XAMPP -czy to możliwe że tak łatwo udało mi się udostępnić pliki z localhosta w sieci
Wyniki 1 do 4 z 4

Temat: XAMPP -czy to możliwe że tak łatwo udało mi się udostępnić pliki z localhosta w sieci

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    21-01-2010
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny XAMPP -czy to możliwe że tak łatwo udało mi się udostępnić pliki z localhosta w sieci

    Witam serdecznie

    Wiem, że moje pytanie jest może idiotyczne, ale kto pyta nie błądzi...

    Zaczeło się od tego, że dla znajomych tworzyłam program wypełniania i katologawian kart pacjentów oparty o PHP/Mysql, zamieszczony na localhoście (xampp, zdaje sie 1.8.3, win 7). Ponieważ znajomi mają dwa komputery chciałam im udostępnić program sieciowo również na drugim. Zagłębiajac się w temat tylko bardzo pobieżnie (tylko rzucenie okiem na kilka artykułów, bez dokładnego wczytywania się), metoda prób i błędów wpisałam po prostu na drugim kompie w firefoxie:

    ip_kompa_z_plikami/nazwa_katalgu_z_plikami_umieszczonego_w_xamppie

    I zadziałało, hurra. Nie przypominam sobie, abym zrobiła cokolwiek więcej.
    Niestety, znajomi nie zdazyli się nawet nacieszyć komputerami, a ten robiący za serwer odmówił posłuszeństwa. Więc musiałam ponownie instalować xamppa. Tylko, że w momencie gdy doszło do uruchomienia plików z localhosta na innym kompie - nie działa (przekroczono limit czasu)

    Zaczełam więc zagłębiać się w temat, doczytałam o udostępnieniu portu 80 i przekierowaniu go ns ruterze na ip komputera.

    Ale nadal nie wiem w jaki spsób udało mi się to za pierwszym razem. Ja na sieciach słabo się znam, a brat, który akurat tym zajmuje się w domu, z tego co wiem ostatnio nic nie zmieniał w ustawieniach.

    Jeżeli macie jakieś pomysły by mi to wyjaśnić to bardzo proszę piszcie, będe wdzięczna za wszystkie wskazówki, a zawsze lepiej czegoś spróbować się dowiedzieć...

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2

    Domyślny

    Moim zdaniem nie udostępniłaś zasobów komputera "do Internetu", ale chyba zadziałało to w obrębie Twojej sieci.

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    02-03-2008
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    69
    Punkty
    10

    Domyślny

    Jeżeli chcesz udostępniać wewnątrz sieci w ramach jednego routera (jednej podsieci) to powinno hulać. Możliwe, że po instalacji na nowo XAMPPa jest on blokowany przez zaporę. Innej opcji raczej nie ma. W routerze nie musisz nic grzebać. Może też po ponownym uruchomieniu komputera serwera dostał on inny adres IP od DHCP więc musisz to sprawdzić. Jak coś to możesz sobie zrobić rezerwację adresu IP do danego MACa wtedy na pewno Ci się nie zmieni.

    Zaś jeżeli chciał byś udostępniać do internetu tą swoją bazę to już zaczynają się komplikacje poczynając od bezpieczeństwa serwera a kończąc na kwestii publicznego IP
    www.kondzio.info

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Przestrzegam przed jakimkolwiek "domoroslym" rozwiązywaniem tego problemu: dane, jakie mają podlegać przetwarzaniu, to tzw. dane wrażliwe. Masz obowiązek zapewnić ich pełne bezpieczeństwo. Łatwość, z jaką udało Ci się udostępnić program w sieci, powinna być dla Cię przestrogą!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Podobne tematy

  1. joomla na XamPP- pliki się nie odświeżają
    przez plol123 na forum Serwery lokalnie - JAMP, movAMP i inne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 08-04-2010, 08:51
  2. jak udostępnić edytor autorom???
    przez anai na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 24-03-2010, 11:41
  3. Jak udostępnić pliki PDF
    przez MariuszM na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 29-09-2009, 22:19
  4. Jak udostępnić artykuł kilku grupom użytkowników ?
    przez harry78 na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 19-02-2007, 21:22

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •