Spadek w Google po zmianie z J1.5 na J2.5 - jak uratować stare linki ?
Wyniki 1 do 3 z 3

Temat: Spadek w Google po zmianie z J1.5 na J2.5 - jak uratować stare linki ?

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    28-07-2010
    Wpisy
    41
    Punkty
    10

    Domyślny Spadek w Google po zmianie z J1.5 na J2.5 - jak uratować stare linki ?

    Witam.

    Do niedawna moja strona działała pod Joomla 1.5, ale wreszcie zdecydowałem się przejść na Joomla 2.5 (ta Joomla jakoś inaczej adresuje artykuły, ponadto przy zmianie CMS zapewne coś pominąłem lub wstawiłem w innej kolejności - i po tej zmianie spotkało mnie niemile zaskoczenie, Google nadal wyszukuje stare linki (pomimo że zmieniłem mapę strony i została ona prawie w całości zaindeksowana) - wykazywana jest spora ilość błędów 404 i znacznie więcej 'nie odnaleziono'. Tak więc spadła drastycznie 'odwiedzalność' strony - nie sądziłem że tak się objawi 'unowocześnienie mojej strony :)


    Pytanie - czy jest jakiś szybki sposób na naprawę tego stanu rzeczy ? - czytałem że w pliku .htaccess należy dokonać przekierowań 301 starych linków na nowe linki, tylko że jest to, delikatnie mówiąc, bardzo żmudna robota (nie odnalezionych linków mam kilka tysięcy) i nie wiem czy to ma sens, chociaż odzyskanie pozycji na te słowa kluczowe to dość ważna sprawa, bo jeśli pozostawię wszystko tak jak jest - czyli aby Google po zaindeksowaniu nowych adresów ponownie mnie wyciągnęło do góry w wyszukiwarce - to ponowne osiągnięcie przyzwoitej pozycji i dawnej ilości odwiedzin może zająć mi sporo czasu (miesiące, a może i lata :))

    Czy można w jakiś automatyczny sposób coś naprawić w tych adresach ?
    Czy też muszę kopiować te złe linki do pliku .htaccess i wstawiać ręcznie przekierowanie na każdy z nich ?

    Proszę o jakąś podpowiedź.:zagubiony:

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Hej,

    Cytat Wysłane przez zajacrob Zobacz wiadomość
    Tak więc spadła drastycznie 'odwiedzalność' strony - nie sądziłem że tak się objawi 'unowocześnienie mojej strony
    Poprawnie zbudowana witryna po poprawnej migracji ma dokładnie takie same linki, jak przed migracją.
    Zrobiłeś sobie kuku

    Czeka Cię żmudna praca, a pomóc może komponent Przekierowania, który masz w 2.5

    - - - Updated - - -

    Cytat Wysłane przez Bazyl Zobacz wiadomość
    Czy można w jakiś automatyczny sposób coś naprawić w tych adresach ?
    Cokolwiek nie zrobisz - już masz pewnie zaindeksowane nowe adresy...

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    28-07-2010
    Wpisy
    41
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam.

    strzeliłem sobie w stopę, to wiem
    jak widzę to ten komponent może mi trochę pomóc w przekierowaniu ruchu z błedów 404, ale jak poradzić sobie z tymi 'nie odnalezionymi' ?
    chyab ręcznie wstawię kilka przekierowań 301 w plik .htaccess, ale czy możesz mi podpowiedzieć w którym miejscu w pliku należy wstawić te przekierowania (koniec pliku, dowolne miejsce czy też w jakimś konkretnym miejscu)? Nigdy nic nie zmieniałem w .htaccess dlatego takie (może naiwne pytanko).
    Znalazłem taką podpowiedź:
    Kod:
    RewriteEngine On
    RewriteCond %{HTTP_HOST} ^stary_adres$ [NC]
    RewriteRule ^(.*)$ nowy_adres/$1 [R=301,L]
    Czy te adresy mają być pełne, czyli w formie http://www.twojadomena.pl/index.php/info/.... , oraz czy dla każdego przekierowania mam wstawiać taki zestaw kody zmieniając tylko adresy, a pozostałe parametry są ok i nie należy ich zmieniać

    Pozdrawiam

Podobne tematy

  1. Spadek pozycji w google, dziwne linki
    przez polki029 na forum Optymalizacja, wydajność
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 15-04-2014, 15:44
  2. VirtueMart 2 - linki sklepu przestały działać po zmianie języka witryny z PL na EN
    przez ats2008 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 02-12-2013, 13:05
  3. [J1.5 i J2.5] Skracanie adresów (coś jak tnij.org)
    przez docxxx na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 30-10-2012, 10:55
  4. Jak skopiować artykuły z J1.7 do J2.5
    przez manoa na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 04-10-2012, 07:31
  5. Spadek oglądalności po zmianie serwera
    przez yogi009 na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post/autor: 31-03-2009, 23:16

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •