"czytaj wiecej" - przedziwny problem
Wyniki 1 do 10 z 10

Temat: "czytaj wiecej" - przedziwny problem

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-04-2010
    Wpisy
    39
    Punkty
    6

    Domyślny "czytaj wiecej" - przedziwny problem

    Witam, wracam jak zwykle z dziwacznym problemem. Strona działała poprawnie, a nagle w dniu dzisiejszym na wszystkich podstronach gdzie jest przycisk/link "czytaj wiecej" pojawia się problem z szablonem. Opada prawa kolumna. Straciłem cały dzisiejszy dzień i nie mogę tego rozwiązać. Zaznaczam że gdy usunę w artykule linię zaznaczającą miejsce gdzie ma sie pojawic czytaj wiecej, i tym samym link zniknie na stronie, problem znika. Co ciekawe, gdy wyłączę w opcjach artykułów pokazywanie czytaj wiecej, owszem sam przycisk znika ze strony ale kolumna ktora spadla nadal jest na dole, cos mega dziwnego. Oczywiście byłem pewny że to mój błąd podczas pisania css szablonu, ale na wszystkie możliwe sposoby próbowałem to zmienić. Zazwyczaj dzieję się tak gdy nie zauważymy dopełnienia które nachodzi na kolumnę obok przez co ona spada na dół. No niestety nawet po rozciągnięciu głównego diva, gdzie szerokośc pozwoliła by na wsadzenie 3 dodatkowych kolumn problem nie znika. Ale gdy usunę "czytaj wiecej " w artykule, problemu brak. Dlatego zaczynam się zastanawiać czy to jest na pewno błąd w css. Pomyślałem też że może przesadziłem z czymś dekorując przycisk czytaj wiecej ale nie, po wyłączeniu wszelkich stylów css dla readmore problem jest ten sam. Zwiastunie, błagam o pomoc.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus
    Dołączył
    17-07-2009
    Wpisy
    1 375
    Punkty
    210

    Domyślny

    Bez obejrzenia pacjenta można tylko wróżyć.

    Spojrzałem w fusy po kawie - i wychodzi mi, że readmore wstawiany jest wewnątrz div-a (lub span-a), co powoduje, że po obcięciu do samej zajawki pozostaje niezamknięty tenże div (czy span)... Ale to tylko wróżba...

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-04-2010
    Wpisy
    39
    Punkty
    6

    Domyślny

    To jest bardziej dziwne niż przypuszczałem. Wracam dzisiaj ze screenem z inspektora firefox. Otóż okazuje się że prawdopodobnie mój kod css jest okej, zacząłem więc sprawdzać plik index.php szablonu. Wydawał się być okej ale na wszelki wypadek napisałem go całkowicie od początku. Problem nie znikał więc na koniec postanowiłem zobaczyć jak wygląda kod strony z włączonym " czytaj wiecej " oraz bez. to co zobaczyłem zniszczyło mi umysł. Na prawdę nie mam pojęcia co to może być. Dodam iż wcześniej nazwy kontenerów były inne, zmieniłem je na "w" z "tab" na wypadek gdyby tab było używane przez system. pomocy...


    Załącznik 7880

  5. #4
    Wiarus
    Dołączył
    17-07-2009
    Wpisy
    1 375
    Punkty
    210

    Domyślny

    Jeszcze raz, prostszymi słowami: sprawdź czy readmore nie wstawiasz pomiędzy znaczniki <div></div>. Jeśli nie to - podaj link do strony.

    PS Załącznik nie działa.

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-04-2010
    Wpisy
    39
    Punkty
    6

    Domyślny

    mi działa załącznik ale wstawię jeszcze raz. nie wstawiam readmore pomiędzy znacznikami div.


  7. #6
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-04-2010
    Wpisy
    39
    Punkty
    6

    Domyślny

    Do tej pory nie znalazłem przyczyny i nikt inny też nie także należy uznać iż mógł pojawić się błąd np podczas podczas instalacji. Pozostaje zainstalować system od nowa.

  8. #7

  9. #8
    Wiarus
    Dołączył
    17-07-2009
    Wpisy
    1 375
    Punkty
    210

    Domyślny

    Jolu, szkoda Twojego czasu - od początku tego wątku usiłowałem skłonić jego autora do podania adresu strony, przekonując, że inaczej pomóc się nie da. Najwyraźniej pomocy nie chciał

  10. #9
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-04-2010
    Wpisy
    39
    Punkty
    6

    Domyślny

    Powracam, świeża instalacja, na nowym serwie u innego dostawcy, wszystko ręcznie postawione od zera bez żadnego przenoszenia bazy itd. Problem podobny z tym że teraz przy jednym czytaj wiecej jest ok, po dodaniu drugiego w innym artykule prawa kolumna znowu wariuje ze względy na zmiany w ukladzie szablonu jak wczesniej. Adres nie problem byłem pewny że kod jest ważniejszy: strona pod adresem Koronawielkopolski.pl

  11. #10
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-04-2010
    Wpisy
    39
    Punkty
    6

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez cubase Zobacz wiadomość
    Powracam, świeża instalacja, na nowym serwie u innego dostawcy, wszystko ręcznie postawione od zera bez żadnego przenoszenia bazy itd. Problem podobny z tym że teraz przy jednym czytaj wiecej jest ok, po dodaniu drugiego w innym artykule prawa kolumna znowu wariuje ze względy na zmiany w ukladzie szablonu jak wczesniej. Adres nie problem byłem pewny że kod jest ważniejszy: strona pod adresem Koronawielkopolski.pl
    problem własnie przypadkowo rozwiazany: sypało sie gdy w artykule z " wiecej " nie było znaczników tekstu <p> </p>

Podobne tematy

  1. Zmiana pozycji "czytaj wiecej"
    przez mareckizmc na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 29-03-2014, 18:34
  2. Nie działa przycisk "czytaj więcej"
    przez MakuMaku na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 05-01-2013, 20:57
  3. Joomla 2.5 Przycisk "czytaj wiecej"
    przez fidley na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 20-12-2012, 08:43
  4. Dodatkowy Przycisk koło "Czytaj Więcej"
    przez sh0tek na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post/autor: 28-02-2012, 10:32
  5. przycisk "wiecej" konieczne logowanie
    przez hanni na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 29-12-2009, 16:23

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •