porada w sprawie szablonu
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: porada w sprawie szablonu

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    20-06-2008
    Wpisy
    101
    Punkty
    10

    Domyślny porada w sprawie szablonu

    Witam. Pracuję obecnie nad stroną internetową, wizytówką firmy. Klient ma niby niepozorne wymagania, a jednak zastanawiam się czy jest szansa je zrealizować. Szukam porady.
    Klient chce szablon cały biały, natomiast content (miejsce gdzie będzie wyświetlała się treść strony) ma mieć podkład rozwiniętego zwoju papirusu. Zastanawiam się czy to ma szansę realizacji. Patrząc na to, że każdy ma na monitorze inną rozdzielczość, że długość tekstu może być różna no i jeszcze mogą pojawiać się dodatkowe elementy w lewej lub prawej kolumnie.

    Proszę o poradę, ewentualne wskazówki.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    A jakiej oczekujesz porady? Bo
    - tło pod tekst formatuje się za pomocą polecenia CSS background
    - ozdobne główki i stopki (z narożnikami) można zrobić metodą rozsuwanych drzwi tak, że będą wyglądać dobrze i na dużych ekranach i na ekranach tabletów, a nawet, jeśli posłużyć się zapytaniami o media, na smarfonach,
    - to czy się będą pojawiać dodatkowe elementy w prawej czy lewej kolumnie to znaczenia nie ma (bo na wąskich ekranach powinny powędrowac pod obszar treści głównej).
    Zakładam, że mówiąc o "treści strony" masz na myśli główną treść strony, bo jakoś mi się nie widzi, że na papirusie pojawi się tekst wieloklumnowy.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    20-06-2008
    Wpisy
    101
    Punkty
    10

    Domyślny

    Wszystko rozumiem, tylko zastanawiam się czy to ma sens coś takiego. Wiadomo, że treść główna strony może mieć zmienną długość i nie wiem jak to się zachowa w przypadku gdy będzie dłuższa. Czy rozmiar obrazka papirusu ustawić procentowo? Przepraszam za tak głupie pytania, ale dopiero raczkuję w kwestii tworzenia szablonów. Zazwyczaj korzystałem z kupnych lub darmowych.

  5. #4
    Wiarus tomaszek83 awatar
    Dołączył
    19-05-2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Wpisy
    2 191
    Punkty
    167

    Domyślny

    Wszystko się da i ma sens, sposobów jest milion, tak jak milion może być pomysłów na rozwiązanie tego "problemu". Nikt tu za Ciebie nie napisze Ci kodu CSS i nie zrobi szablonu. Sam musisz wiedzieć jak chcesz mieć pocięty szablon i jak ostylowany. A jak nie masz pojęcia jak to zrobić to ja się pytam "po jaką cholerę bierzesz zlecenie". Nie znam się, nie potrafię to mówię sorry klient, ja tego nie zrobię. Albo daję taką cenę abym mógł to zlecić podwykonawcy.

  6. #5
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez tomaszek83 Zobacz wiadomość
    jak nie masz pojęcia jak to zrobić to ja się pytam "po jaką cholerę bierzesz zlecenie".
    ... bo często o tym, czego naprawdę chce klient, dowiadujemy się dopiero wówczas, gdy już przyjelismy zlecenie

    Myslę, że @pawelt choćby ze względu na czas, od jakiego jest na forum, sporo wie i umie, acz niekoniecznie wie i umie "fszystko".
    Nie ma więc co pohukiwać.
    Nowych rzeczy uczymy się najczęsciej wtedy, kiedy stajemy przed zadaniem, o jakim dotychczas nie mieliśmy bladego pojęcia. Dzięki temu się rozwijamy. 99% zawodowców w swojej pracy zawodowej wykonywało po raz pierwszy jeśli nie 99% to 50, albo 30, albo i 10 takich zadań i czynności, których nigdy wcześniej nie wykonywali, ktorych wcześniej nie potrafili wykonać.

    @pawelt21: przeczytanie po jednej fundamentalnej ksiażce z zakresu HTML i CSS to 2/4 dni. Wybij sobie z głowy zajmowanie się webmasteringiem, jeśli dotychczas tego nie zrobiłeś i nie zamierzasz otworzyć strony Helionu natychmiast i zamówić z dostawą do domu np. CSS. Nieofijalny podręcznik, CSS3 Szybki start, CSS3. Tworzenie nowoczesnych stron www.

    Twoje pytanie nie są głupie, natomiast są trochę nie na miejscu. Nie zadawałbyś ich, gdybyś poważnie traktował to, co robisz, a gdybyś traktowal poważnie to nawet - nie tłumazyłbyś się, ze niewiele wiesz o CSS, bo dopiero razkujesz w kwestii tworzenia szablonów.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #6
    Wiarus tomaszek83 awatar
    Dołączył
    19-05-2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Wpisy
    2 191
    Punkty
    167

    Domyślny

    @Zwiastun, ależ ja nie pohukuję ;) po prostu napisałem to co Ty

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Twoje pytanie nie są głupie, natomiast są trochę nie na miejscu. Nie zadawałbyś ich, gdybyś poważnie traktował to, co robisz, a gdybyś traktowal poważnie to nawet - nie tłumazyłbyś się, ze niewiele wiesz o CSS, bo dopiero razkujesz w kwestii tworzenia szablonów.
    tylko inaczej ;) Zgodzę się z Tobą że każdy wykonywał coś po raz pierwszy. Ja też, ale trzeba umieć mierzyć siły na zamiary. Skoro nie mamy bladego pojęcia o CSS to może warto na początek brać łatwiejsze zadania... albo przeczytać książkę (choć ja akurat nie czytałem, choć powyższe tytuły mam na półce).

    A wracając do meritum to nie ma złotego środka na tak postawione pytanie. Jak ten zwój papieru czy coś będzie wyglądał/działał zależy tylko od naszej fantazji. Dobrze przygotowany plik graficzny możemy ostylować w CSS jak tylko nam się podoba. A mówienie klientowi, że "to nie ma sensu" raczej w tym przypadku jest nie na miejscu. Taki zwój da się wykonać, ma to sens, będzie działać na Joomla (i na każdej innej dynamicznej stronie). Tylko trzeba to umiejętnie ostylować i pociąć.

    Można to ogarnąć najprostszym układem header-content-footer. Gdzie header i content to są zwoje odpowiednio na górze i na dole. Content się rozwija dynamicznie. I teraz zabawa polega na takim stworzeniu tła graficznego pod content aby dopasowywało się do header-footer tak samo bez względu na wysokość

Podobne tematy

  1. Zapytanie w sprawie szablonu
    przez Gresos na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post/autor: 04-10-2011, 15:14
  2. Prozba o pomoc w sprawie szablonu CloudBase
    przez turok83 na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 29-12-2010, 23:54
  3. Joomgallery porada
    przez Mieczysław Orzeł na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 10-02-2010, 19:04
  4. Potrzebna pomoc w sprawie szablonu
    przez siekO na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 13-05-2008, 11:36
  5. Ocena i porada ;]
    przez Rasel na forum Off topic
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post/autor: 15-04-2007, 21:56

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •