrupek
    - będąc z lekka zirytowany niefrasobliwością twojego rozmówcy z pomocy technicznej home.pl pozwoliłem sobie nawiązać z nimi kontakt standardową drogą - to znaczy za pomocą formularza kontaktowego na stronie.
    Najwyraźniej okazałem się odrobinę bardziej przekonujący ponieważ otrzymałem odpowiedź - ale to mało istotne.
    Istotniejsze jest to co zostało napisane w tej odpowiedzi.
    Świadomie i bez komentarza końcowego cytuję całość:

    Kod HTML:
    Witam,
    
    Poniżej przedstawiam poprawne działania mające na celu aktualizację aplikacji CMS wykonana na Joomla 3.0.2 do 3.3.
    
    "W pierwszej kolejności proszę o pobranie paczki instalacyjnej ( np. ze strony http://www.joomla.org/announcements/release-news/5546-joomla-3-3-0-released.html  ) - w sekcji "Download" klikamy na: "New Installations: Click here to  download Joomla! 3.3.0 (Full package) »" . Kolejno logujemy się do  panelu administracyjnego Joomla, zakładka Rozszerzenia -> Instalacje,  a następnie z modułu Upload & Install Joomla Extension wybieramy  paczkę instalacyjną, która została przez nas pobrana. 
    
    Instalacja  przebiega poprawnie ( pojawia się informacja o aktualizacji wersji 2.5,  tym proszę się nie sugerować), jednak występuje wówczas niedogodność w  postaci błędu na zakładce System -> Pulpit. W tym przypadku należy  usunąć rozszerzenie Akeeba ( Zakładka Rozszerzenia -> Instalacje oraz  po lewej stronie Zarządzanie, stąd proszę zaznaczyć rozszerzenia mające  w nazwie "Akeeba" oraz proszę je usunąć - są to 3 moduły, należy  odinstalować je wszystkie. 
    
    Dodatkowo proszę usunąć wtyczkę  fof_lib ( można ją odszukać wpisując w filter - FOF ). Kolejno należy do  katalogu /libraries w katalogu z plikami instalacyjnymi Joomla umieścić  katalog fof ( jeżeli taki katalog już istnieje obecnemu katalogi proszę  zmienić nazwę np. na fof_bak. Nowy katalog fof proszę wziąć z pobranej  paczki instalacyjnej. Po tych zabiegach Joomla będzie funkcjonować  poprawnie (również w panelu administracyjnym wyświetla się wersja 3.3.0 i  informacja - Joomla jest aktualna ). Nie jestem niestety w stanie  sprawdzić na wersji zawierającej zainstalowane wtyczki i rozszerzenia (  być może będzie konieczność ich aktualizacji ). Sugeruje sprawdzenie  zarówno na "czystej instalacji jak i tej którą chcieliby Państwo  docelowo zaktualizować, przed wykonywaniem aktualizacji.
    
    W razie pojawienia się pytań lub wątpliwości pozostajemy do dyspozycji.


    - - - Updated - - -

    Cytat Wysłane przez Gall Anonim Zobacz wiadomość
    odrobinę bardziej przekonujący ponieważ otrzymałem odpowiedź
    Przepraszam - ty również otrzymałeś odpowiedź ale odrobinę w innym "klimacie" - widocznie taki tam mają klimat

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Nowicjusz
    Dołączył
    16-02-2014
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    19
    Punkty
    2

    Domyślny

    @Gall Anonim

    Sprobowalem zrobic to sposobem ktory uzyskałeś od nich (swoją drogą widocznie trafiłeś na kogos kto albo jest kompetentny albo miał dobry dzień) lecz wynik tego jest następujący...

    Kod:
    500 Internal Error
    
         The server encountered an internal error and could not complete your request.

    Czy przypadkiem w tym przypadku nie powinno być to aktualizowae przez paczke z Update ? Sądzę, że paczki instalacyjne dla "nowych"instalacji mają ciut inne przeznaczenie niż paczuszki aktualizacyjne ;P no chyba ze aktualizacja zawiera tylko czysty update zmienionych plikow bez innych bajerów

    no ale w chwili obecnej przywróce kopię i zrobię update czysty do 3.3 i jeśli bedzie ok (poza tym pulpitem jak wcześniej) zrobie pozostałe kroki które napisał koleś z home.

    Cóż.. człowiek uczy się całe życie ;) może będzie to rozwiązanie dla innych mających taki problem na home itp... ;)


    @mac

    O PHP 5.4 wiem moze i jestem w pewnym sensie Joomlowym laikiem ale akurat to wiem


    @all


    jak pytalem w jednym z poprzednich postów.. jest jakis kanał irc gdzie mozna Was znaleźć czy tylko na forum?


    ///
    EDIT

    Właśnie zaktualizowałem przez update package i mam ten sam błąd co powyżej... any idea ?
    Ostanio edytowane przez Chrupek : 19-05-2014 22:22

  4. #13
    Nowicjusz
    Dołączył
    16-02-2014
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    19
    Punkty
    2

    Domyślny

    Niestety już nie mogę edytować poprzedniego posta a mam malutki update..

    Po przywróceniu strony (po raz kolejny) po kolejnej próbie aktualizajci plikiem update dostaje błąd:

    Kod:
    Fatal error:  Call to undefined method JAdministrator::execute() in /administrator/index.php on line 42
    Sam frontend działa bez zarzutów natomiast logowanie do panelu admina a raczej sama próba zrobienia tego zwraca powyższy błąd.

    Aktualnie wgrywam ponownie (ręcznie) pliki instalacyjne żeby nadpisało mi pliki (a noż jakiś błąd podczas kopiowania wystąpił)

  5. #14
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Chrupek Zobacz wiadomość
    jak pytalem w jednym z poprzednich postów.. jest jakis kanał irc gdzie mozna Was znaleźć czy tylko na forum?
    Ja o niczym takim nie wiem.

    - - - Updated - - -

    Cytat Wysłane przez Chrupek Zobacz wiadomość
    albo miał dobry dzień
    Myślę że nawet jeśli miał to mój post skutecznie odwrócił ten stan rzeczy (nastroju)

  6. #15
    Nowicjusz
    Dołączył
    16-02-2014
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    19
    Punkty
    2

    Domyślny

    Człowiek uczy się całe życie następnym razem.. UCIEKAĆ Z HOME xD


    //EDIT


    No i nadpisałem pliki..

    I mam...

    Fatal error: Call to a member function isAdmin() on a non-object in /plugins/system/remember/remember.php on line 42
    czyli:
    Kod:
    if ($this->app->isAdmin())



    A co lepsze w Chrome mam inny komunikat (bazowo korzystam z Firefox/Nightly)

    500 Internal Error

    The server encountered an internal error and could not complete your request.
    Ostanio edytowane przez Chrupek : 19-05-2014 23:33

  7. #16
    Nowicjusz
    Dołączył
    16-02-2014
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    19
    Punkty
    2

    Domyślny

    Dobra...

    udalo sie zaktualizować

    Teraz mam zonka z index.php


    W ustawieniach proste adresy i przepisywanie

    .htaccess
    Kod:
    Options +FollowSymLinks
    
      
    RewriteEngine On
    
    RewriteCond %{QUERY_STRING} base64_encode[^(]*\([^)]*\) [OR]
      
    RewriteCond %{QUERY_STRING} (<|%3C)([^s]*s)+cript.*(>|%3E) [NC,OR]  
     
    RewriteCond %{QUERY_STRING} GLOBALS(=|\[|\%[0-9A-Z]{0,2}) [OR] 
     
    RewriteCond %{QUERY_STRING} _REQUEST(=|\[|\%[0-9A-Z]{0,2})  
    
    RewriteRule .* index.php [F]  
    
    RewriteBase /autoinstalator
    
    RewriteRule .* - [E=HTTP_AUTHORIZATION:%{HTTP:Authorization}]  
    
    RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/index\.php  
    
    RewriteCond %{REQUEST_URI} /component/|(/[^.]*|\.(php|html?|feed|pdf|vcf|raw))$ [NC] 
     
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f  
    
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d  
    
    RewriteRule .* index.php [L]
    joomla znajduje sie w folderze

    autoinstalator/joomla/

    a dostaje komunikat:

    404 Not Found

    Any ideas?

  8. #17
    Przeglądacz
    Dołączył
    16-03-2013
    Skąd
    WWL
    Wpisy
    60
    Punkty
    3

    Domyślny

    Może trochę odkopałem temat, ale znalazłem rozwiązanie. (w aktualizacji Joomla! 3.3.6 do 3.4.0)
    Problem był ten sam, więc dziele się doświadczeniem.
    Aktualizacja przebiega bez problemu, gdy w domenie w PA na Home.pl ustawienia domeny zmienimy na "Włącz przekierowanie na podkatalog bez separacji serwisu".
    Po aktualizacji zmieniamy na poprzednio ustawioną opcję.
    Jak będę umiał to pomogę, ale najpierw patrz wyszukiwarkę.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne tematy

  1. Usunięcie przekierowania index.php z domeny.pl/index.php
    przez grashnar na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 07-03-2014, 17:36
  2. Inna treść na strona.com.pl/index.php/en/ i www.strona.com.pl/index.php/en/
    przez mad80 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 23-01-2013, 11:35
  3. Nie przekierowywuje na index.php - www.domena.pl/index.php
    przez strona na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 29-08-2012, 13:08
  4. Problem z usunięciem opisu na stronie
    przez piasio na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 06-09-2011, 15:47
  5. Problem z usunięciem przycisku Home--->Coś tam
    przez damsaw na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 28-10-2009, 21:42

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •