Proszę o ocenę mojej strony www- wizytówki
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 22

Temat: Proszę o ocenę mojej strony www- wizytówki

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    04-07-2014
    Wpisy
    47
    Punkty
    3

    Domyślny Proszę o ocenę mojej strony www- wizytówki

    witam wszystkich serdecznie!
    stworzyłem stronę www opartą na joomli dla biznesu mojego taty. chcę mu trochę pomóc i rozreklamować jego interes, bo robi fajne i porządne rzeczy. pracę nad stroną w dużej mierze są już skończone, tzn nie mam zbyt wielu pomysłów, co można by z nią jeszcze zrobić. w niedalekiej przyszłości najpewniej wymienię przyciski na ciekawsze oraz będę dodawał stronę do katalogów internetowych
    czy w związku z tym moglibyście mi poradzić, co na stronie wypadało by poprawić, albo co można by dodać? zaznaczę, że zależy mi na dobrym miejscu w wyszukiwarce google
    dziękuję!
    www.meblewroc.pl

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    22-02-2011
    Wpisy
    117
    Punkty
    15

    Domyślny

    Nie krytykując a wyrażając jedynie swoja opine to TOP z ledwo widocznym budynkiem jest do wymiany. Tam mają być meble lub ich projekty. Dla mnie to jakiś zegar poniemiecki. Oczywiście pewnie jakiś symbol Wrocławia albo BigBen bo w Anglii też nie byłem.
    Top wyraźniejszy a nie za biała mgłą. Slogan "tworzymy solidne meble na lata!!", nie podoba mi się styl.
    Zmień favicon.
    Jak chcesz się pozycjonować to zdejmij link do cylexu ponieważ w ten sposób oddajesz moc strony pozycjonując cylex. Dokonaj lepiej płatnego wpisu u nich bez podlinkowania ich strony.
    Galeria powinna być bardziej wyeksponowana i więcej projektów. To strona o meblach Twego Taty i z punktu widzenia klienta mam gdzieś że masz profesjonalny sprzęt itd. W pierwszym zetknięciu się ze stroną chcę zobaczyc projekty bo mi są potrzebne meble a nie sprzęt i kwalifkacje. Dla mnie to może i Ukrainieć z Zaporoża z główki je wyciosać. Chciałbym zobaczyć również i tego chwata ale to po tym jak obejrzę meble.
    Do pozycjonowania więcej treści na podstronach np opisujące meble np " piękna szafka na zlew w stylu późnego rokoko przygotowana przez wrocławskich speców od klimatyzacji, ponieważ jak szybka nam pipnie na kran to latem mamy świeże wrocławskie powietrze z pięknym widokiem na rynek" - upychasz frazy kluczowe.
    Zobacz sobie galerię Ozio http://extensions.joomla.org/extensi...o0OiJvemlvIjt9 całkiem sympatyczna i oszczędzasz miejsce ponieważ trzymasz zdjęcia na Google+, które również pomocne jest przy pozycjonowaniu.
    To takie tam moje opinie po obejrzeniu strony głównej.

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    04-07-2014
    Wpisy
    47
    Punkty
    3

    Domyślny

    dzięki za odpowiedź, cenne uwagi, wezmę je pod uwagę wprowadzając zmiany na stronie, daję plusa a ten budynek to ratusz we Wrocławiu

  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    31-08-2009
    Wpisy
    429
    Punkty
    26

    Domyślny

    Z perspektywy kodu zastanowiłbym się nad validacją html i css, której strona nie przechodzi. Pomyśl też nad mapą strony dla linków np xmap.

  6. #5
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Jeśli to jest Twoja strona w sensie, ze wykonałeś ją dla swojej firmy, to wyrazy uznania. Jak na producenta mebli, to całkiem nieźle Ci wyszło.
    Ale to nie jest dobra strona, nie umieściłbym jej w Internecie, nie robiłbym sobie takiej - niestety złej reklamy. Oto tylko kilka uwag:
    1. Zdjęcie liścia dębu jako logo strony wytwórcy mebli to chyba jakaś pomyłka. Nawet, jeśli ma to być symbol solidności czy trwałości.
    2. Wizerunek wrocławskiego ratusza tez nic wspólnego z wytwarzaniem mebli nie ma, chyba że Ratusz w Twoje meble wyposażono (ale tego ze zdjęcia odczytać się nie da)
    3. Centrowanym tekstem można się wyjątkowo dla jakiegoś celu posłużyć, ale centrowanie tekstów całych akapitów świadczy jedynie o nieprofesjonalizmie, pomijając już zupełnie kwestie czytelności i użyteczności takiego rozwiazania.
    4. Do punktowania używa się specjalnego formatu - list punktowanych lub numerowanych.
    5. Teksty z Worda wkleja się na stronę za pomocą specjalnego filtra w edytorze TinyMCE, bo w przeciwnym razie otrzymujesz zaśmiecony kod, który w pewnym momencie spowoduje, że strona nie będzie się wyświetlać poprawnie.
    6. Pozycja menu "O mnie" nadaje się na stronę typu "blog", ale nie na stronę firmową. Odpowiedni tytuł to "O ... nazwa firmy". Poza tym umieszczenie takiej pozycji jako startowej jest niestosowne.
    7. Prezentacja mebli jest po prostu brzydka (wycentrowane zdjęcia w czarnych obwódkach) - w ogóle nie zachęca do przeglądania, nie mówiąc już do zamawiania.
    8. Czemu służy odsyłanie z tej strony na stronę katalogu Cylex? To raczej z katalogu Cylex internauci mają trafiać na stronę
    9. To samo dotyczy odnośnika w module do "Firma przyjazna internautom"
    10. Tekst "Współpraca" - natychmiast do przeredagowania. Rozpoczynanie tekstu o współpracy od "Nie współpracujemy" dyskwalifikuje go zupełnie.
    11. Strona kontaktu: słabizna - umieszczanie mapki z możliwością wyznaczenia trasy dojazdu/dojścia to dziś standard. Formularz kontaktowy na stronie producenta mebli powinien być zbudowany tak, aby ułatwiać klientom składanie zamówień czy zapytań w sprawie zamówień.

    I można by tak jeszcze...

    Wierzę, że robisz bardzo dobre, solidne meble. Ale na pewno nie chciałbyś, żebym ja Ci robił meble, choć - zaręczam Cię, umiem się posłużyć piłą, strugiem, wiertarką, a nawet praktykowałem u ojca cieśli i stolarza.
    I wykonane przeze mnie meble byłyby na pewno na dużo wyższym poziomie fachowości, niż Twoja strona. Zainwestuj w granicach 1500-3000 zł (w zdjęcia też trzeba by zainwestować), bo pewno nie będzie Cię to więcej kosztować, i powierz wykonanie strony fachowcowi. Nie pożałujesz.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #6
    Wiarus mjmartino awatar
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Będzin /k Katowic
    Wpisy
    2 751
    Punkty
    212

    Domyślny

    Jak na pierwsza stronę to nie jest źle.
    Jednak to za mało aby zachęcić kogoś do zainteresowania się meblami.
    Musisz postawić w 1 kolejności na wizerunek owego sprzedawanego przedmiotu. Wyeksponować prezentowaną treść.
    Strona w zasadzie powinna się mieścić w obrębie wzroku czyli bez przewijania w dół.
    Slidery , galeria itp wskazane. Inny desing skłaniał bym się ku ciemnej oprawie, bo będzie to dobrze kontrastować z jasnymi meblami ;)
    ================================
    Administracja Joomla, Nowości, Artykuły Pomocne Administratorom, Usługi
    >>> https://joomlaguru.pl <<<
    Szkoła Joomla Guru (Kursy Online)
    >>> https://szkola.joomlaguru.pl <<<
    ================================

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    04-07-2014
    Wpisy
    47
    Punkty
    3

    Domyślny

    1) zainstalowałem JCE editor i wkleiłem na stronę czysty tekst, bez śmieci z WORDa
    2) wykorzystałem listy punktowe
    3) wywaliłem baner z Ratuszem, być może wstawię tam jakiś kolaż wykonanych mebli
    4) formatowanie do lewej strony, a nie wyśrodkowane
    5) wywaliłem button cyclexa; pozostałe dwa zostawię bo ładnie urozmaicają stronę
    6) dodałem galeria OZIO (to nie było wcale proste, dlatego jestem zadowolony, że udało mi się to zrobić samemu
    7) zmieniłem favicon
    8) zdjęć wykonanych mebli więcej na tą chwilę nie mam, ale przeszkolę tatę lepiej z ich robienia
    9) zmieniłem treść w zakładce Współpraca


    -czy moje obrazy w galerii są dobrze potagowane? czy ich nazwy ułatwią wyszukiwanie strony po frazach kluczowych?
    -mapę strony stworzyłem oraz dodałem do narzędzi dla webmasterów google http://www.meblewroc.pl/index.php?op...component&id=1
    mapa strony została przetworzona wczoraj (dzień lub dwa czekałem aż google to zrobi) ale niestety w narzędziach SEO check np. tutaj http://seositecheckup.com/ pojawia się komunikat, że nie mam mapy strony; dlaczego??? czy mapę strony muszę zalinkować w jakimś menu gdzieś na mojej stronie?
    -jak robi się validację html i css? czy mogę to zrobić sam? dodam, że nie znam się na html i css
    -polecilibyście jakiś dobry, darmowy formularz kontaktowy z możliwością dodawania załączników? znalazłem fajny, ale niestety płatny
    -czy moglibyście wyjaśnić mi kwestię dodawania stron do katalogów stron www? czy opłaca się zapłacić za dodanie do katalogu gazety i onetu?

    edit: wstawiam też poprawione buttony

    dziękuję za odpowiedzi, daję plusiki wszystkim
    Ostanio edytowane przez tobiasz22 : 26-10-2014 17:10

  9. #8
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Jest znacznie znacznie lepiej, ale:
    1. pilnie do zmiany to logo (zielony liść dębu - uwierz, on naprawdę jest ni w gruszkę, ni w pietruszkę). W Internecie znajdziesz bezpłatne generatory logo, choć w wizerunek firmy naprawdę lepiej zainwestować jakieś pieniądze,
    2. w artykule współpraca zostały Ci "punkty" w akapitach - źle to wygląda
    3. zostawiłeś stronę O firmie jako startową:
    - tytuł nadal jest zły - nic nie mówi, firm jest miliony
    - ktoś Ci już to pisał - atrakcyjniejsze są zdjęcia, których nie widać, gdy się wejdzie na stronę, bo są na dole
    - w tekście zostawiłeś w znacznikach H1 punkty oferty - umieszczenie ich w znaczniku nagłówka to dobre pociągnięcie, ale nie może to być H1 (bo ten wskazuje na treść strony).
    Poza tym sformatuj te punkty w CSS tak, żeby nie było między nimi tak dużych odstępów. Niepotrzebne też jest pogrubienie.
    4 Tekst i owszem - wyczyściłeś ze śmieci, ale nadal ich pozostało sporo:
    Kod HTML:
    <p><span style="font-family: verdana, geneva; font-size: 12pt;">Meble wykonujemy z dobrych... </span></p>
    Po co ten śmietnik formatujący. Całe zdanie wystarczyło objąć znacznikiem b lub strong
    5. Popraw mapkę, bo się nie wyświetla

    Bonus: w bonusie masz logo, jakie zrobiłem na stronie http://www.logogarden.com/
    Załącznik 7872
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  10. #9
    Bywalec
    Dołączył
    31-08-2009
    Wpisy
    429
    Punkty
    26

    Domyślny

    Szerokość całej strony proponowałbym zmienić na ok 1170px. Spowoduje to wyświetlenie górnego menu w jednej lini i rozszerzenie całej strony.
    Dla body można by zmienić background-color na wartość "#f4f6f7" lub możesz dać wycinek jakiej grafiki typu meble i powielić ją w pionie oraz poziomie. Inny kolor lub obraz tła nie rozprasza uwagi od treści.

    Te wszystkie pomoce jakie dostajesz są dobre i pomagają rzeźbić tą stronę. Ale to jest trochę jak rzeźbienie mebli bez projektu. Nie wiesz do końca co chcesz osiągnąć i tylko możesz modyfikować i sprawdzać czy Ci się to podoba, tracsz przez to sporo czasu, a efektu nie możesz być pewny. Poza tym od strony technicznej potrzeba trochę zaplecza, trochę więcej wiedzy (bez urazy).
    Najlepszą możliwością byłoby zlecić to komuś. Pomyśli czy Ci się to bardziej nie opłaca. Masz wymagania, przedstawiasz je kompetentnej osobie/firmie i osiagacie satysfakcjonujący Cię efekt. Warto przekalkulować i rozejrzeć się w temacie.

    Jeśli jednak to Cię nie interesuje i lubisz rzeźbić sam, to proponuje wrzucić na luz. Pooglądać trochę stron wykonanych przez specjalistów, zrobić projekt przynajmnie na kartce i wtedy można próbować.
    Pozdrawiam.

  11. #10
    Przeglądacz
    Dołączył
    04-07-2014
    Wpisy
    47
    Punkty
    3

    Domyślny

    @ramiro
    dzięki za rady, szerokości nie muszę edytować, bo zmieniłem szerokość buttonów
    zmieniłem kolor tła - bardzo dobry pomysł, dzięki!!

    co do robienia strony bez planu - myślę, że to najlepszy sposób by nauczyć się robić cokolwiek, proszę przeczytaj ten ciekawy artykuł: http://www.wykop.pl/link/2216136/pod...amedevelopera/
    poza tym stronę chcę zrobić w jak największym stopniu samemu

    @zwiaztun
    o co chodzi w tym: "ktoś Ci już to pisał - atrakcyjniejsze są zdjęcia, których nie widać, gdy się wejdzie na stronę, bo są na dole"???
    punkty w zakładce współpraca poprawiłem
    jak dokładnie propnujesz otagować treść znacznikami H? pierwsze zdanie H1, punkty (meble kuchenne itp) znacznik H2? na samym dole strony startowej zastosowałem znacznik H1 na 'meble na wymiar'
    ???

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Ocena Mojej strony
    przez Kimjus na forum Off topic
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post/autor: 19-03-2010, 09:26
  2. Prośba o ocenę mojej strony i wskazówki
    przez o2o2-86 na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post/autor: 11-03-2010, 01:43
  3. proszę o ocenę strony
    przez omen1989 na forum Off topic
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post/autor: 09-03-2010, 08:15
  4. Ocena Mojej strony
    przez Kimjus na forum Off topic
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 19-01-2010, 17:17
  5. Ocena mojej strony
    przez pastel na forum Off topic
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post/autor: 17-01-2010, 12:57

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •