Przeniesienie na nowy hosting/Akeeba Backup/Kickstart - Strona 2
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 26

Temat: Przeniesienie na nowy hosting/Akeeba Backup/Kickstart

  1. #11
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    A stronę spróbuj odtworzyć lokalnie, np. na JAMPie. Przekonasz się, czy .jpa jest poprawne. Jeśłi odtworzysz, będziesz mógł wykonać kopię wieloczęściową albo w ZIP.
    Prawdopodobnie - jak przypuszcza @GA - problem leży w hostngu.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Bywalec henry awatar
    Dołączył
    22-10-2008
    Wpisy
    157
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    A stronę spróbuj odtworzyć lokalnie, np. na JAMPie. Przekonasz się, czy .jpa jest poprawne. Jeśłi odtworzysz, będziesz mógł wykonać kopię wieloczęściową albo w ZIP.
    Prawdopodobnie - jak przypuszcza @GA - problem leży w hostngu.
    OK, dzięki, spróbuję choć nigdy nie używałem Joomla lokalnie.
    Poszukam jeszcze jakiegoś komercyjnego hostingu z okresem testowym i zobaczę czy tam pójdzie.
    Obywatelskie nieposłuszeństwo (zał. 1999 r.) -

  4. #13
    Bywalec henry awatar
    Dołączył
    22-10-2008
    Wpisy
    157
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ze strony http://jamp.joomla.pl/ zainstalowałem JAMP 2,0. Ponieważ w tej wersji nie ma Joomla 1,5.23 więc trzeba ja dodatkowo zainstalować. Ponieważ mam ją na dysku więc wybrałem instalację ręczną. Jest tam instrukcja ale nie bardzo ją rozumiem.

    1. Utwórz katalog w /mnt/var/www/
    2. Rozpakuj paczkę instalacyjną Joomla!
    3. Wgraj pliki instalacyjne Joomla! do utworzonego katalogu w /mnt/var/www/
    4. W pasku adresu przeglądarki wpisz http://localhost/[nazwa Twojego katalogu]
    5. Po wykonanych powyżej czynnościach - rozpocznie się instalacja Joomla!

    Nie wiem jaki dokładnie ma być ten katalog w pkt. 1, wyjątkowo mętnie to jest podane - ostatecznie utworzyłem katalog w z podkatalogami kolejno mnt, var i www.
    Rozpakowałem Joomle 1.5.23 do podkatalogu www
    Co należy rozumieć przez pliki instalacyjne Joomla - czy tylko pliki z katalogu installation czy też chodzi o całą rozpakowaną paczkę Joomla?
    Czy to trzeba wgrać do katalogu www? Do www wgrałem całą rozpakowaną paczkę Joomla i wpisałem w pasku przeglądarki: http://localhost/w/mnt/var/www ale instalacja nie idzie.
    Wyraźnie coś źle zrobiłem z tą nazwą katalogu.
    Obywatelskie nieposłuszeństwo (zał. 1999 r.) -

  5. #14
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez henry Zobacz wiadomość
    Nie wiem jaki dokładnie ma być ten katalog w pkt. 1, wyjątkowo mętnie to jest podane
    Nie gniewaj się, ale co tu jest "wyjątkowo mętnie podane"?
    Zważ, że korzystasz ze skróconej instrukcji, a nie szczegółowego poradnika. Trudno więc, żeby autor tej instrukcji objaśniał rzeczy dość oczywiste. Jeśli masz problem z rozumieniem, sięgnij do
    a) filmu, który objasnia, jak korzystać z JAMP-a,
    b)obszernego artykułu na wiki (http://wiki.joomla.pl/JAMP_-_przenoś...er_internetowy).

    Po rozpakowaniu paczki JAMPa do katalogu, masz w nim podkatalog /mnt, a potem kolejno /var i /www. Instrukcja mówi o utworzeniu w tym katalogu folderu na Twoją instalację Joomla. To, jak nazwiesz katalog, nie ma znaczenia. Może być: /mnt/var/www/katalog_w_ktorym_bede_odtwarzal_swoja_witryna_z_ko pii_utworzonej_przez_akeeba_backup, jeśli Ci tylko do czegoś taka długa nazwa jest potrzebna.

    Cytat Wysłane przez henry Zobacz wiadomość
    Ponieważ w tej wersji nie ma Joomla 1,5.23 więc trzeba ja dodatkowo zainstalować.
    Po co? Do czego ma Ci ta wersja posłużyć?

    Masz odtworzyć witrynę z kopii stworzonej przez Akeeba Backup. Zadanie wykonuje się w taki sam sposób, jak na serwerze - nie ma tu żadnej filozofii. Tworzysz katalog, w twoj_katalog_z_jamp/mnt/var/www/katalog, wrzucasz do niego kopię witryny, którą chcesz odtworzyć, dodajesz plik kickstart.php i uruchamiasz w przeglądarce localhost/katalog/kickstart.php.
    Oczywiście, wcześniej trzeba uruchomić serwer.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #15
    Bywalec henry awatar
    Dołączył
    22-10-2008
    Wpisy
    157
    Punkty
    10

    Domyślny

    Opacznie zrozumiałem tą instrukcję w sprawie katalogów. Odnalazłem oczywiście te katalogi mnt/var/www w katalogu do którego wypakowałem paczkę JUMP i założyłem tam katalog do którego miałem wypakować kickstartem plik jpa z backupem mojego serwisu.
    Kickstart 3.7.1 zadziałał bez zarzutu i mój serwis w Joomla 1.5.23 został całkowicie wyodrębniony w tym katalogu.
    Zgłosiła się Akeeba w kolejnym kroku i tu zaczął się problem. Wykryła, że serwis jest odtwarzany w innym środowisku niż był robiony backup - nie miałem pewności co mam kliknąć: Yes czy No ale kliknąłem Yes (chodzi o wyczyszczenie danych z formularza).
    Na tym etapie instalacji mamy na wiki - http://wiki.joomla.pl/Akeeba_Backup/...ie_bazy_danych
    ważny komunikat:

    Ważne! Jeśli odtwarzamy witrynę w nowym środowisku na serwerze wdrożeniowym, musimy wcześniej utworzyć bazę danych, z którą połączy się instalator. Projektant komponentu umieścił w skrypcie polecenia tworzące bazę danych. Są one skuteczne jedynie w przypadku, gdy odtwarzamy witrynę na lokalnym serwerze testowym albo na serwerze, na którym mamy pełne prawa użytkownika MySQL. Na większości serwerów wdrożeniowych trzeba bazę danych utworzyć wcześniej.

    Gdy instalowałem na hostingu to w cpanelu tworzyłem taką bazę danych i jej dane wpisywałem potem w Akeebie przy odtwarzaniu bazy danych. Nie wiedziałem jak to zrobić w JAMP-ie i parametry połączenia z bazą danych w Akeebie które podawałem nie były akceptowane. Wpisywałem kolejno: mysql/localhost/nazwa użytkownika (wpisałem dowolną)/hasło do bazy/nazwa bazy (wpisałem dowolną), przedrostek nazw bazy danych wyświetlił się taki jaki był na pierwotnym hostingu i go nie zmieniłem.
    Gdy to nie poszło dalej to na wszelki wypadek wpisałem dane bazy z aktualnego hostingu na który próbowałem instalować serwis ale też oczywiście nie poszło.
    Jeśli do tych parametrów bazy trzeba wpisać dane z hostingu skąd pochodzi backup to będę miał problem żeby je odnaleźć.
    Zgodnie z tą instrukcją wiki, baza powinna być wcześniej utworzona w JAMP ale nie mam pojęcia jak to zrobić.
    Obywatelskie nieposłuszeństwo (zał. 1999 r.) -

  7. #16
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    host
    localhost
    user
    joomla
    baza
    joomla
    pass:
    joomla
    zmień przedrostki BD domyślne na inne
    daj archiwizuj stare tabele
    all
    Wystarczyło obejrzeć http://www.youtube.com/watch?feature...&v=8lr1upOCNEw

  8. #17
    Bywalec henry awatar
    Dołączył
    22-10-2008
    Wpisy
    157
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Gall Anonim Zobacz wiadomość
    host
    localhost
    user
    joomla
    baza
    joomla
    pass:
    joomla
    zmień przedrostki BD domyślne na inne
    daj archiwizuj stare tabele
    all
    Wystarczyło obejrzeć http://www.youtube.com/watch?feature...&v=8lr1upOCNEw
    Korzystałem z tego filmu ale nie zauważyłem info że te dane do bazy muszą być takie jak na filmie, oczywiście poza nazwą hosta na JAMP bo to raczej oczywiste.
    Na filmie jest baza Mysqli a moja na hostingu była Mysql - mam to zmienić?
    Kickstart wyodrębnił mi wszystkie pliki - mam je w katalogu wykasować i rozpocząć całą procedurę od nowa czy też jest jakaś opcja, żeby ją kontynuować czyli uruchomić w Akeeba odtwarzanie bazy danych?
    Obywatelskie nieposłuszeństwo (zał. 1999 r.) -

  9. #18
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Nowsze wersje ABI (instalatora Akeeba Backup) zakładają bazę danych same - wystarczy podać dokładne dane dostępowe (hasło: joomla. logi: joomla i nazwa bazy danych - dowolna).
    Mysqli to nowszy, bezpieczniejszy i szybszy silnik obsługi bazy danych. Oczywiste, że trzeba wybrać mysqli
    Jeśli trzeba utworzyć bazę, to localhost/phpmyadmin/bazy danych/ Utwórz bazę danych. Metoda porównywania napisów: utf8_general_ci albo lepiej utf8_polish_ci
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  10. #19
    Bywalec henry awatar
    Dołączył
    22-10-2008
    Wpisy
    157
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Nowsze wersje ABI (instalatora Akeeba Backup) zakładają bazę danych same - wystarczy podać dokładne dane dostępowe (hasło: joomla. logi: joomla i nazwa bazy danych - dowolna).
    Mysqli to nowszy, bezpieczniejszy i szybszy silnik obsługi bazy danych. Oczywiste, że trzeba wybrać mysqli
    Jeśli trzeba utworzyć bazę, to localhost/phpmyadmin/bazy danych/ Utwórz bazę danych. Metoda porównywania napisów: utf8_general_ci albo lepiej utf8_polish_ci
    Przy wyodrębnianiu kickstartem miałem uruchomiony JAMP i wpisywałem do okna Firefoxa (podobno może robić kłopoty z JAMP): http://localhost/katalog z rozpakowanym archiwum/kickstart.php
    Czy do uruchomienia Akeeby pod JAMP wystarczy wgrać do katalogu z rozpakowanym archiwum plik akeeba.php plus. ew. plik spolszczenia Akeeby i w Firefoxie wpisać:
    http://localhost/katalog z rozpakowanym archiwum/akeeba.php
    ?
    Obywatelskie nieposłuszeństwo (zał. 1999 r.) -

  11. #20
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez henry Zobacz wiadomość
    Czy do uruchomienia Akeeby pod JAMP wystarczy wgrać do katalogu z rozpakowanym archiwum plik akeeba.php plus. ew. plik spolszczenia Akeeby i w Firefoxie wpisać:
    http://localhost/katalog z rozpakowanym archiwum/akeeba.php
    ?
    A gdzieś to wyczytał i co to ma dać?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Problem przy wrzuceniu strony z localhosta na hosting prv.pl-Akeeba Backup Installer
    przez justyna95 na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 02-01-2014, 20:52
  2. przeniesienie strony J2.5 na J1.5 akeeba backup - pytanie
    przez stepien86 na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 07-09-2012, 16:14
  3. Akeeba Backup - przeniesienie strony na inny serwer
    przez maciekek na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 20-07-2012, 00:40
  4. Przywracanie backup'u za pomocą Akeeba Kickstart
    przez bad_boy na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post/autor: 08-06-2012, 11:43
  5. E_NOLOGIN_ACCESS - przeniesienie na nowy hosting
    przez GrzesiekP na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 03-12-2010, 12:33

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •