JAMP i błąd podczas instalacji
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 11

Temat: JAMP i błąd podczas instalacji

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    10-03-2008
    Wpisy
    276
    Punkty
    12

    Domyślny JAMP i błąd podczas instalacji

    Lokalnie chcę uruchomić stronę do testowania, którą będę chciał potem migrować do 2.5 (w tej chwili 1.5.7 - wiem, wiem, już dawno powinno to być zrobione, ale nie o tym). Próbuję więc zainstalować 1.5.7 lokalnie na JAMPP v.2, ale po wpisaniu danych (użytkownik i hasło joomla, moja baza danych o nazwie migra1) wyrzuca mi błąd:
    You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'TYPE=MyISAM CHARACTER SET `utf8`' at line 29 SQL=CREATE TABLE `jos_banner` ( `bid` int(11) NOT NULL auto_increment, `cid` int(11) NOT NULL default '0', `type` varchar(30) NOT NULL default 'banner', `name` varchar(255) NOT NULL default '', `alias` varchar(255) NOT NULL default '', `imptotal` int(11) NOT NULL default '0', `impmade` int(11) NOT NULL default '0', `clicks` int(11) NOT NULL default '0', `imageurl` varchar(100) NOT NULL default '', `clickurl` varchar(200) NOT NULL default '', `date` datetime default NULL, `showBanner` tinyint(1) NOT NULL default '0', `checked_out` tinyint(1) NOT NULL default '0', `checked_out_time` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00', `editor` varchar(50) default NULL, `custombannercode` text, `catid` INTEGER UNSIGNED NOT NULL DEFAULT 0, `description` TEXT NOT NULL DEFAULT '', `sticky` TINYINT(1) UNSIGNED NOT NULL DEFAULT 0, `ordering` INTEGER NOT NULL DEFAULT 0, `publish_up` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00', `publish_down` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00', `tags` TEXT NOT NULL DEFAULT '', `params` TEXT NOT NULL DEFAULT '', PRIMARY KEY (`bid`), KEY `viewbanner` (`showBanner`), INDEX `idx_banner_catid`(`catid`) ) TYPE=MyISAM CHARACTER SET `utf8`
    Miałem nadzieję, że w JAMP-ie pójdzie bezproblemowo, ale póki co pierwsza górka. Jak się zabrać do instalacji?

    Dzięki za wskazówki.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Domyślam się, że usiłujesz uruchomić w środowisku lokalnym (JAMP) stronę opartą na Joomla! 1.5.7. Jeśli ta strona funkcjonowała w internecie i posiadasz jej kopię to nie jest potrzebna instalacja a jedynie skopiowanie plików do nowego katalogu w JAMP-ie, import bazy danych i dostosowanie pliku configuration.php. Innym sposobem jest posłużenie się komponentem Akeeba celem utworzenia kopii witryny, którą po pobraniu można przegrać do JAMPa, rozpakować za pomocą kickstart.php i potraktować jako typowy instalator Joomla.

  4. #3
    Wyga palyga007 awatar
    Dołączył
    24-03-2010
    Skąd
    Wieluń
    Wpisy
    3 899
    Punkty
    229

    Domyślny

    @alex51 hej

    @james.bien

    Problemem jest TYPE które jest przestarzałe i nieobsługiwane przez wersje serwera MySQL stosowaną w JAMP.
    Trzeba wyszukać i zamienić TYPE na ENGINE

    Jest opisane w kilku miejscach na forum, chociaż faktycznie dawno nikt się z tym problemem nie zgłaszał.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------
    "Nie chowaj nienawiści po wieczne czasy, ty, który sam nie jesteś wieczny."
    Przyjmę ofertę pracy w Australii...
    web-coder.pl

  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    10-03-2008
    Wpisy
    276
    Punkty
    12

    Domyślny

    Dzięki alex51 za odpowiedź.
    Jeśli dobrze rozumiem:
    1 sposób - skopiować 1:1 wszystkie pliki i katalogi z serwera na lokalny JAMP do utworzonego tam katalogu, wyeksportować bazę danych z serwera i zaimportować ją do lokalnego phpMyAdmin'a i zmienić wpisy w configuration.php
    2 sposób - zainstalować na Joomli Akeeba (nie znam dodatku, trzeba będzie poczytać) i pewnie za pomocą jakiegoś kreatora (tak przypuszczam) zrobić sobie "obraz" strony i odtworzyć lokalnie na JAMP-ie

    Wkrótce zabieram się do pracy.
    Dzięki i pozdrawiam

  6. #5
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #6
    Bywalec
    Dołączył
    10-03-2008
    Wpisy
    276
    Punkty
    12

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez palyga007 Zobacz wiadomość
    Problemem jest TYPE które jest przestarzałe i nieobsługiwane przez wersje serwera MySQL stosowaną w JAMP.
    Trzeba wyszukać i zamienić TYPE na ENGINE
    Szkoda, że nowy JAMP nie obsługuje starszych wersji JOOMLI, ale w końcu to zrozumiałe - JOOMLA się rozwija, a nie się cofa.
    Może będzie okazja się ten temat zgłębić.
    Dzięki za odpowiedź

    - - - Updated - - -

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    http://wiki.joomla.pl/Akeeba_Backup
    Dzięki za wskazówkę. Mam nadzieję, że nie będzie konfliktu z wersjami SQL i PHP między Joomlą produkcyjną a odtwarzaną na JAMP-ie.

  8. #7
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Na nowym JAMPie Joomla 1.5 powinien działać bez problemu. Jeśłi jest jakiś problem, na pliki.joomla.pl możesz znaleźć starszego movAmpa i na nim najpierw odtworzyć Joomla i uaktualnić go do wersji 1.5.26
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #8
    Bywalec
    Dołączył
    10-03-2008
    Wpisy
    276
    Punkty
    12

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Na nowym JAMPie Joomla 1.5 powinien działać bez problemu. Jeśłi jest jakiś problem, na pliki.joomla.pl możesz znaleźć starszego movAmpa i na nim najpierw odtworzyć Joomla i uaktualnić go do wersji 1.5.26
    Jak widać 1.5.7 u mnie nie poszło. Przetestuję, tak dla ciekawości, czy zainstaluje jakąś wyższą wersję od mojej starej 1.5.7.
    Spróbuje z movAmp-em.
    Tymczasem wielkie dzięki.

    - - - Updated - - -

    Miałem akurat pod ręką 1.7 - bez problemu instaluje. Trochę później wezmę jakąś 1.5.x wyżej od 1.5.7

  10. #9
    Bywalec
    Dołączył
    10-03-2008
    Wpisy
    276
    Punkty
    12

    Domyślny

    Witajcie!
    Postanowiłem zrealizować taki oto etap:
    - skopiowałem wszystkie pliki z serwera do katalogu www w JAMP-ie
    - wyeksportowałem bazę danych do pliku
    Chciałbym tę bazę zaimportować lokalnie do phpMyAdmina w JAMP-ie, ale po imporcie wysypuje mi komunikat:
    Kod:
    #1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual  that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to  use near '' at line 1
    Z tego co widzę w lewym panelu phpMyAdmin-a tabele są zaimportowane.
    Podpowiedzcie co może być przyczyną i gdzie wprowadzić korektę?

    Nie wiem, czy to może się przydać, ale na serwerze mam (może to coś podpowie):
    Serwer baz danych:

    • Serwer: Localhost via UNIX socket
    • Typ serwera: MySQL
    • Wersja serwera: 5.0.92-community-log - MySQL Community Edition (GPL)
    • Wersja protokołu: 10
    • Kodowanie znaków serwera: UTF-8 Unicode (utf8)


    Serwer WWW

    • cpsrvd 11.38.2.23
    • Wersja klienta bazy danych: libmysql - 5.0.96
    • Rozszerzenie PHP: mysql

    phpMyAdmin wersja 4.0.5

    Dalej chcę iść za podpowiedzią alexa51:
    - zmienić wpisy w configuration.php
    - spróbować uruchomić Joomlę
    - przetestować aktualizację do 1.5.26

    Dzięki za wskazówki

  11. #10
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    Sugeruję zrobić najpierw aktualizację do 1.5.26 następnie wykorzystać Akeeba Backup do wykonania pełnej kopii strony. Tak przygotowaną kopię bez problemu będziesz mógł odtworzyć na JAMP. Nalezy jednak pamiętać, że podczas instalacji (odtwarzania) Joomla 1.5.x pewnie będziesz miał błąd przy odtwarzaniu bazy danych. Wynika to z braku obsługi mysqli w instalatorze Akeeba (starsze wersje komponentu). Wystarczy zmienić podczas instalacji (odtwarzania) mysqli na mysql, podać jako host: localhost jako usera: joomla i jako hasło: joomla.

    Odtwarzam tak na JAMP wersje Joomla 1.5.26 co jakiś czas i nie mam żadnych problemów.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. błąd podczas instalacji
    przez beny112 na forum Różne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 13-08-2012, 14:54
  2. błąd podczas instalacji
    przez maciuniek na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 23-09-2009, 17:38
  3. błąd podczas instalacji
    przez pegazeq na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post/autor: 12-10-2008, 11:07
  4. Błąd podczas instalacji
    przez krystiank7 na forum Joomla 1.5 BŁĘDY
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 25-09-2008, 01:31
  5. Błąd podczas instalacji
    przez Z!omek_PL na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 15-03-2007, 11:00

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •