Lokalizacja znacznika odsyłacza wewnątrz elementu listy w domyślnym menu Joomla! 3
Wyniki 1 do 3 z 3

Temat: Lokalizacja znacznika odsyłacza wewnątrz elementu listy w domyślnym menu Joomla! 3

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    27-09-2014
    Wpisy
    6
    Punkty
    2

    Domyślny Lokalizacja znacznika odsyłacza wewnątrz elementu listy w domyślnym menu Joomla! 3

    Czy ktoś wie, gdzie w Joomla! jest zdefiniowany kod html odsyłacza wewnątrz elementu listy?

    Kod:
    <li class="item-111">
        <a href="jakiślink" >Jakiś tekst</a>  <-- chodzi o ten element
    </li>
    Przeszukałem pliki szablonów dla mod_menu w tym default.php, gdzie jest sekcja "Render the menu item", ale tam znacznika odsyłacza nie ma.

    Zamierzam dokonać własnej integracji Navbar Bootstrap (menu tego frameworka) z Joomla, w tym celu chce dokonać zmiany w we wskazanym wyżej elemencie, aby móc wykorzystać listę rozwijaną.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyjadacz komodore awatar
    Dołączył
    02-03-2009
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    822
    Punkty
    109

    Domyślny

    Do tego potrzeba trochę znajomości php.
    Ale aby nie podcinać skrzydeł podpowiem:
    W sekcji Render masz case. Przyjrzyj się wartościom przełączników i nazwom plików obok default.php.
    Przyłącz się jeśli masz chęć posłuchać lub porozmawiać o Joomla! i niedaleko Ci do Poznania.


    Klikając "Pomógł - daj punkt" poniżej, motywujesz mnie do dalszej pomocy użytkownikom forum.

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    27-09-2014
    Wpisy
    6
    Punkty
    2

    Domyślny

    Wczoraj musiałem mieć jakieś zaćmienie ponieważ testowałem znaczniki odsyłaczy w innych pliki z folderu mod_menu (używam nadpisywania szablonem) i doszedłem do wniosku, że one nie są powiązane z odsyłaczem, o który tu chodzi - wiem, że to dziwne ale dopatrywałem się tego, że jest on zdefiniowany zupełnie gdzieś indziej (jakoś głębiej w CMS), ale myśl ta wydała mi się dziwna biorąc pod uwagę MVC. Po przeczytaniu powyższej wypowiedzi zabrałem się ponownie do tego problemu i testując jeszcze raz pliki php mod_menu zauważyłem związek i wszystko stało się jasne. Krotko ujmując - zaplątałem się wczoraj. PHP nie jest mi totalnie obce.

    Integracja menu Bootstrap 3 z Joomla! jest prosta wystarczy:
    1. Dostosować kod default.php do struktury menu z Bootstrap i dopisać klasę css dropdown do np, klasy deeper;
    2. W panelu admina Joomla należy element zawierający w sobie elementy podrzędne ustawić jako zewnętrzny link i jakoś treść wpisać: #
    3. Zmodyfikować w pliku default_url.php trzeci od dołu odsyłacz dostosowując go do postaci analogicznego odsyłacza w Bootstrap.

    Dzięki za odpowiedź zawierającą sugestię, że szukam w dobrym miejscu.

Podobne tematy

  1. Zmiana kodu odsyłacza.
    przez Greenglasses na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 31-12-2012, 13:27
  2. modyfikacja odsyłacza
    przez joe na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 02-10-2010, 19:55
  3. Problem z usnuniętym menu domyślnym
    przez krzychu_i na forum Menu, struktura witryny
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 26-07-2010, 12:54
  4. Wyświetlanie modułu wewnątrz menu
    przez maclaszk na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 05-08-2009, 23:37
  5. Wysyłanie i odbieranie poczty wewnątrz joomla...
    przez stasio na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 25-08-2008, 14:16

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •