Problem z nadpisywaniem plików przy aktualizacji
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Problem z nadpisywaniem plików przy aktualizacji

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    08-10-2014
    Wpisy
    3
    Punkty
    2

    Domyślny Problem z nadpisywaniem plików przy aktualizacji

    1. Bardzo proszę o informacje jak zabezpieczyć się przed nadpisywaniem niektórych plików przy aktualizacji joomla.
    Oraz:
    2. Jak powinna wyglądać prawidłowa praca webmastera przy zmianie plików w kontekście przyszłych aktualizacji i problemu nadpisania plików z wprowadzonymi zmianami. Najprostsze (jednak czasochłonne) jest kopiowanie do innej lokalizacji plików, które zmieniliśmy, a po aktualizacji wgrywanie ich z powrotem lub przenoszenie zmian do nowej wersji pliku. Zastanawiam się czy jest może inna, szybsza i wygodniejsza, metoda na ten problem.

    Aktualnie borykam się z takim problemem: wracam do rozbudowy strony postawionej na joomla 3.1.5, w której dokonałem wielu drobnych zmian. Zanim pójdę dalej chciałbym tą stronę zaktualizować do aktualnej wersji (3.3.6). Niestety po wykonaniu aktualizacji wiele z wprowadzonych przeze mnie zmian zniknęła. Wróciłem więc do wyjściowej wersji i zastanawiam się jak najszybciej, najwygodniej zrobić aktualizację do 3.3.6, aby jednak nie nadpisać tych wprowadzonych zmian. Lub jeśli się tak nie da, to jak po nadpisaniu łatwo znaleść pliki, które wcześnie modyfikowałem, tak aby szybko wiedzieć, które pliki muszę znów ręcznie zmienić.

    Jak się za to zabrać + jak dalej pracować, aby ten problem się nie powtarzał.

    Z góry dziękuję za pomoc i przepraszam jeśli temat się powtarza. Niestety nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na moje problemy, dlatego postanowiłem założyć nowy temat.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus mjmartino awatar
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Będzin /k Katowic
    Wpisy
    2 751
    Punkty
    212

    Domyślny

    A co konkretnie modyfikowałeś ?
    Jeśli modyfikowałeś na core to raczej nie unikniesz takich sytuacji.
    Zmiany na noś za pomocą nadpisywania szablonu. wówczas większość pracy będzie nietknięta przez aktualizacje.
    ================================
    Administracja Joomla, Nowości, Artykuły Pomocne Administratorom, Usługi
    >>> https://joomlaguru.pl <<<
    Szkoła Joomla Guru (Kursy Online)
    >>> https://szkola.joomlaguru.pl <<<
    ================================

  4. #3
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    Hej,
    ad 1) czytałeś kiedy o nadpisywaniu, czyli o tajemniczej zawartości folderu /html w profesjonalnych szablonach ? dzięki temu można nadpisywać widoku modułów i komponentów także systemowych bez obawy że podczas aktualizacji coś padnie
    ad 2) Albo bawisz się w "customizacje" frameworka i udajesz zucha, albo j/w . Ale aby powiedzieć dokładnie trzeba wiedzieć jakich zmian dokonałeś.
    jesli robisz strone dla siebie - ok, ale jeśli dla klientów - to niestety wymagana jest od ciebie wiedza i dbałość o aktualizacje, czy dbanie o CMS.
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    08-10-2014
    Wpisy
    3
    Punkty
    2

    Domyślny

    Dzięki mjmartino i PeFik za szybką reakcję. Z waszych wpisów od razu płynie odpowiedź, że za słabo znam system joomla, co i jak w nim działa, jakie możliwości daje, a co się z tym wszystkim wiąże - jak prawidłowo pracować z joomla.

    "Łopatologicznie" szukałem plików, w których dokonywałem zmian, aby na stronie coś się zmieniło. Czasami Alt+F7 (Znajdź pliki) w Total Commanderze wrzucał mnie do folderu html/, o którym pisał PeFik, czasami "lądowałem" w plikach, ktróre są w folderach np. /modules, /plugins, /components w katalogu głównym (rozumiem, że to są właśnie pliki core, o których pisał mjmartino).

    W większości moich problemów rozwiązaniem będzie (chyba) nadpisywanie szablonu, które sugerujecie. Poczytam o tym więcej.

    Teraz już wiem dlaczego nikt tego problemu nie zgłaszał wcześniej (bardzo się dziwiłem...)

    Czy jest jakaś mega książka o joomla, którą koledzy polecacie, aby nie popełniać tego typu błędów?

    Z góry dziękuję za pomoc.

  6. #5
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez sg84 Zobacz wiadomość
    Czy jest jakaś mega książka o joomla, którą koledzy polecacie, aby nie popełniać tego typu błędów?
    http://wiki.joomla.pl
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    08-10-2014
    Wpisy
    3
    Punkty
    2

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    http://wiki.joomla.pl
    Dziękuję bardzo. Skorzystam na pewno i myślę, że będzie to najlepszy wybór, pomimo tego, że najbardziej lubię klasyczne rozwiązania papierowe (czyt. książka). Rozumiem jednak, że w tej branży książki szybko stają się nieaktualne, przestarzałe.

  8. #7
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    Co do książki, o nadpisywaniu szablonów, hmmm.. po polsku nie ma, ale jakbyś znał ANG --> https://www.packtpub.com/web-develop...ate-essentials
    jest tam trochę o nadpisywaniu.
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

Podobne tematy

  1. Awaria przy aktualizacji.
    przez Meblesam na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 28-04-2013, 10:24
  2. Problem przy przenoszeniu plików na serwer
    przez 19dobrzyk64 na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 18-03-2012, 20:25
  3. Błąd przy aktualizacji z 1.7.0 na 1.7.1
    przez 130xe na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 14-10-2011, 22:43
  4. Błąd uprawnień przy aktualizacji przy użyciu Admin Tools
    przez yethwa na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 29-04-2011, 10:02
  5. Błąd przy aktualizacji
    przez mak555 na forum Joomla 1.5 BŁĘDY
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 29-09-2009, 16:54

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •