Problem z uprawnieniami użytkownika do zalogowania się
Wyniki 1 do 10 z 10

Temat: Problem z uprawnieniami użytkownika do zalogowania się

  1. #1
    Przeglądacz sstanczuk awatar
    Dołączył
    03-09-2006
    Skąd
    Stolica
    Wpisy
    51
    Punkty
    20

    Problem z uprawnieniami użytkownika do zalogowania się

    Witam
    Mimo, że przygotowałęm dla klientów już mnóstwo stron www na joomla 2.5 nie spotkałęm się z takim problemem.

    A mianowicie brakiem uprawnień do zalogowania się użytkownika posiadającego aktywne konto na stronie.
    Chodzi o stronę http://goo.gl/QAvwwI
    Do celów testowych utworzyłem konto testowe:
    login: test
    hasło: test
    test1.jpg
    Mimo że konto jest aktywne przy próbie logowania w sklepie lub module logowania pojawia sie komunikat:
    • Nie masz praw dostępu do zastrzeżonej części tej witryny.

    test2.jpg

    W konfiguracji głównej użytkownicy z grupy zarejestrowani mają uprawnienia do logowania się w witrynie, ale mimo to nie mogę
    test3.jpg
    Gdzie jeszcze mogę szukać przyczyn takiej sytuacji?
    Pomóżcie sprawa dość pilna!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Pytanie?
    Czy jak dokonujesz rejestracji ręcznej - tworzenia konta - ta sytuacja się powtarza - sprawdź czy równocześnie jest aktywny profil klienta VM - stawiam na to że właśnie tutaj jest "zgryz"

  4. #3
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    A co się dzieje podczas logowania admina od frontu?
    Innych użytkowników o randze wyzszej od zarejestrowanego?

  5. #4
    Przeglądacz sstanczuk awatar
    Dołączył
    03-09-2006
    Skąd
    Stolica
    Wpisy
    51
    Punkty
    20

    Domyślny

    Po pytaniu Galla założyłem konto ponownie od frontu z loginem i hasłem test2. Otrzymałem jako admin powiadomienie o założeniu nowego konta. Aktywacja linkiem jest wyłączona więc kont jest aktywne od razu.
    Załącznik 7752
    Konto zostało stworzone również w virtuemart
    Załącznik 7753

    Użytkownik o uprawnieniach Super Administratora może się zalogować od frontu. Konto test2 poziom po poziomie sprawdzałem możliwość logowania od frontu i również dopiero na etapie super administratora udało się zalogować od frontu.
    Jakieś pomysły?

  6. #5
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    Możliwość 1.: na stronie, na którą jest przekierowywany uzytkownik po zalogowaniu jest właczone rozszerzenie udostepniane tylko dla grupy Special.
    Możliwość 2.: na powyzszej stronie jest rozszerzenie, które nieprawidłowo interpretuje uprawnienia użytkownika zarejestrowanego.
    Możliwość 3. jw - istnieje odwołanie dostepne tylko dla ważniaków.
    Możliwość 4. zainstalowane rozszerzenie powodujące błąd.
    Co zrobić?
    Sprawdzić wszystko, co ma wyższy poziom dostępu.
    Wyłączyć niestandardowe rozszerzenia.
    Zastanowić się kiedy była ostatnio stosowana "radosna twórczość" przy modyfikowaniu czegokolwiek na witrynie.
    Powodów może być dużo więcej - ale nie chce mi się pisać kryminału.

  7. #6
    Przeglądacz sstanczuk awatar
    Dołączył
    03-09-2006
    Skąd
    Stolica
    Wpisy
    51
    Punkty
    20

    Domyślny

    Po włączeniu w konfiguracji globalnej analizy systemu wywaliło mi błąd od frontu:

    jos-Error: JDatabaseMySQLi::query: 1054 - Unknown column 'parent' in 'field list' SQL=select parent, menutype, ordering from j25_menu where id = 532 limit 1

    JSite -> render() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/index.php:48
    JDocumentHTML -> parse() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/includes/application.php:256
    JDocumentHTML -> _fetchTemplate() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/libraries/joomla/document/html/html.php:414
    JDocumentHTML -> _loadTemplate() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/libraries/joomla/document/html/html.php:588
    require() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/libraries/joomla/document/html/html.php:531
    include_once() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/templates/Underwater/index.php:15
    JA_Tools -> getCurrentMenuIndex() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/templates/Underwater/ja_vars.php:33
    JDatabase -> loadObject() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/templates/Underwater/ja_templatetools.php:108
    JDatabaseMySQLi -> execute() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/libraries/joomla/database/database.php:1088
    JError :: raiseError() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/libraries/joomla/database/database/mysqli.php:396
    JError :: raise() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/libraries/joomla/error/error.php:251
    a na stronie głównej

    jos-Error: JDatabaseMySQLi::query: 1054 - Unknown column 'parent' in 'field list' SQL=select parent, menutype, ordering from j25_menu where id = 214 limit 1

    JSite -> render() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/index.php:48
    JDocumentHTML -> parse() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/includes/application.php:256
    JDocumentHTML -> _fetchTemplate() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/libraries/joomla/document/html/html.php:414
    JDocumentHTML -> _loadTemplate() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/libraries/joomla/document/html/html.php:588
    require() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/libraries/joomla/document/html/html.php:531
    include_once() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/templates/Underwater/index.php:15
    JA_Tools -> getCurrentMenuIndex() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/templates/Underwater/ja_vars.php:33
    JDatabase -> loadObject() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/templates/Underwater/ja_templatetools.php:108
    JDatabaseMySQLi -> execute() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/libraries/joomla/database/database.php:1088
    JError :: raiseError() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/libraries/joomla/database/database/mysqli.php:396
    JError :: raise() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/libraries/joomla/error/error.php:251

  8. #7
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    Ten błąd świadczy, że masz pozostałości plików po wersji 1.5.
    Zrób kopię i nadpisz pliki odpowiednią wersją 2.5.

  9. #8
    Przeglądacz sstanczuk awatar
    Dołączył
    03-09-2006
    Skąd
    Stolica
    Wpisy
    51
    Punkty
    20

    Domyślny

    Witam
    Nadpisałem pliki na serwerze z pełnej paczki J 2.5.24 i dalej przy właczeniu analizy systemu od forntu pokazuje się biała strona z komunikatem:
    Kod:
    jos-Error: JDatabaseMySQLi::query: 1054 - Unknown column 'parent' in 'field list' SQL=select parent, menutype, ordering from j25_menu where id = 56 limit 1
    
    
    JSite -> render() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/index.php:48
    JDocumentHTML -> parse() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/includes/application.php:256
    JDocumentHTML -> _fetchTemplate() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/libraries/joomla/document/html/html.php:414
    JDocumentHTML -> _loadTemplate() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/libraries/joomla/document/html/html.php:588
    require() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/libraries/joomla/document/html/html.php:531
    include_once() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/templates/Underwater/index.php:15
    JA_Tools -> getCurrentMenuIndex() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/templates/Underwater/ja_vars.php:33
    JDatabase -> loadObject() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/templates/Underwater/ja_templatetools.php:108
    JDatabaseMySQLi -> execute() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/libraries/joomla/database/database.php:1088
    JError :: raiseError() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/libraries/joomla/database/database/mysqli.php:396
    JError :: raise() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/libraries/joomla/error/error.php:251
    Jak to naprawić?
    Dodam iż na serwerze jest używany dyrektywa php open_basedir , ale nie wiem czy ma to z tym związek.

  10. #9
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    Przeszukaj pliki pod kątem wystąpienia:
    "select parent, menutype, ordering from"
    Podejrzewam pliki szablonu lub niewłaściwie zmodyfikowane pod kątem Joomla 2.5 rozszerzenie.

  11. #10
    Przeglądacz
    Dołączył
    26-01-2012
    Wpisy
    62
    Punkty
    10

    Domyślny

    Podbijam temat... mam to samo

Podobne tematy

  1. brak możliwości zalogowania się do zaplecza
    przez binfor na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 27-01-2012, 21:43
  2. nie ładuje się strona do zalogowania administratora
    przez xergus na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 23-10-2011, 01:06
  3. Niemoc zalogowania się
    przez kams2160 na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 29-05-2010, 15:22
  4. brak możliwości zalogowania się
    przez strusiol na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 23-02-2009, 22:34
  5. Błąd przy próbie zalogowania się...
    przez BartekO na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 16-10-2006, 22:46

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •