godzina przy artukule
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: godzina przy artukule

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-09-2014
    Wpisy
    40
    Punkty
    2

    Domyślny godzina przy artukule

    Witam, mam pytanie czy zna ktoś dodatek który wyświetlałby tylko godzine przy artukule?? Ewentualnie jeszcze kto dodał.

    Proszę o pomoc ponieważ nic nie potrafie na ten temat znaleść.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    ustaw sobie w ustawieniach. Format wyświetlania daty zmień w stałych językowych (plik pl-PL.ini) tak, żeby była tylko godzina
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-09-2014
    Wpisy
    40
    Punkty
    2

    Domyślny

    Zrobiłem tak jak radziłeś ale dalej nie funkcjonuje:

    w pliku ini mam cos takiego teraz:



    DATE_FORMAT_LC="%H:%M = 00:00 do 23:59 "
    DATE_FORMAT_LC1="l, d, F Y"
    DATE_FORMAT_LC2="l, d, F Y H:i"
    DATE_FORMAT_LC3="d F Y"
    DATE_FORMAT_LC4="d-m-y"
    DATE_FORMAT_JS1="d-m-y"

    czy to porawny zapis?

  5. #4
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    Jeśli chodzi o Joomla 3.3 to sprawdziłem i w components\com_content\views\article\tmpl\default. php znajdziesz zapis : DATE_FORMAT_LC3
    I własnie to DATE_FORMAT_LC3 musisz sobie tak ustawić aby była sama godzina.

    Kod:
    DATE_FORMAT_LC3="H:i"
    tutaj znajdziesz sporo przykładów
    http://php.net/manual/en/datetime.format.php

    Jeśli nie chcesz za każdym razem (po aktualizacji) zmieniać tego w plikach językowych, skorzystaj z Rozszerzenia > Języki > Nadpisywanie tłumaczeń.

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-09-2014
    Wpisy
    40
    Punkty
    2

    Domyślny

    Super, działa. Dziekuję bardzo za pomoc. Mam jeszcze jedno pytanie czy da się zrobić aby wyświetlała się tylko godzina bez napisów utworzono i szczegóły? Oraz jak zmienić czcionke tej godziny?

  7. #6
    Bywalec
    Dołączył
    27-02-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    493
    Punkty
    74

    Domyślny

    date bez dodatkowego opisu można wyświetlic ale wymaga to zastosowania techniki nadpisywania szablonem i zamainy kodu wyświetlania daty , wpis:
    Kod PHP:
    <?php echo JText::sprintf('COM_CONTENT_PUBLISHED_DATE_ON'JHtml::_('date',$this->item->publish_upJText::_('DATE_FORMAT_LC2'))); ?>
    zastąp:
    Kod PHP:
    <?php echo JHtml::_('date',$this->item->publish_upJText::_('DATE_FORMAT_LC2')); ?>
    czcionke mozna zmienić poprzez ostylowanie
    Pozdrawiam

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-09-2014
    Wpisy
    40
    Punkty
    2

    Domyślny

    Ok, a w jakim pliku mam to dodać?

  9. #8
    Bywalec
    Dołączył
    27-02-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    493
    Punkty
    74

    Domyślny

    templates/nazwa_twojego_szablonu/html/com_content/articles/default.php
    Pozdrawiam

  10. #9
    Bywalec
    Dołączył
    04-04-2007
    Wpisy
    289
    Punkty
    7

    Joomla! 3.4

    Cytat Wysłane przez trzepiz Zobacz wiadomość
    Jeśli chodzi o Joomla 3.3 to sprawdziłem i w components\com_content\views\article\tmpl\default. php znajdziesz zapis : DATE_FORMAT_LC3
    I własnie to DATE_FORMAT_LC3 musisz sobie tak ustawić aby była sama godzina.

    Kod:
    DATE_FORMAT_LC3="H:i"
    tutaj znajdziesz sporo przykładów
    http://php.net/manual/en/datetime.format.php

    Jeśli nie chcesz za każdym razem (po aktualizacji) zmieniać tego w plikach językowych, skorzystaj z Rozszerzenia > Języki > Nadpisywanie tłumaczeń.
    Pracuję na najnowszej wersji joomla 3 i czegoś takie nie mam w w components\com_content\views\article\tmpl\default. php

    Mój fragment kodu odpowiedzialny za wyświetlanie autora, daty oraz kategorii wygląda następująco:

    Kod PHP:
    <?php if ($useDefList && ($info == || $info == 2)) : ?>        <div class="article-info muted">            <dl class="article-info">            <dt class="article-info-term"><?php echo JText::_('COM_CONTENT_ARTICLE_INFO'); ?></dt>
                <?php if ($params->get('show_author') && !empty($this->item->author )) : ?>                <dd class="createdby" itemprop="author" itemscope itemtype="http://schema.org/Person">                    <?php $author $this->item->created_by_alias $this->item->created_by_alias $this->item->author?>                    <?php $author '<span itemprop="name">' $author '</span>'?>                    <?php if (!empty($this->item->contact_link) && $params->get('link_author') == true) : ?>                        <?php echo JText::sprintf('COM_CONTENT_WRITTEN_BY'JHtml::_('link'$this->item->contact_link$author, array('itemprop' => 'url'))); ?>                    <?php else: ?>                        <?php echo JText::sprintf('COM_CONTENT_WRITTEN_BY'$author); ?>                    <?php endif; ?>                </dd>            <?php endif; ?>            <?php if ($params->get('show_parent_category') && !empty($this->item->parent_slug)) : ?>                <dd class="parent-category-name">                    <?php $title $this->escape($this->item->parent_title); ?>                    <?php if ($params->get('link_parent_category') && !empty($this->item->parent_slug)) : ?>                        <?php $url '<a href="' JRoute::_(ContentHelperRoute::getCategoryRoute($this->item->parent_slug)) . '" itemprop="genre">' $title '</a>'?>                        <?php echo JText::sprintf('COM_CONTENT_PARENT'$url); ?>                    <?php else : ?>                        <?php echo JText::sprintf('COM_CONTENT_PARENT''<span itemprop="genre">' $title '</span>'); ?>                    <?php endif; ?>                </dd>            <?php endif; ?>
    W ustawieniach wyłaczyłam wyświetlanie autora, pozostała mi data oraz kategoria.....tak chciałam
    Moje pytanie w jaki sposób pozbyć się słów written on....w plikach językowych tego nie znalazłam

    Jeśli napisałam niezrozumiale to tożna problem zobaczyć pod tym linkiem
    pozdrawiam
    Dakota

Podobne tematy

  1. Joomla 2.5 komponent w artukule
    przez gingerbinger na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 22-08-2013, 13:37
  2. EasyBook - godzina przy wpisach
    przez gosiab na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 08-12-2010, 19:51
  3. VirtueMart - zła godzina przy zamówieniu
    przez KYCu na forum Biznes: sklepy, ogłoszenia, katalogi produktów
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 29-12-2009, 00:04
  4. Foty z picasa web albums w artukule
    przez opek na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 16-12-2009, 13:23

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •