1. Bardzo proszę o informacje jak zabezpieczyć się przed nadpisywaniem niektórych plików przy aktualizacji joomla.
Oraz:
2. Jak powinna wyglądać prawidłowa praca webmastera przy zmianie plików w kontekście przyszłych aktualizacji i problemu nadpisania plików z wprowadzonymi zmianami. Najprostsze (jednak czasochłonne) jest kopiowanie do innej lokalizacji plików, które zmieniliśmy, a po aktualizacji wgrywanie ich z powrotem lub przenoszenie zmian do nowej wersji pliku. Zastanawiam się czy jest może inna, szybsza i wygodniejsza, metoda na ten problem.

Aktualnie borykam się z takim problemem: wracam do rozbudowy strony postawionej na joomla 3.1.5, w której dokonałem wielu drobnych zmian. Zanim pójdę dalej chciałbym tą stronę zaktualizować do aktualnej wersji (3.3.6). Niestety po wykonaniu aktualizacji wiele z wprowadzonych przeze mnie zmian zniknęła. Wróciłem więc do wyjściowej wersji i zastanawiam się jak najszybciej, najwygodniej zrobić aktualizację do 3.3.6, aby jednak nie nadpisać tych wprowadzonych zmian. Lub jeśli się tak nie da, to jak po nadpisaniu łatwo znaleść pliki, które wcześnie modyfikowałem, tak aby szybko wiedzieć, które pliki muszę znów ręcznie zmienić.

Jak się za to zabrać + jak dalej pracować, aby ten problem się nie powtarzał.

Z góry dziękuję za pomoc i przepraszam jeśli temat się powtarza. Niestety nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na moje problemy, dlatego postanowiłem założyć nowy temat.