Joomla_2.5.18 i Unable to connect to the Database: Could not connect to MySQL.
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 12

Temat: Joomla_2.5.18 i Unable to connect to the Database: Could not connect to MySQL.

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    26-07-2014
    Wpisy
    6
    Punkty
    2

    Domyślny Joomla_2.5.18 i Unable to connect to the Database: Could not connect to MySQL.

    Witam
    Po południu udało mi się bez problemów zainstalować skrypt. Zainstalowałam galerię phoca. I wtedy zaczęło mi coś się kaszanić, nie mogłam dojść do ładu, usunęłam wszystko i chciałam zainstalować od nowa i już nie mogę. Od dwóch godzin mam jeden i ten sam komunikat:

    • Nie udało się nawiązanie połączenia z bazą danych. Instalator zwrócił następującą wartość: Unable to connect to the Database: Could not connect to MySQL.

    Z bazy usunęłam wszystko, przez FTP również wszystko na czysto od nowa - komunikat.
    Usunęłam bazę, załozyłam nową z inną nazwą, też komunikat.
    Przeszukałam pół internetu w poszukiwaniu, ale wszędzie, że albo padł Mysql, a;bo złe hasło, zła nazwa bazy itp, itd - to wszystko po kilka razy sprawdzane i tu jest wszystko dobrze.
    Jak to zainstalować, błagam o pomoc, bo juz ledwo na oczy patrzę

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Cześć,

    1. Instaluj wersję 3.3
    2. Utwórz prawidłowo bazę.
    3. Podaj prawidłowe dane do bazy w trakcie instalacji.

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    26-07-2014
    Wpisy
    6
    Punkty
    2

    Domyślny

    właśnie w tej sekundzie przeszło - po ponad dwóch godzinach.
    Baza itp. wsio po nie wiem ile razy sprawdzane i było dobrze na 200%
    Wkurzyłam sie teraz i klikalam non stop w "dalej" az poszło.

    Dlaczego wersję 3.3?
    Tzn. wiem, że najnowsza, ale zależy mi głównie na galerii. Z tego co poszukalam itp. to ta "moja" wcześniejsza wersja ma lepsze "opcje" z ta galerią phoca - szablony, itp.
    Mam juz działającą długo "zwykłą" galerię, Piwigo, ale szukam czegoś jeszcze innego? Ta instalacja to na razie testowo, żeby posprawdzać, czy to o to mi chodzi

  5. #4
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Joler Zobacz wiadomość
    Z tego co poszukalam itp. to ta "moja" wcześniejsza wersja ma lepsze "opcje" z ta galerią phoca - szablony, itp.
    Ciekawe gdzie znalazłaś te informacje o wspomnianych "lepszych opcjach" nieaktualnej i mocno narażonej na ataki wersji Joomla!2.5.18. Jeśli już zdecydowałaś się na tą linię rozwojową, to powinnaś wybrać najnowszą jej wersję - Joomla! 2.5.24.

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    26-07-2014
    Wpisy
    6
    Punkty
    2

    Domyślny

    Na razie na nic się jeszcze nie zdecydowałam, na razie testuję.
    Informacje - lepsze "opcje" dla mnie, w tym czego szukam , do czego mi potrzebne (choćby najzwyklejsza rzecz jaka jest templatka, szablon itp) akurat do tych wersji jest jako taki wybór tego- potrzebuję pod konkretna rzecz.
    Akurat ta wersja, bo ściagając pliki ze str. akurat ten zestaw był razem, jako najbardziej pasujący do siebie, i do ew. innych dodatków. Zależy mi na galerii, a nie na joomli jako takiej
    A szczerze mówiąc coraz mniej mi się podoba, strasznie ciężkie to, jakieś te opcje pogmatwane, ciągle jakieś błędy itp.
    Po pierwszej instalacji jakieś popowtarzane aliasy itp, nie mogłam ani kategorii, ani menu dodać. jak udało sie zainstalować drugi raz, choćbym nie wiem jak nie kombinowała, ciagle brak jakiś linków - obojetnie czy zdj. dodaję wsadowo, czy pojedyńczo, czy przez FTP, czy przez PA, teraz odinstalowałam phocę, próbowałam normalnie zdj w stronę dać i to samo, do tego wszystkiego zrywa mi net, jakaś zniesmaczona jestem , ale jeszcze posiedzę nad tym, zobaczę co mi z tego wyjdzie

  7. #6
    Wiarus tomaszek83 awatar
    Dołączył
    19-05-2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Wpisy
    2 191
    Punkty
    167

    Domyślny

    Bo testuje i uczy się w środowisku optymalnym a nie na pseudo-serwerze. Do nauki i testów masz JAMP. Po za tym między wersją 2.5.24 a 2.5.18 nie ma żadnej różnicy jeśli chodzi o szablony. Więc zgodnie z regulaminem forum nie oczekuj pomocy, skoro uważasz że sama wiesz lepiej co chcesz.

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    26-07-2014
    Wpisy
    6
    Punkty
    2

    Domyślny

    testując na JAMPie oprócz nauki joomli itp, doszłyby kolejne problemy, bo w życiu o tym nie słyszałam.
    Jeśli nie ma żadnej różnicy, to czemu nic konkretnego nie mogłam znaleźć? W wyszukiwaniach miałam wszystko do max wersji 2.5... lub niższe.
    Inna sprawa, jesli coś z numerkiem 2.... jest złe, to czemu "wisi" w downloadach? Jeśli jest do ściągnięcia, znaczy do użytku, tak mi się przynajmniej wydaje
    Bardzo ci tomaszek83 dziękuję, za bardzo ... miłą i konstruktywną odpowiedź, ale akurat coś źle doczytałeś i zrozumiałeś, nie prosiłam o radę jaką wersję wybrać, sama wybrałam i sama testuję. Jak pisałam wcześniej, swoją galerię mam już dawno postawioną, a to jedynie testy, bo gdzieś coś zobaczyłam i chciałam sama sobie sprawdzić a tam własnie były jeszcze niższe wersje i joomli i phoci czego już nie zaryzykowalam. Chciałam się jedynie dowiedzieć ?? czemu instalator nie łaczy się z serwerem? czy on tak ma, czy po prostu jakiś najzwyklejszy przypadek, to wszystko.
    Jeśli ci nie sprawi kłopotu, przeczytaj od początku jakie pytanie / problem opisałam, który już się dawno sam rozwiązał. Serwer na którym testuję jest dobry, jedynie tradycyjnie TP z kablami nawala, ale to nie ma nic do powyższego

    Alex, m.in. na głównej PL stronie joomli:
    Aktualnie dostępne są dwie wersje Joomla! przeznaczone do zakładania i prowadzenia stron internetowych: Joomla 2.5 oraz Joomla 3.3.
    • Joomla 2.5 jest aktualną, wspieraną długoczasowo wersją stabilną.
    • Joomla 3.3 jest stabilną wersją rozwojową, wspierana w krótkich okresach (półrocznych).

    Obie wersje są bardzo dobrym wyborem, gdy tworzymy nową witrynę lub migrujemy ze starszych wersji. Ponieważ Joomla 3.x jest nowocześniejszy i bogatszy w funkcje, Projekt Joomla zachęca do stosowania go zarówno w nowych witrynach, jak i w przypadku migracji ze starszych wersji Joomla. Zdecydowanie natomiast odradzane jest stawianie nowych witryn na przestarzałych, nierozwijanych wersjach z serii 1.5.


    2.5 to dobry wybór, gdy potrzebujesz jakichś ważnych dla Ciebie rozszerzeń, niedostępnych jeszcze w wersjach dla Joomla 3.x. Ale oferta szablonów i rozszerzeń dla Joomla 3.x jest już tak bogata, że bardzo często wybór Joomla 3.x będzie korzystniejszy choćby dlatego, by wiosną 2014 roku uniknąć mini migracji - Joomla z serii 3.x będzie wspierany do końca 2016 roku. Przeczytaj sekcję Częste pytania poniżej, aby dowiedzieć się więcej, która wersja będzie dla Ciebie odpowiednia.




    Ostanio edytowane przez Joler : 27-07-2014 22:37

  9. #8
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    @Joler: przykro mi, ale nie będę owijać w bawełnę, bo nie ma sensu.
    1. Gdy się zabiera za korzystanie z czegoś, czego się nie zna, to trzeba się wyposażyć przynajmniej w minimum wiedzy na ten temat.
    Niestety, to, co piszesz, świadczy, że no Joomla masz mizerne pojęcie, na pewno nie takie, by wdawać się w dyskusje z osobami, które na pewno wiedzą od Ciebie i więcej, i lepiej..
    2. W tym, co piszesz, jest bajzel uniemożliwiający rzeczowe odpowiedzi.
    3. Błąd, o którym mowa w pierwszym poście, jest zawiniony przez Ciebie. Podawałaś instalatorowi niepoprawne dane dostępowe do bazy danych. Koniec, kropka.
    Zapewnienia, że sprawdzałaś, są psu na budę. W przeszukanej połowie Internetu szukałaś niepotrzebnie.
    4. Porady kolegów dotyczące korzystania z Joomla 3.3 wynikają z wiedzy, której nie posiadasz. Twoje wyjaśnienia są zagmatwane i niepotrzebne, a polemika nie na miejscu.
    Phoca Gallery istnieje zarówno w wersji dla Joomla 2.5, jaki 3.x. Nie ma więc przeszkód, by skorzystać z nowszej wersji do nowszej wersji Joomla.
    Jeśli osoby doświadczone doradzają, by skorzystać z Joomla 3.3., to należałoby przynajmniej doczytać w Internecie, dlaczego, a nie wdawać się w dyskusje, w których popisujesz się swoją ignorancją.
    Przytoczonego w odpowiedzi @Aleksowi cytatu ze strony joomla.pl, niestety, niezbyt rozumiesz. Nie mówi on o konkretnych wydaniach Joomla, a o dwóch aktualnie wspieranych wersjach - Joomla 2.5 i Joomla 3.x.
    Nie miejsce tutaj, by Ci te kwestie tłumaczyć, możesz poszukać informacji w Internecie (np. na http://wiki.joomla.pl). @Tomaszek83 pisał, że między rożnymi wersjami Joomla 2.5 nie ma różnicy jeśli chodzi o obsługę szablonów (czy innych rozszerzeń), ale to nie znaczy, że nie ma różnic między starszym i nowszym wydaniem.

    Cytat Wysłane przez Joler Zobacz wiadomość
    ...tak mi się przynajmniej wydaje
    No cóż, niestety, tak Ci się tylko wydaje.

    Pozdrawiam.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  10. #9
    Debiutant
    Dołączył
    26-07-2014
    Wpisy
    6
    Punkty
    2

    Domyślny

    Wszystko rozumiem, co piszesz.
    ale ...
    1. problem miałam z instalacja, a nie wersją, i kilka dni temu - gdzie nikt nie odpowiadał, a teraz po kilku dniach odpowied jest jedna za druga i nie na temat - pytanie.
    2. zabrałam się za joomle, co już parę razy pisałam - z ciekawości, jak piszesz - nie znam go, i dlatego zaczęłam go testować. Jakbym go znała, to albo już bym miała chociaż jedna z moich stro na nim postawioną, albo bym go nie dotykała
    3. Nie ja zaczęłam dyskusję nt joomli, i nie takie było moje pytanie wątku - którą wersję zainstalować - kolejny raz piszę - wybrałam ta a nie inną wersje m.in. sugerując się opinią na ten temat ze str. joomli.
    4. Główne pytanie zostało zadane bardzo czytelnie, i uważam, że kolejne moje odpowiedzi sa na tyle czytelne, by nie musiała kolejna osoba pisać, że mam zainstalować inną wersję itd itp. Testuję taką wersję, jaką uznałam za akurat mi odpowiadającą przeglądając kilkanaście stron i szukając tego pod konkretną rzecz, konkretnie wyglądającą. Nic innego, podobnego mnie nie interesuje - i naprawdę, nie wiem po co tyle postów kolejnych na temat, na który nie poszukiwałam odpowiedzi.
    5. Nie, błąd nie jest zawiniony przeze mnie. Myśl co chcesz, ja wiem co robię, nie jest to pierwsza strona, forum, sklepy i sporo jeszcze moich rzeczy postawionych i wrzucanych na serwer, żebym nie wiedziała jak się to robi. Tylko w tym dniu instalowałm wtedy chyba ?? 3 raz?, więc znam proces instalacji.
    Pierwszą rzeczą jaką zrobiłam po pierwszym wywalonym błędzie było sprawdzenie / wpisanie jeszcze raz haseł, loginów itp. potem spr nazwy bazy, czy tu nie ma przepalcowania, , potem usunięcie bazy i założenie od nowa, i dopiero wtedy po naprawdę dziesiątkach takich kombinacji na wszystkie strony napisałam tu. I jak widać - na zadane pytanie do dziś nie otrzymałam odpowiedzi, natomiast został wymuszony inny kłótliwy temat. Nie dziwię się @Bazyl-emu, że wspomniał o innej wersji, ale została udzielona odpowied dlaczego ta a nie inna wersja i uważam że niepotrzebne są dalsze posty w tym kierunku, i jeszcze w takim tonie, jak napisał tomaszek83 - i nie wiem o co mu chodziło pisząc
    nie oczekuj pomocy, skoro uważasz że sama wiesz lepiej co chcesz
    . Post wyżej napisałam, że problem sam się rozwiązał, nic pisałam, że czekam dalej na pomoc, a na pewno nie chodziło mi o pomoc w wyborze wersji.
    6. Uważam, że wiedzy nt joomli nie musze posiadać - od tego własnie powinny być takie jak ta strony. Ja jedynie powinnam poczytać (co zrobiłam) o różnicach w wersjach, i wymaganiach. Jeszcze raz to napiszę i może teraz czytelnie, chcę tą konkretną joomlę z tą konkretną phocą bo chcę posprawdzać sobie w praktycę coś co zobaczyłam u znajomych, wlaśnie na tych konkretnych wersjach. Nic innego mnie nie interesuje nie wiem gdzie tu jest coś pogmatwane?
    7. tak o dwóch wersjach, z których jedną ja właśnie zainstalowałam, i o nią ta cała niepotrzebna dyskusja.
    Jeśli ja nie rozumiem słów
    Obie wersje są bardzo dobrym wyborem, gdy tworzymy nową witrynę ....2.5 to dobry wybór, gdy potrzebujesz jakichś ważnych dla Ciebie rozszerzeń, niedostępnych jeszcze w wersjach dla Joomla 3.x.
    znaczy mam rozumieć "bardzo dobry wybór jako za żadne skarby nie instaluj, bo wywołasz burzę na forum", ehhh.....
    8. tak, tomaszek83 tak napisał - zgadzam się, ale na temat wersji dlaczego ta a nie inna wcześniej pisalam 2 razy, czego podejrzewam nie przeczytał, bo by trzeci raz tego nie pisał, plus zaczepka, o nieoczekiwaniu pomocy. Gdzie tu logika i sens, poza chęcią wywołania zamętu i kłotni? 3 posty później pisze zaczepnie kompletnie nie na temat. Po co? Problem był dwa dni wcześniej sam rozwiązany.
    9.


    Wysłane przez Joler
    ...tak mi się przynajmniej wydaje




    No cóż, niestety, tak Ci się tylko wydaje.
    fragment wyjęty bez sensu, bo akurat tu dobrze mi się wydaje, jesli wersja jest do pobrania, tzn jest dobra

    ehhhh, niech ktoś zamknie ten wątek, bo cała ta dyskusja zupełnie nie ma sensu, jest już kilka dni po problemie, który sam się rozwiązał. Dyskusja idzie w kierunku kłótni, i to zupełnie nie na temat

  11. #10
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Joler Zobacz wiadomość
    1. problem miałam z instalacja, a nie wersją, i kilka dni temu - gdzie nikt nie odpowiadał, a teraz po kilku dniach odpowiedź jest jedna za druga i nie na temat - pytanie.
    Ble ble ble. Pleciesz bez żadnej refleksji!
    Nie "kilka dni temu", tylko wczoraj!
    Pierwszą i kompletną odpowiedź (@Bazyl) dostałaś po 10 minutach. Więc bzdurą jest stwierdzenie, że nikt Ci nie odpowiadał na dodatek przez kilka dni.
    Pozostałe wypowiedzi pojawiły się także wczoraj, a więc w tym samym dniu, co Twoja pierwsza wypowiedź, i były reakcją na to, co napisałaś.
    Wszystko, co miałaś do zrobienia, to zrozumieć, co Koledzy do Cię piszą i dlaczego. Nie chcesz zrozumieć - Twój problem.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL
    przez Marckok na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 24-06-2014, 14:50
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 10-06-2013, 14:30
  3. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post/autor: 01-09-2010, 16:26
  4. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 05-03-2010, 19:13
  5. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 01-03-2009, 14:09

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •