K2 czy nadaje się do budowy strony biura nieruchomości.
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 11

Temat: K2 czy nadaje się do budowy strony biura nieruchomości.

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    24-10-2012
    Wpisy
    8
    Punkty
    2

    Domyślny K2 czy nadaje się do budowy strony biura nieruchomości.

    Witam wszystkich w ten ciepły wieczór.
    Mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów, a więc prawie do Was wszystkich. Dostałem zlecenie na zrobienie strony biura obrotu nieruchomościami. Niestety rynek lokalny, mała mieścina, każdy szcypie się z kosztami. Głównie chodzi o wyszukiwarkę ogłoszeń na podstawie ustalonych parametrów. Dostępne moduły są albo płatne, albo anglojęzyczne, albo jedno i drugie i do tego zbyt rozbudowane by spełniły swoje zadanie. I tu moje pytanie, czy na bazie K2 istnieje możliwość stworzenia takiego portalu. Nie miałm z nim wcześniej do czynienia, więc będę niewymownie wdzięczy za wskazówki jak do tego się zabrać, by ogłoszenie współgrało z wyszukiwarką.

    Pozdrawiam
    Robert

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez DrSolferno Zobacz wiadomość
    Dostałem zlecenie na zrobienie strony biura obrotu nieruchomościami. Niestety rynek lokalny, mała mieścina, każdy szcypie się z kosztami.
    To najpierw odpowiedź pozornie nie na temat. Czy uważasz, że skoro klienta nie stać na wyłożenie kilkuset złotych na rozszerzenie, które mu zapewnia potrzebną funkcjonalność, to ty masz zrobić te funkcjonalność za darmo albo za grosze?
    Za pomocą K2 można zrobić dużo, także stronę biura obrotu nieruchomościami. Ale ponieważ to jest wykonywanie rzeczy złożonej za pomocą rozszerzenia, które takich rozwiązań nie oferuje "z pudełka", to koszt dostosowania komponentu do nieprzewidzianych dla niego funkcji będzie odpowiednio wysoki. I nie o to chodzi, ile sobie zażyczysz od klienta, tylko o to, ile to faktycznie będzie kosztowało - Twojej pracy + wiedzy, którą skądś musisz zdobyć, a nie wiem, czy ktoś się nią będzie dzielił tylko dlatego, że Twój klient chce zarabiać niemałe pieniądze bez odpowiednich inwestycji.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    24-10-2012
    Wpisy
    8
    Punkty
    2

    Domyślny

    Uwaga jest całkiem słuszna. nie oczekuję, że ktoś mi powie wszystko od a do zet. Głównie chodziło mi o to, czy jest to możliwe, czy jest sens drążyć temat. Traktuję to jako inwestycję długoterminową, nie odzyskam pewnie kosztów związanych z nakładem pracy na tym konkretnym kliencie, ale przy następnym takim samym lub podobnym zleceniu sprawę będę miał już praktycznie załatwioną. Finanse, finansami, podejmowanie wyzwania i zdobyta wiedza nie do przeliczenia na pieniądze. Jeżeli się uda, jest się o krok przed innymi, ważne, że jest to do zrobienia. Kryteria mają być na prawdę proste, zakresy metrażu, miejscowość ilość pokoi etc. Jak juz pisałem, nie znam K2 i w tym układzie, będę miał możliwość poznać, mam nadzieję, że przy okazji osiągając cel.

  5. #4
    Wyjadacz komodore awatar
    Dołączył
    02-03-2009
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    822
    Punkty
    109

    Domyślny

    Do tego co napisałeś wystarczy czysty joomla z przerobioną szukajką, tylko trzeba "trochę" pogrzebać.

    Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka
    Przyłącz się jeśli masz chęć posłuchać lub porozmawiać o Joomla! i niedaleko Ci do Poznania.


    Klikając "Pomógł - daj punkt" poniżej, motywujesz mnie do dalszej pomocy użytkownikom forum.

  6. #5
    Wyga
    Dołączył
    02-06-2009
    Skąd
    straszna wiocha
    Wpisy
    3 029
    Punkty
    283

    Domyślny

    K2 + musisz przemyśleć zawartość pól dodatkowych + zakup rozszerzenia szukającego w tych polach, to załatwi sprawę mało wymagającego biura nieruchomości; np to - http://www.joomlart.com/joomla/extensions/ja-k2-search, ale są i inne > click

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Zrobisz, co zechcesz. Następnych tego typu zleceń możesz nie mieć.
    Piszesz, że "Kryteria mają być naprawdę proste", a zaraz potem dowodzisz, że nie takie znowu proste. Do wyszukiwania i tak będziesz musiał zakupić rozszerzenie (chyba, że je sam napiszesz). Mówiąc obrazowo - z wozu drabiniastego chcesz robić samochód - to, że fiacika, a nie opla, wielkiego znaczenia już nie ma. Pomijam już, że są inne rozszerzenia, które pewno łatwiej dostosować do tego celu (np. SobiPro).

    I jeszcze, żeby była jasność, o jakich inwestycjach ze strony klienta mówimy:
    OS Property - Joomla Real Estate - $34,99
    IProperty - $125.00
    JoomEstate Pro - €149
    FW Real Estate - $129,99
    EZ Realty for Agents - $89.95
    Joomanager - $49
    Jooproperty - €20 lub €50
    JUX Real Estate - od €15 do €49 (dla 5 domen, odnowa subskrypcji €10 na rok)
    Domus Organizer - $0, €0, 0 PLN
    RealEstateManager Basic - $0, €0, 0 PLN, wersja PRO - $69
    JEA - $0, €0, 0 PLN


    Czyli krótko mówiąc - masz do wyboru około 50-100 godzin pracy (jeszcze się k2 musisz poduczyć) albo wydatek rzędu 0 - 600PLN przy najbardziej rozbudowanej opcji.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Wyga
    Dołączył
    02-06-2009
    Skąd
    straszna wiocha
    Wpisy
    3 029
    Punkty
    283

    Domyślny

    ale po co ta lista? k2 się do tego nadaje - o to pytał klega; a za roszerzenie zapłaci dużo mniej (kupione)

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    24-10-2012
    Wpisy
    8
    Punkty
    2

    Domyślny

    Każda uwaga jest jak najbardziej na miejscu. Moduły które udało mi się znaleźć, były dość skomplikowane lub płatne abonamentowo. Jest to spore utrudnienie dla klienta. Nie wszystkie zacytowane przez zwiastuna znałem. Google wiele potrafi, ale jak nie wie się czego szukać, to i on jest bezradny. Nie będę się upierał przy K2 jeżeli przed rozpoczęciem pracy trafię na coś sprytniejszego. Pomysłowość ludzi jest zaskakująca i czasami w trakcie takich rozmów jak ta, można się dowiedzieć, że dany moduł można wykorzystać w taki sposób, jaki twórca nawet nie brał pod uwagę. Jestem człowiekiem pełnym pokory, bo zdaję sobie sprawę ze swojej niewiedzy w temacie, więc słucham kolegów dalej.

  10. #9
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Nie kosztuje nic: http://demo.sphilip.com/jea/en/
    Do pobrania: http://joomlacode.org/gf/project/jea/frs/
    mogę do tego udostępnić jakieś tłumaczenie sprzed kilku lat - nie wiem, na ile się przyda, bo było do wersji dla 1.5, ale zawsze to coś.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  11. #10
    Wiarus mjmartino awatar
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Będzin /k Katowic
    Wpisy
    2 751
    Punkty
    212

    Domyślny

    Komponent dedykowany to dedykowany. Załatwia sprawę kompleksowo w 90% i skraca czas pracy o 50%-80%
    Więc czasem warto zainwestować niż tworzyć protezy chyba że się znamy na protezach
    ================================
    Administracja Joomla, Nowości, Artykuły Pomocne Administratorom, Usługi
    >>> https://joomlaguru.pl <<<
    Szkoła Joomla Guru (Kursy Online)
    >>> https://szkola.joomlaguru.pl <<<
    ================================

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. etykiety w K2 - czy jest możliwość, aby wybrane etykiety z K2 nie wyświetlały się....
    przez wiola.viola na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 08-07-2014, 09:49
  2. Czy Joomla się nadaje?
    przez miszarus na forum Wydajność, optymalizacja
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post/autor: 24-10-2009, 22:51
  3. Czy joomla w wersji 1.0.11 nadaje się do obsługi serwisu urzędu miasta?
    przez wrs na forum Pomysły, sugestie, propozycje, oczekiwania
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 18-01-2007, 21:27
  4. czy joomla sie nadaje?
    przez krs na forum Pomysły, sugestie, propozycje, oczekiwania
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post/autor: 18-09-2006, 10:36
  5. czy joomla! sie nadaje?
    przez krs na forum Różne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 09-09-2006, 15:14

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •