Joomla 2.5 - pokazanie pozycji menu jako modułu - potrzeba pokazania dwóch jednocześn
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Joomla 2.5 - pokazanie pozycji menu jako modułu - potrzeba pokazania dwóch jednocześn

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    02-10-2014
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Domyślny Joomla 2.5 - pokazanie pozycji menu jako modułu - potrzeba pokazania dwóch jednocześn

    Witam,

    dwoje się i troję i niestety jestem zmuszony zapytać was forumowiczów, czy staliście kiedyś przed problemem, aby przypisać podstronę tworzoną jako menu item do istniejącej już strony? Ewentualnie pokazania dwóch jednocześnie na jednej podstronie?

    Sprawa wygląda tak, korzystam z komponentu joomleague, gdzie wszystkie strony pokroju tabeli, bądź terminarzu tworzone są jako menu item i podlinkowywane bezpośrednio jako pozycja nawigacji, nie artykuł, czy moduł, a co za tym idzie nie jestem w stanie pokazać dwóch takich podstron jednocześnie. Chciałbym pokazać np. terminarz i tabele, lecz niestety nie wiem jak pokazać dwie pozycji nawigacji jednocześnie.

    Czy istnieje możliwość aby jakoś to obejść? Będę wdzięczny za każdą sugestię.

    Tutaj to, co próbuje zrobić w języku angielskim - jedyny trop na jaki natrafiłem szukając pomocy w sieci.

    With Joomla it's possible to load modules into articles and even into other modules, but is it also possible to load menu-item pages into module positions?For example, I have a menu item that shows the contact-list, in other words every person added in the contacts in the Joomla backend.
    I wish to show this contact-list not as an actual page, but within a module or other article, is there any way to achieve this?
    Pozdrawiam.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    27-02-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    493
    Punkty
    74

    Domyślny

    Nie ma mozliwości pokazania dwóch zawartości komponentu na jednej podstronie - wtym celu zastosuj albu plugin (dodatek) albo wpinacz modułu , albo moduł w oddzielnej pozycji
    Pozdrawiam

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    02-10-2014
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Domyślny

    Nie wiem, czy dobrze zrozumialem, ale nie chodzi mi o powielenie modulu, lecz opcje umiejscowienia podstrony tworzonej jako menu nawigacji bezposrednio w innej podstronie.

    Sam wpinacz modulu mi nie pomoze, bo opcji ktorej szukam, to albo mozliwosc powiekszenia jakos zawartosci odnosnika podstrony generowanej jako pozycja menu z adresem typu " index.php?option=com_joomleague&view=teamplan&p=3& division=&tid=17 " bezposrednio na innej podstronie ( cos na zasadzie iframe, o ile to w ogole robi sens, stad pomysl na wygenerowanie modulu o okreslonej pozycji z jakims czary mary, ktory to wlasnie pokaze ). Rzecz w tym, ze komponent nie generuje podstron jako modulow, tylko jako pozycje menu item, a z tym nie wiem jak sobie poradzic jezeli chce pokazac dwie jednoczesnie na jednej z podstron.

    Pozdrawiam!

  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    27-02-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    493
    Punkty
    74

    Domyślny

    Żaden komponent nie generuje modułow (przynajmniej te które ja spotkałem ) Zawartośc treści (content) mozna przedstawic 1. jako "content", 2. jako "plugin" 3. jako moduł
    Pozdrawiam

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    02-10-2014
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Domyślny

    Tak tez myslalem, dlatego szukam mozliwoscia obejscia, za pomoca pluginu, czy czegokolwiek i wygenerowania dwoch menu item na jednej podstronie w okreslonej pozycji szablonu, czy jakkolwiek inaczej.

  7. #6
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez marian_mk Zobacz wiadomość
    Nie ma mozliwości pokazania dwóch zawartości komponentu na jednej podstronie
    I tutaj zastanowiłbym się jednak nad wykorzystaniem dodatku component anywhere
    Pzdr

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    02-10-2014
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Gall Anonim Zobacz wiadomość
    I tutaj zastanowiłbym się jednak nad wykorzystaniem dodatku component anywhere
    Pzdr
    Wlasnie na niego trafilem w miedzyczasie, dziękuje slicznie, dodatek dziala bez zajakniecia. Temat do zamkniecia, dziekuje za pomoc.

Podobne tematy

  1. Flipper Image Rotator - problem z wyświetlaniem dwóch modułów jednocześnie
    przez blusss1 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 03-05-2013, 12:21
  2. Alias pozycji menu - połączenie dwóch menu
    przez jankobialka na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 18-12-2012, 19:29
  3. Jaki modul menu? Tytul menu jako obraz i wypunktowanie jako obraz
    przez ded na forum Menu, struktura witryny
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 23-11-2010, 12:01
  4. Tytuł modułu menu w dwóch liniach
    przez takie_klocki na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 01-07-2010, 10:26
  5. Brak tytułu strony jako nazwa pozycji menu w 1.5.3
    przez mirio na forum Joomla 1.5 BŁĘDY
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 03-09-2008, 07:40

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •