Zmiana domeny Joomla
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Zmiana domeny Joomla

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    14-06-2014
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Domyślny Zmiana domeny Joomla

    Potrzebuję przenieść starą stronę opartą na Joomla 1.5.26 z głównej domeny do podkatalogu "stara-strona" tak aby na głównej domenie zrobić miejsce dla zupełnie nowej instalacji. Czyli:


    http:// domena.pl - nowa wersja strony
    http:// domena.pl/stara-strona/ - gdzie byłaby dostępna stara strona


    Przekopiowałem już pliki do wspomnianego katalogu (póki co nie ruszając plików w pierwotnej lokalizacji) i strona działa, ale oczywiście cała grafika pobierana jest z katalogów głównej domeny, których póki co jeszcze nie usuwałem.


    Pytanie: Co mam zrobić aby to działało jak należy gdy usunę pliki z pierwotnej lokalizacji? Czy jest jakiś sposób na automatyczną podmianę wszytskich linków w bazie np. z poziomu phpMyAdmin ? Wszystkie instrukcję jakie przerobiłem wpominają tylko o zmianach w pliku configuration.php (które to zresztą i tak nie dają pożądanych efektów).

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez 008 Zobacz wiadomość
    Przekopiowałem już pliki do wspomnianego katalogu (póki co nie ruszając plików w pierwotnej lokalizacji) i strona działa, ale oczywiście cała grafika pobierana jest z katalogów głównej domeny, których póki co jeszcze nie usuwałem.
    Skąd ta oczywistość w pobieraniu plików graficznych z katalogu głównej domeny? Poprawnie sformułowane linki nie powinny tak kierować. By ocenić sytuację potrzebny byłby wgląd w kopię bazy danych, a masowe zmiany konstrukcji linków są możliwe do wykonania w edytorze tekstowym.

  4. #3
    Wiarus mjmartino awatar
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Będzin /k Katowic
    Wpisy
    2 751
    Punkty
    212

    Domyślny

    zmień w configuration.php
    Kod:
        var $log_path = '/public_html/stara-strona/log   
     var $tmp_path = '/public_html/stara-strona/tmp';
        var $live_site = 'http:// domena.pl/stara-strona/';
    Analogicznie do twoich ścieżek ;)
    ================================
    Administracja Joomla, Nowości, Artykuły Pomocne Administratorom, Usługi
    >>> https://joomlaguru.pl <<<
    Szkoła Joomla Guru (Kursy Online)
    >>> https://szkola.joomlaguru.pl <<<
    ================================

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    14-06-2014
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez alex51 Zobacz wiadomość
    Skąd ta oczywistość w pobieraniu plików graficznych z katalogu głównej domeny?
    Akurat to dość łatwo sprawdzić: w przypadku chrome - prawy klik "Zbadaj element" > "Resources" następnie zaznaczamy folder Images po lewej gdzie mamy pliki graficzne. Pliki graficzne nagłówka szablonu mają adres głównej domeny, a nie tak jak powinno być czyli np. http://domena.pl/stara-strona/templa...der-object.png
    Odkryłem ten błąd bawiąc się też przekierowaniami w .htaccess na głównej domenie i wtedy grafika szablonu w podfolderze "stara-strona" nagle przestała się wczytywać więc ewidentnie jest ona pobierana nie z katalogów gdzie strona działała pierwotnie i nie wiem czym jest to spowodowane, i gdzie to własnie mogę zmienić? Czy odpowiada za to jakiś link w bazie? Wczoraj udało mi się także przenieść stronę (do celów testowych) na zupełnie inną domenę. Pliki w bazie dość łatwo podmieniłem w Notepad++ jak pisałeś i wszystko niby działa no ale właśnie nie wczytuje się grafika szablonu i nie bardzo wiem co jest tego przyczyną...

    - - - Updated - - -

    @mjmartino Oczywiście od tego zaczynałem:

    Kod:
    var $log_path = '/public_html/stara-strona/log   
     var $tmp_path = '/public_html/stara-strona/tmp';
    ...Natomiast problem jest taki, że gdy w configuration.php dodam linijkę:

    Kod:
    var $live_site = 'http:// domena.pl/stara-strona/';
    wywala mi:

    Kod:
    Fatal error: Cannot redeclare JConfig::$live_site in /sciezka/folder/na/serwerze/folder/configuration.php on line 21
    ...i cała strona leży.

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    14-06-2014
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Domyślny

    Czyli nikt z tutejszych specjalistów od tego CMS nie wie, który dokładnie link w bazie lub plikach odpowiada za czytanie plików szablonu?
    Podmieniłem wszystkie linki w bazie i strona w tej chwili znajduję się w podkatalogu "stara-strona" a mimo to jak widać na załączonym screenie obrazy szablonu czytane są z głównej domeny dlatego nie są widoczne na stronie.

    //usunąłem zbyt dużą i niepotrzebną grafikę - zwiastun //

  7. #6
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Człeku - masz w starej witrynie ustawione prawdopodobnie linki sztywne a nie dynamiczne i taki jest właśnie efekt. Przy odrobinie wiedzy i doświadczenia można jak już ktoś zdaje się tutaj wspominał zrobić masową zmianę przy eksporcie BD na zewnątrz i edycji pliku po czym wpisać w edytorze do edycji plików (chociażby notepad ++ - nie używać notatnika systemowego) zmianę części z domenę np: twoja_domena.pl zamień na index.php i po sprawie - wciągu paru sekund podmieni ci wszystkie ścieżki - tyle że po pierwsze trzeba najpierw zrobić kopię zapasową tak BD jak i całości - na wszelki wypadek. Wyeksportować z BD tabele odpowiedzialne za content i po zmianie zaimportować je do bazy nadpisując.
    Daruj sobie teksty typu nikt nie wie bo są irytujące a nikt nie siedzi przy kompie i czeka jak zadasz pytanie, ledwo co się pojawiłeś a już tryskasz sympatią.
    all
    ================================================== =========================
    Nie zwróciłem uwagi - ale wygląda również na to że masz na sztywno linki w plikach szablonu - ścieżka jest tam wraz z domeną - więc kopia szablonu i potem pliki szablonu i pliki do edycji

  8. #7
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez 008 Zobacz wiadomość
    Czyli nikt z tutejszych specjalistów od tego CMS nie wie, który dokładnie link w bazie lub plikach odpowiada za czytanie plików szablonu?
    Wedle Twojego mniemania bywa tu zapewne ferajna głupawych misiów. Spodziewaj się takiegoż samego potraktowania Twojej Szacownej Osoby!

    Za odczytywanie plików graficznych z katalogu szablonu odpowiadają instrukcje w plikach szablonu - zwykle w głównym pliku szablonu (index.php) oraz w plikach CSS.
    Jeśli są zapisane poprawnie, odwołują się do zmiennych, z których generowany jest poprawny adres. W Twoim przypadku zapewne są wpisane "na sztywno", czego nikt z "tutejszych misiów" włącznie ze mną nie wie, no nie jesteśmy żadnymi cudakami.

    Jak mogą być zapisane odwołania do grafik, pisałem jakieś 24-36 godzin temu, odpowiadając w innym wątku. Wystarczy poszukać albo pobadać inne szablony.

    PS Ponadto zdecyduj się, o jakie grafiki Ci chodzi. W pierwszym poście mowa o jakichś grafikach z głównego katalogu domeny, w kolejnym o grafikach szablonu.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    14-06-2014
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Domyślny

    Panowie, czyli gdzie dokładnie mam szukać problemu - w bazie czy samych plikach, bo wiem już coś więcej ale nadal nie wiem dlaczego grafika szablonu się nie wyświetla...


    @Gall Anonim: to co opisałeś zrobiłem już poniekąd 2 dni temu podmieniając hurtowo wszystkie linki za pomocą notepad++ Dokładnie podmieniłem wszystko z http://domena.pl na http://domena.pl/stara-strona/ ale nie przyniosło to efektu.


    Przed chwilą próbowałem zrobić dokładnie tak jak opisywałeś, czyli nazwę domeny podmienić na index.php chciaż nie miałem pewności jak dokładnie miałem zdefiniować te linki do podmiany w notepad++ tzn:


    Kod:
    http://domena.pl -> index.php
    www.domena.pl -> index.php
    domena.pl/ - indexphp
    ...W efekcie wpisywałem kolejno wszystkie kombinację i zmieniłem co się dało na index.php ale nie przyniosło to pożądanych efektów i grafika szablonu jak się nie wczytywała tak się nie wczytuje.


    Przyglądałem się także plikowi index.php w katalogu szablonu, ale jak widać nie wydaje się aby linki były wpisane na sztywno jak sugerujecie (poniżej head wspomnianego pliku gdzie są zdefiniowane adresy do arkuszy css). Zresztą o ile pamiętam to przeszukiwałem już z automatu (za pomocą notepad++) wszytskie pliki strony (mam kopie lokalnie na dysku) pod kątem występowania tam starej domeny (poza stopką i adresem e-mail nic nie znalazło).

    Kod:
    <head>
    
    
     <jdoc:include type="head" />
    
    
     <link rel="stylesheet" href="<?php echo $document->baseurl; ?>/templates/system/css/system.css" type="text/css" />
    
    
     <link rel="stylesheet" href="<?php echo $document->baseurl; ?>/templates/system/css/general.css" type="text/css" />
    
    
     <link rel="stylesheet" type="text/css" href="<?php echo $templateUrl; ?>/css/template.css" media="screen" />
    
    
     <!--[if IE 6]><link rel="stylesheet" href="<?php echo $templateUrl; ?>/css/template.ie6.css" type="text/css" media="screen" /><![endif]-->
    
    
     <!--[if IE 7]><link rel="stylesheet" href="<?php echo $templateUrl; ?>/css/template.ie7.css" type="text/css" media="screen" /><![endif]-->
    
    
     <script type="text/javascript">if ('undefined' != typeof jQuery) document._artxJQueryBackup = jQuery;</script>
    
    
     <script type="text/javascript" src="<?php echo $templateUrl; ?>/jquery.js"></script>
    
    
     <script type="text/javascript">jQuery.noConflict();</script>
    
    
     <script type="text/javascript" src="<?php echo $templateUrl; ?>/script.js"></script>
    
    
     <script type="text/javascript">if (document._artxJQueryBackup) jQuery = document._artxJQueryBackup;</script>
    
    
     <script type="text/javascript">

    ...Jeśli chodzi o ścieżki plików graficznych w arkuszach css, które się nie wyświetlają, to wyglądają one tak (czyli są bezwzględne):


    Kod:
    background-image: url('../images/header.png');
    PS: Cały czas mówię o nie działającej grafice szablonu. W poprzednich postach miałem na myśli to, że po fakcie jak zrobiłem kopię całej strony do podfolderu "stara-strona" to grafika mimo to cały czas była zaciągana z adresu http://domena.pl (tak pokazywała i pokazuje przeglądarka chrome po "zbadaniu elementu").
    Ostanio edytowane przez 008 : 18-06-2014 08:39

Podobne tematy

  1. Zmiana domeny - VirtueMart 1.1.4 + Joomla 1.5.26
    przez funiooo na forum Biznes: sklepy, ogłoszenia, katalogi produktów
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 05-11-2013, 17:11
  2. Zmiana domeny w plikach Joomla
    przez devie na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 03-01-2013, 18:58
  3. Zmiana domeny w Joomla - nic nie działa.
    przez Rafael_fEVO na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 04-12-2010, 19:03
  4. Zmiana domeny w joomla??
    przez neon88 na forum Aktualizacje, migracje
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 02-02-2009, 17:35
  5. Zmiana domeny w joomla
    przez nkdm na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 09-12-2007, 17:02

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •