JCE Image Manager + home.pl - brak slashy pomiędzy nazwami katalogów
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 22

Temat: JCE Image Manager + home.pl - brak slashy pomiędzy nazwami katalogów

Hybrid View

Poprzednia wiadomość Poprzednia wiadomość   Następna wiadomość Następna wiadomość
  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    12-01-2007
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    Domyślny JCE Image Manager + home.pl - brak slashy pomiędzy nazwami katalogów

    Witam,

    JCE 1.1.0 beta 2
    Joomla 1.0.11 + Admin PL

    Czy ktoś z was ma podobną instalację ? Pomiędzy nazwami katalogów brak jest slashy i kilka nazw zlewa się w jedną całość. Działają tylko obrazki wybierane bezpośrednio z katalogu root. Cały problem widać na załączonym obrazku. Mam trzy instalacje tego typu. Na własnym serwerze linux/apache i WAMPie działają bez problemu. Świeża instalacja Joomli na home.pl + JCE i niestety zonk. Wszystkie parametry ustawione domyślnie. Instalacja home na subdomenie (z www czy bez - live_site) zgodnie z FAQ. Wydaje mi się, że to problem ze ścieżką względną, ewentualnie zmiennymi środowiskowymi. Problem jest poruszany na forum JCE od zeszłego roku (m.in. też serwer z home) http://www.cellardoor.za.net/index.p...d=9&id=344#344, niestety do dzisiaj brak jakiejkolwiek sensownej odpowiedzi. Będę wdzięczny za pomoc.
    Attached Images Attached Images

  2. #2
    Debiutant
    Dołączył
    27-02-2007
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    Domyślny

    zajelo mi to wiele godzin... wlasnie skonczylem... a bylo takie proste...

    na home.pl absolute_path jest liczony od Twojego konta. czyli jak wgrasz do glownego katalogu swojego konta to jest '/'... i to jest problemem. wystarczy zalozyc jakis katalog moja_stronka/ ustawic w configuration.php nowy absolute_path na '/moja_stronka' i juz dziala....

    zanim do tego doszedlem, rozgryzlem wszystkie skrypty, ktore wykorzystuje JCE i image manager.... kurde :/

    rok temu jak szukalem rozwiazania tego problemu poddalem sie (to moja wiadomosc byla na tym forum JCE). teraz udalo sie... szkoda, ze tak pozno...
    ML

  3. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-01-2007
    Wpisy
    43
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ale nie dziala jesli masz domene i dla niej katalog jest jako "/"

  4. #4
    Debiutant
    Dołączył
    17-05-2007
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny

    dla mnie zadziałało po ustawieniu:
    $mosConfig_absolute_path = '/.';



    Cytat Wysłane przez lewmich Zobacz wiadomość
    zajelo mi to wiele godzin... wlasnie skonczylem... a bylo takie proste...

    na home.pl absolute_path jest liczony od Twojego konta. czyli jak wgrasz do glownego katalogu swojego konta to jest '/'... i to jest problemem. wystarczy zalozyc jakis katalog moja_stronka/ ustawic w configuration.php nowy absolute_path na '/moja_stronka' i juz dziala....

    zanim do tego doszedlem, rozgryzlem wszystkie skrypty, ktore wykorzystuje JCE i image manager.... kurde :/

    rok temu jak szukalem rozwiazania tego problemu poddalem sie (to moja wiadomosc byla na tym forum JCE). teraz udalo sie... szkoda, ze tak pozno...
    ML

  5. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-01-2007
    Wpisy
    43
    Punkty
    10

    Domyślny

    rewelacja, dziala.
    zastanawiam sie jeszcze co za ustawioenie na serwerze home to psuje

  6. #6
    Debiutant
    Dołączył
    17-05-2007
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez mariov Zobacz wiadomość
    rewelacja, dziala.
    zastanawiam sie jeszcze co za ustawioenie na serwerze home to psuje
    moze jakies magic quotes

  7. #7
    Debiutant
    Dołączył
    11-04-2007
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    Podobna sytuacja z serwerem home.pl

    strona www.bestpokerbonus.eu lub www.mazak.home.pl/bestpokerbonus

    I próbowałem już rozwiązań polecanych w tym wątku jak i w tym

    http://forum.joomla.pl/showthread.ph...alacja+home.pl

    Ale nic nie pomaga. Strona działa pod tymi 2 adresami, ale mi zależy żeby podstrony miały kształt bestpokerbonus.eu/cośtam.php a nie tak jak jest teraz. Czy ktoś wreszcie skutecznie rozwiazał problem z home.pl ??

    Proszę o pomoc - zdesperowany

  8. #8
    Debiutant
    Dołączył
    11-04-2007
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    Możesz mi jakoś dokładniej to opisać, co mam zrobić ? Mam ją przekierowaną na katalog bestpokerbonus gdzie mam joomle

  9. #9
    Debiutant
    Dołączył
    11-04-2007
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dobra działa już wszystko Ufff. To był mój błąd bo dałem przekierowanie na konkretny url a trzeba było dać na katalog. Dzięki chłopaki za pomoc i wskazanie mi błędu. Pozdrawiam

    A JEDNAK NIE DZIAŁA...
    Nie moge wejść do admina. Zaraz szlag mnie trafi

    $mosConfig_live_site = 'http://www.bestpokerbonus.eu';
    $mosConfig_absolute_path = '/.';
    $mosConfig_cachepath = '/cache';

    Nie da się zalogować... Wyskakuje bezsensowny komunikat "nie jesteś zalogowany" jak wpisuje poprawne hasło i login...
    Ostanio edytowane przez zecke : 10-06-2007 11:49

  10. #10
    Debiutant
    Dołączył
    11-04-2007
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    Widze że nikt nie za bardzo potrafi mi pomóc. Moim zdaniem wina leży po stronie home.pl bo oni w standardzie mają teraz php5. Czy ktoś wie jak w htaccess joomli wymusić, żeby wszystko odbywało się na php4 ?? Jestem przekonany, że to pomoże.

    Błagam o pomoc i dziękuje za dotychczasową, Rafał

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •