Google maps - co polecacie? - Strona 2
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 28

Temat: Google maps - co polecacie?

  1. #11
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    @Zwiastun - a możesz napisać coś więcej?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Przeglądacz
    Dołączył
    23-08-2011
    Wpisy
    34
    Punkty
    11

    Domyślny

    Dokładnie, naszukałem się i nadal nie wiem jak do tego pluginu zaimplementować plik kml, gdzie go trzeba dołączyć, jak skonfigurować? W dokumentacji

    http://tech.reumer.net/Google-Maps/D...-kml-file.html

    jest punkt nr 5:

    "Upload the kml-file at a directory on your webserver where visitors of your site and Google has access to." - to znaczy gdzie??? do głównego?

    [edit]

    Potestowałem i najlepiej wrzucić plik kml do root'a, a przy edycji artykułu wkleic kod, który zawiera parametr kml=adres pliku kml, dla testów wkleiłem takie coś:

    {mosmap width='500'|height='400'|lat=''|lon=''| zoom='3'|text='test'|kml=adresstrony/plik.kml}

    I zadziałało. Teraz muszę rozkminić opisy lokalizacji.
    Aha, uwaga. Najlepiej przy wklejaniu tego kodu zastosować prosty edytor html w Joomli bo domyślny dokleja do kodu znaczniki typu <p> itd.
    Ostanio edytowane przez riversedge_pl : 03-08-2014 15:21

  4. #13
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    W głównym bym raczej pliku kml nie zostawiał - stwórz sobie oddzielny katalog w images i podaj po prostu ścieżkę od głównego.
    Edytor html a i owszem aczkolwiek w standardowym znaczniki dodawane do klamer/prostych kodów nie powodują błędów w wywoływaniu pluginów - chyba że masz dodatkowe zabezpieczenie.
    Opisy lokalizacji i inne cudeńka zrób może lepiej przygotowując plik kml w google earth - to prosty i przydatny do takich celów edytor (małe demko)

  5. #14
    Przeglądacz
    Dołączył
    23-08-2011
    Wpisy
    34
    Punkty
    11

    Domyślny

    Dzięki serdecznie za uwagi.

    W domyślnym edytorze Joomli 3 nawet, jak wklejałem linijkę kodu od pluginu, to mi jakoś z automatu dodawał znaczniki <p> i </p> nie wiem dlaczego, więc przełączyłem na czysty edytor HTML.

    Jak uzyskać takie fajne kolorowe ikonki, jak w tym Demo, co pokazałeś?

    Mi póki co udało się tylko takie coś uzyskać:

    http://www.cyfrowydoradca.pl/kiedy/z...pomorskie.html

    Domyślnie będę chciał nanieść wszystkie lokalizacje, a potem przy każdym województwie odpowiednio ustawiać wyświetlanie mapy, najlepiej na centralną część danego województwa. Lokalizacje generuję w Google Earth, tak jak i opisy, ale w joomli opisy pojawiają się w jednym ciągu mimo, iż w Google Earth edytuję w taki sposób, że każda linijka jest pod spodem.

  6. #15
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Przeklikaj jeszcze raz dokładnie Google Earth
    -ikony możesz według własnego widzimisie podmieniać tak w momencie tworzenia wskazań lokalizacji na mapie jak i ich edycji (jakoś tak u góry po prawej w otwartym polu edycji
    - treść w opisze wklejasz "przygotowany" - a więc musi posiadać on już w plku kml ostylowanie - najprościej - przygotuj tekst w artykule Joomla -przełącz do html i wklej do okna opisu w Google Earth
    all

  7. #16
    Przeglądacz
    Dołączył
    23-08-2011
    Wpisy
    34
    Punkty
    11

    Domyślny

    Dzięki za bardzo pożyteczne uwagi. Faktycznie ikonkę podmienia się bardzo łatwo. Powiedz mi, czy masz jakiś pomysł na to, by ustawiać domyślną lokalizację na mapie (w moim przypadku mniej więcej centralną część danego województwa) tak, by nie pojawiał się znacznik? Zastosowałem lon='16.0164534'|lat='53.7336481' ale na mapie pojawia mi się czerwony znacznik. Szukam w dokumentacji możliwości jego wyłączenia, ale szczerze gubię się w gąszczu parametrów. Ostatecznie chyba najlepiej będzie, jak stworzę 16 map dla każdego województwa. Bo dodając wszystkie lokalizacje na jednej mapie byłoby miło, aby znaczniki dla każdego województwa były np. w innym kolorze.

  8. #17
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez riversedge_pl Zobacz wiadomość
    Bo dodając wszystkie lokalizacje na jednej mapie byłoby miło, aby znaczniki dla każdego województwa były np. w innym kolorze.
    16 kolorów wprowadzi tylkko niepotrzebny zamęt. Położenie na mapie jest przecież wystarczającym określeniem lokalizacji. Jeśli to ma znaczenie, każdą zlokalizacjii możesz opisać nazwą województwa.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #18
    Przeglądacz
    Dołączył
    23-08-2011
    Wpisy
    34
    Punkty
    11

    Domyślny

    Zależy. Na razie wpadłem na pomysł, że wyedytuję mapki dla każdego województwa osobno, a każda lokalizacja jest oznaczona literką i dodatkowo na dole ręcznie dopisałem małą legendę.

  10. #19
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    jak ci się chce to możesz nanieść na mapę google kolorowe strefy województw - coś w tym stylu tylko dla województw
    co do punktu centralnego mapy jest on określany oddzielnym oznaczeniem center - gdzie podajesz szerokość i długość geograficzną punktu centralnego - nie jest on wówczas widoczny - przykład kodu jest bodajże w opisie samego dodatku
    all

  11. #20
    Przeglądacz
    Dołączył
    23-08-2011
    Wpisy
    34
    Punkty
    11

    Domyślny

    Podczas walki z woj. dolnośląskim, napotkałem na kosmiczną przeszkodę. Wbrew temu, co napisał Zwiastun, wtyczka nie wyświetla mi wszystkich pozycji na mapie mimo, iż na Google Earth są one widoczne.

    Dokładnie to nie wyświetlają mi się pozycje ponumerowane od 1 do 8 oraz 10 (żeby było śmieszniej, nr 9 się wyświetla). Na koniec zabrakło mi skali, więc 3 ostatnie pozycje oznaczyłem znacznikami z symbolami i te wyświetlają się prawidłowo. No i teraz pytanie, dlaczego 9 pozycji z mapy mi się nie wyświetla? Ktoś spotkał się z takim przypadkiem?

    http://www.cyfrowydoradca.pl/kiedy/dolnoslaskie/mapa-nadajnikow-dolnoslaskie.html


    Druga sprawa, Gallu Anonimie - w jaki sposób nanosisz kolorowe strefy na mapę i jak tworzysz do tego legendę? Jest możliwość naniesienia w sposób precyzyjny obrysu województwa (może są gdzieś jakieś gotowce?), czy tylko w grę wchodzi odręczne rysowanie a'la paint?

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. google maps i IE
    przez p100 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 30-11-2012, 23:59
  2. Google maps
    przez marois na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post/autor: 05-03-2012, 20:13
  3. dwie mapy google w jednym artykule (dodatek google maps mosmap), kopiowanie dodatku
    przez mikus1978 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 11-03-2010, 10:04
  4. google maps
    przez marxdesign na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 02-03-2010, 12:00
  5. Google Maps
    przez cancermalignus na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 07-05-2007, 00:50

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •