Witam serdecznie

Wiem, że moje pytanie jest może idiotyczne, ale kto pyta nie błądzi...

Zaczeło się od tego, że dla znajomych tworzyłam program wypełniania i katologawian kart pacjentów oparty o PHP/Mysql, zamieszczony na localhoście (xampp, zdaje sie 1.8.3, win 7). Ponieważ znajomi mają dwa komputery chciałam im udostępnić program sieciowo również na drugim. Zagłębiajac się w temat tylko bardzo pobieżnie (tylko rzucenie okiem na kilka artykułów, bez dokładnego wczytywania się), metoda prób i błędów wpisałam po prostu na drugim kompie w firefoxie:

ip_kompa_z_plikami/nazwa_katalgu_z_plikami_umieszczonego_w_xamppie

I zadziałało, hurra. Nie przypominam sobie, abym zrobiła cokolwiek więcej.
Niestety, znajomi nie zdazyli się nawet nacieszyć komputerami, a ten robiący za serwer odmówił posłuszeństwa. Więc musiałam ponownie instalować xamppa. Tylko, że w momencie gdy doszło do uruchomienia plików z localhosta na innym kompie - nie działa (przekroczono limit czasu)

Zaczełam więc zagłębiać się w temat, doczytałam o udostępnieniu portu 80 i przekierowaniu go ns ruterze na ip komputera.

Ale nadal nie wiem w jaki spsób udało mi się to za pierwszym razem. Ja na sieciach słabo się znam, a brat, który akurat tym zajmuje się w domu, z tego co wiem ostatnio nic nie zmieniał w ustawieniach.

Jeżeli macie jakieś pomysły by mi to wyjaśnić to bardzo proszę piszcie, będe wdzięczna za wszystkie wskazówki, a zawsze lepiej czegoś spróbować się dowiedzieć...