czy w Joomli 2.5 lub 3 jest możliość ustawienia publikowania artykułów przez autorów
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: czy w Joomli 2.5 lub 3 jest możliość ustawienia publikowania artykułów przez autorów

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    19-01-2008
    Wpisy
    38
    Punkty
    10

    Domyślny czy w Joomli 2.5 lub 3 jest możliość ustawienia publikowania artykułów przez autorów

    Zależy mi na umożliwieniu publikowania artykułów przez zarejestrowanych użytkowników ewentualnie autorów. Szczególnie w wybranych kategoriach. Nawet jak ustawiam w kategoriach możliwość zmiany statusu artykułu przez zarejestrowanych userów to i tak muszę każdy artykuł sam publikować jako admin. To jest bez sensu i niezrozumiałe skoro to jest CMS.
    Jak umożliwić publikowanie artykułów przez zarejestronanch użytkowników lub przez autorów?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez leonard Zobacz wiadomość
    To jest bez sensu i niezrozumiałe skoro to jest CMS.
    Jak umożliwić publikowanie artykułów przez zarejestronanch użytkowników lub przez autorów?
    Bez sensu jest, gdy ktoś się zabiera za obsługę skomplikowanej maszynerii i nie czyta podręczników obsługi, bo mu chyba upały zbytnio doskwierają.
    Elementarz Joomla - Kolego, uprawnienia użytkowników. Zapraszam na www.wiki.joomla.pl, ACL w Joomla
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    19-01-2008
    Wpisy
    38
    Punkty
    10

    Domyślny

    Zwiastun. Dziekuję za szybką reakcję. Bez sensu i nieuprzejme jest pouczanie i strofowanie wszystkich. Nie wspominając oceniania. To że ktoś jest niespełnionym nauczycielem to jego problem. Puczanie wszystkich, że powinni się wszystkiego sami nauczyć powoduje że to forum traci sens. Poza tym, zwykle prościej jest w jednym zdaniu odpowiedzieć na pytanie zamiast pouczać i prowokować bezsensowane dyskusje. Tym bardziej że odpowiadając jedej osobie odpowiada się też wielu innym. Gdybym miał czas czytać szczegółowo wszystkie podręczniki dotyczące Joomli czy informatyki to bym w ogóle nie potrzebował tego forum. Chyba że jest ono tylko dla ekspertów. Ale w takim przypadku trzeba o tym poinformować. Ja zrobię to samo co Ty. Z tym, że ja robię to celowo i z życzliwości. Zwiastun, masz poważny problem, i to nie upał jest powodem tylko twoje kompleksy i urazy. Co się przejawia ciągłym pouczaniem, poniżaniem i strofowaniem wszystkich. Nie tędy droga. Większość ludzi którzy tu zadają pytania to nie są gówniarze, jakieś nierozgarnięte dzieciaki tak że to strofowanie jest co najmniej nieuprzejme. Poza tym z tego co się orientuję to większość zadajacych pytania ma jako takie pojęcie o Joomli, wsześniej próbowało różnych rozwiązań i szukało odpowiedzi. Tak jak ja. I tak jak ja, większość osób dopiero wtedy tu zadaje pytania licząc na prostą szybką odpowiedź eksperta lub wskazanie przez niego źródła informacji. Dziękuję za odpowiedź. Tak, podtrzymuję, że brak możliwości prostego ustawienia możłiwości publkowania artykułu przez autora bardzo źle świadczy o wszystkich twórcach i współtwórcach Joomli. Skoro to jest CMS do publikowania treści. I ma już tyle lat. Kożystam z joomli od dosyć dawna. Ale tylko jako moja osobista strona. A teraz uruchamiam drugi serwis gdzie chcę umożliwić publikowanie innym i okazuje się to bardzo skomplikowane. Mimo zaawnasowanych opcji uprawnień. To jest szok dla mnie. Bo to jest absolutna podstawa dla takiego systemu. Po prostu. Niestety to potwierdza że samodzielne myślenie jest wyjątkowo deficytowym zjawiskiem. Widzisz Zwiastun, jesteś ekspertem od Joomli a ja od zachowań i mechanizmów postępowania ludzi. Mam dla Ciebie dwie wiadomości. 1. Od tego można się uwolnić. 2. Człowiek nie uwolni się od własnych kompleksów przerzucając je na innych. Powodzenia. I gratuluję wiedzy zawodowej. Ale popracuj nad jej przekazywaniem. Tym bardzie że masz co przekazać. Wszyscy na tym skorzystają a Ty najbardziej. Skoro żyjemy to znaczy że mamy jeszcze coś do zrobienia, coś do poprawienia w sobie i swoim życiu. Andrzej Coach (z powołania). (gdzie podać nr konta za poradę?) Gratuluję wiedzy i serwisu. Powodzenia.

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez leonard Zobacz wiadomość
    Widzisz Zwiastun, jesteś ekspertem od Joomli a ja od zachowań i mechanizmów postępowania ludzi. Mam dla Ciebie dwie wiadomości. 1. Od tego można się uwolnić. 2. Człowiek nie uwolni się od własnych kompleksów przerzucając je na innych.
    Dziękuję za dobre rady. Zastosuj je przede wszystkim do siebie.
    Publiczne psychoanalizy innych osób na zaprezentowanym przez Cię powyżej poziomie, to zwykle chamstwo, a nie uprzejme rady znawcy!
    Cytat Wysłane przez leonard Zobacz wiadomość
    Tak, podtrzymuję, że brak możliwości prostego ustawienia możłiwości publkowania artykułu przez autora bardzo źle świadczy o wszystkich twórcach i współtwórcach Joomli. Skoro to jest CMS do publikowania treści.
    Właśnie dlatego, że to jest system zarządzania treścią, jest jak jest. Osoby z określonym poziomem dostępu i przypisane do odpowiedniej grupy mają określone prawa.
    Tego typu oceny cudzej pracy, z której chętnie korzystasz, też możesz PT Coachu ocenić z punktu widzenia swoich domorosłych kwalifikacji.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    19-01-2008
    Wpisy
    38
    Punkty
    10

    Domyślny

    Typowa reakcja. Niestety. Dlatego pominę ją milczeniem. Tylko małe coś. To Ty Zwiastun spójrz w lustro bo masz okazję poczuć co inni czują czytajac Twoje pouczanie i strofowanie żeby nie powiedziec, obelgi. Mnie to nie dotyczy, nie mój poziom. Co do Joomli. Właśnie dlatego że to jest system zarządzania treścią to ten aspekt publikowania treści jest totalnie schrzaniony. A to podstawa takiego systemu. Tak, korzystam z Joomli, na tym to polega że mogę korzystać. Też bardzo doceniam pracę i zaangażowanie wszystkich twórców. Nawet podziwiam. Co nie wyklucza możliwości dostrzegania błędów i braków. Chyba że w świecie Joomli panuje faszyzm i jest jedna jedyna prawda i racja oraz nieomylna władza. A cała reszta świata nie ma prawa do swojego zdania. Największe błędy popełniają nieomylni. To taka myśl z poziomu moich domorosłych kwalifikacji. Jasnowidzu. Skoro jesteś w stanie ocenić moje kwalifikacje w ogle mnie nie znając, nie nie wiedząc o mnie i wypowiadając się w obcej, nieznanej dziedzinie.

    - - - Updated - - -

    A teraz na temat. Twoja odpowiedź "... Zapraszam na www.wiki.joomla.pl, ACL w Jooml..." nie rozwiązuje problemu. Bo jest tam masa informacji takich samych jak w wielu innych miejscach a nie ma, albo bardzo trudno znaleźć odpowiedź i rozwiązanie mojego problemu. Przynajmniej ja nie znalazłem. Taki ekspert to i ja jestem. Też mogę każdego odsyłać do wiki.joomli, podręczników, a nawet do szkoły. Tylko wtedy raczej będę występował w roli ciecia a nie eksperta.

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    To może lepiej skupić się na tym czego nie wiesz, co jest dla Ciebie niejasne, niezrozumiałe, źle opisane, a nie na wiwisekcjach czyjejś osobowości?

    Standardowe uprawnienia w Joomla:
    - autor może dodawać artykuły, ale dopóki nie zostaną zaakceptowane przez osobę z uprawnieniami wydawcy, nie będą opublikowane. I tak powinno być w systemie zarządzania treścią, bo autor może odpowiadać tylko w zakresie, do jakiego został upoważniony (dodawać, ale nie publikować)
    - redaktor - może poprawiać treści swoje i innych, ale nie publikować.
    - wydawca - może dodawać i publikować.
    Proste rozwiązanie w witrynach, gdzie nie trzeba zaawansowanego systemu kontroli: nadajesz użytkownikowi uprawnienia wydawcy i może zarówno dodawać, jak i publikować artykuły.
    I tak jest od czasów Joomla 1.0, którego - o ile pamiętam - używałeś również.

    W Joomla 1.0 i 1.5 można też było zainstalować rozszerzenia, które obchodziły w ogóle kwestie uprawnień.
    Od Joomla 2.5 masz rozbudowany system zarządzania uprawnieniami i możesz przypisać autorowi taki zakres uprawnień, jaki Ci odpowiada.

    Masz prawo nie wiedzieć, nie rozumieć, ale skoro nie wiesz lub nie rozumiesz, to wypadałoby powstrzymać się od ferowania wyroków (że coś jest bez sensu!, że coś jest totalnie schrzanione), bo się na tym po prostu nie znasz.

    Cytat Wysłane przez leonard Zobacz wiadomość
    Bo jest tam masa informacji takich samych jak w wielu innych miejscach
    A pewno, że takich samych, jak w wielu innych miejscach. Byłeś, widziałeś, czytałeś. Chrzanić każdy może, jeden lepiej, drugi gorzej.

    Cytat Wysłane przez leonard Zobacz wiadomość
    Taki ekspert to i ja jestem. Też mogę każdego odsyłać do wiki.joomli, podręczników, a nawet do szkoły. Tylko wtedy raczej będę występował w roli ciecia a nie eksperta.
    Kolejny przykład Twojej niewątpliwie wysokiej kultury i kompetencji domorosłego coacha!


    Cytat Wysłane przez leonard Zobacz wiadomość
    Typowa reakcja. Niestety. Dlatego pominę ją milczeniem. Tylko małe coś. To Ty Zwiastun spójrz w lustro bo masz okazję poczuć co inni czują czytajac Twoje pouczanie i strofowanie żeby nie powiedziec, obelgi. Mnie to nie dotyczy, nie mój poziom.
    Jaki jesteś teraz dumny z siebie i wielki na swoim poziomie, i ponad. A jak pięknie milczysz!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Wyjadacz Winnetou awatar
    Dołączył
    16-12-2008
    Skąd
    Olkusz
    Wpisy
    779
    Punkty
    89

    Domyślny

    Zainteresuj się czym takim jak K2
    http://www.softdesign-studio.pl/cms-...kcja-tresci/k2
    Moim zdaniem za pośrednictwem tego komponentu najłatwiej stworzyć prosty w obsłudze mechanizm kontroli publikowania artykułów z frontu strony.
    Komponent jest darmowy i nawet zlokalizowany. Trochę trzeba się pomęczyć z konfiguracją ale i tak stosunkowo najłatwiej można uzyskać oczekiwaną funkcjonalność
    Winnetou
    www.softdesign-studio.pl
    Przydała się podpowiedź?, zrewanżuj się dodając punkcik - - ↓

  9. #8
    Przeglądacz
    Dołączył
    19-01-2008
    Wpisy
    38
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki Winnetou. Znam K2 już nawet się do niego kiedyś przymierzałem. Liczyłem na możliwość zrobienia tego w czystej Joomli. Chociażby dlatego że chciałem maksymalnie ograniczyć ilość komponentów i dodatków. Ale chyba rzeczywiście skorzystam z Twojej rady i K2. Tym bardziej że wnosi trochę dodatkowych możłiwości do Joomli. Dzięki. Apacze mają szczęście mając takiego wodza.

  10. #9
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    @leonard -info - przy k2 to jest prostsze
    przy zwykłych artykułach musisz pogłówkować z ACL'em - natomiast da się zrobić
    Niezależnie od wszystkiego, zanim zaczniesz się rozwijać i cokolwiek komuś zarzucać, przeczytaj swój pierwszy post z ocenami, co jakie jest, a potem się czepiać, że ktoś pozwala sobie na ocenę
    Nie podoba mi się Twoje zachowanie i dlatego dostajesz w nagrodę 10 punktów karnych.
    all

Podobne tematy

  1. Dodawanie artykułów przez autorów
    przez wwis67 na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 12-09-2011, 15:10
  2. Publikacja artykułów przez Autorów
    przez andrzejczans na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 03-10-2010, 07:30
  3. K2 dodawanie artykułów przez autorów
    przez basia791 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post/autor: 05-09-2010, 14:24
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 12-06-2009, 11:16
  5. Czy mozna zmienic ID artykułu, sekcji lub kategorii artykułów?
    przez ryzio na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 04-12-2006, 09:43

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •