Atualizacja z 2.5 do 3.3.6-XAMPP
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 16

Temat: Atualizacja z 2.5 do 3.3.6-XAMPP

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    05-07-2012
    Wpisy
    116
    Punkty
    3

    Domyślny Atualizacja z 2.5 do 3.3.6-XAMPP

    Postanowiłem spróbować wgrać Joomle z 2.5 do 3.3.6-najpierw na testowym XAMPP. Niestety okazuje się, że limit działania skryptu (30 sekund) jest na mały. Po zmianie na 3000 sekund i po wgraniu pliku przez panel pojawił się błąd po ok. 50 minutach-na zapleczu
    Fatal error: Maximum execution time of 3000 seconds exceeded in xampp\htdocs\j2\libraries\joomla\filesystem\folder .php on line 458
    Na stronie zaś, pojawił się błąd
    Fatal error: Class 'JHelperContent' not found in xampp\htdocs\j2\administrator\components\com_banne rs\helpers\banners.php on line 20
    Jeśli na testowej platformie są problemy, to wolę nie myśleć co będzie na prawdziwym serwerze.
    Jak poprawnie to zrobić?
    PHP 5.4

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    Nieststy nie znam dokładnie ustawień XAMPP ale możesz tą samą procedurę (dla testu) przeprowadzić na testowej (trial) wersji JAMP, która jest w 100% zgodna z wymaganiami Joomla! - > http://jamp.joomla.pl

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    05-07-2012
    Wpisy
    116
    Punkty
    3

    Domyślny

    Instalacja jakiegoś testowego serwera mnie nie ratuje.Szkoda ,że MoVamp nie jest już wspierany-nawet nie można wgrać nowszej wersji PHP. Serwer2go również nie jest już wspierany. Jakieś pomysły?

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez chuck Zobacz wiadomość
    Instalacja jakiegoś testowego serwera mnie nie ratuje.
    To z czym masz problem? Możesz pobrać i zainstalować wersję pełną. Jesteś wolnym człowiekiem. Masz prawo.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    05-07-2012
    Wpisy
    116
    Punkty
    3

    Domyślny

    Chyba nie do końca mnie zrozumiałeś-a cytat jest wyrwany z kontekstu.Twoja wypowiedz powinna brzmieć:"Możesz kupić i zainstalować wersję pełną".Komercja wszędzie już wchodzi?
    Może ktoś powtórzyć tą procedurę migracji 2.5 do 3.3.6 u siebie? Instalacja jakiegoś testowego serwera mnie nie ratuje ponieważ mam tam również inne projekty.

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Ja Cię dobrze zrozumiałem. Ty niekoniecznie. Jeśli nie wystarczy Ci dwa tygodnie na przeprowadzenie migracji na bezpłatnej testowej (trialowej) wersji JAMP, to już niestety Twój problem.


    Cytat Wysłane przez chuck Zobacz wiadomość
    Instalacja jakiegoś testowego serwera mnie nie ratuje ponieważ mam tam również inne projekty.
    1. Po pierwsze, jest w tym zdaniu, a dokładniej w słowie "jakiegoś" lekceważenie.
    2. Po drugie, co z tego, że masz inne projekty. Ktoś Ci coś sugeruje robić z innymi projektami?

    Cytat Wysłane przez chuck Zobacz wiadomość
    Komercja wszędzie już wchodzi?
    Nie kompromituj się.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Bywalec
    Dołączył
    31-08-2009
    Wpisy
    429
    Punkty
    26

    Domyślny

    @chuck możesz jeszcze sprawdzić działanie na WampServer albo na Krasnal Serv. Z tego co wiem ten drugi nie źle sobie radzi. Możesz spróbować.

  9. #8
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Tia, "Krasnalud" z przestarzałą wersją PHP poradzi sobie na pewno. Ktoś tego rzeczywiście jeszcze do czegoś używa? Projekt padł kilka lat temu. @Ramirro, widziałeś chociaż specyfikację tego cudeńka?

    PS
    Kolega @Chuck, w moim odczuciu, nie ma zamiaru niczego sprawdzać. Ma mu zadziałać na XAMPPie, a ktoś - nie znając ani jego konfiguracji XAMPP-a, ani tym bardziej tego, co ma w swojej instalacji Joomla, ani nie wiedząc, jak on tę migrację przeprowadza, ma mu rozwiązać problem.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  10. #9
    Bywalec
    Dołączył
    31-08-2009
    Wpisy
    429
    Punkty
    26

    Domyślny

    Faktycznie dość dawno wyszełd. Masz rację, przepraszam za polecenie tego. Myślę jednak, że problem migracji Chucka może mieć coś wspólnego z tym temat. I myślę, że moja odpowiedź w tamtym temacie może pomóc chuck'owi. Migracja wykonana na zewnętrznym hostingu wcale nie musi przynieść negatywnych efektów, zaś można ją przenieść z powrotem na xampp'a.

  11. #10
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Zgoda - migracja wykonana na zewnętrznym hostingu może, a nawet powinna się udać, bo z opisu wynika, że problem leży w środowisku. Ale na 100% nie byłbym tego pewien, bo nie wiem, jak @chuck tę migrację przeprowadza. Istotne jest coś innego: podpowiedziano mu konkretne rozwiązanie: sprawdzić w środowisku zoptymalizowanym dla Joomla. Ale on tego zrobić nie chce, bo ma jakieś swoje dziwaczne "ale". A skoro nie chce, to wedle mnie jego i tylko jego problem.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Xampp code: 5
    przez bialutki1 na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 21-12-2012, 22:14
  2. Problem z XAMPP
    przez TenTo na forum Różne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 16-10-2010, 21:52
  3. xampp
    przez Grisza na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 27-12-2008, 11:47
  4. Xampp
    przez pagoad na forum Różne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 12-01-2007, 13:53

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •