Ocena witryny www
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Ocena witryny www

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    02-11-2014
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    2
    Punkty
    2

    Domyślny Ocena witryny www

    Witam
    Proszę o ocenę strony, która jest poświęcona tematyce podłóg drewnianych i związanych z nimi różnymi technikami zabezpieczania drewna. Z góry dziękuję za wszystkie sugestie i uwagi.
    Adres strony: http://budomaxparkiety.pl/

    Pozdrawiam Jarosław Antonowicz

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    21-02-2011
    Wpisy
    117
    Punkty
    15

    Domyślny

    Takie pierwsze wrażenie bez dogłębnej analizy. Za dużo tekstu na stonie głównej. To musi być parę zdań bo ludziska za leniwe są. Wrzuć go gdzieś niżej do pozycjonowania, bo tak nikt go nie będzie czytał a odstraszać będzie ze strony, ze względu na swoją obszerność. Wymyślili infografiki bo debilejemy i nic na to nie poradzisz. Do pozycjonowania im więcej treści tym lepiej ale do przejrzystości strony to chyba niekoniecznie.

    Druga sprawa to forum. Ciężko będzie to rozhuśtać a kontak z klientem załatwia się teraz przez media społecznościowe.

    Aaa i jeszcze mała podpowiedz odnośnie SEO. Brak linkowania wewnętrznego co jest baaardzo ważne. A masz tyle treści, że aż się prosi o podlinkowanie.

    Kod qr chyba raz w życiu zczytałem i to z jakimś błędem lub bezwynikowo.

  4. #3
    Wiarus mjmartino awatar
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Będzin /k Katowic
    Wpisy
    2 751
    Punkty
    212

    Domyślny

    Boazeria u góry stanowczo się jej pozbyć. Przez to strona się przesuwa w dół.. i już zaburza układ strony.
    Background ze zdjęciami nie wygląda zbyt efektownie.. do tego masz slider gdzie prezentujesz treść wizualną.
    ================================
    Administracja Joomla, Nowości, Artykuły Pomocne Administratorom, Usługi
    >>> https://joomlaguru.pl <<<
    Szkoła Joomla Guru (Kursy Online)
    >>> https://szkola.joomlaguru.pl <<<
    ================================

  5. #4

    Domyślny

    mmhh tylko u mnie długo się wczytuje czy innym też? Co do długości treści ja bym zostawił długi txt na stronie głównej. Zmienił bym tylko logo ciut wyżej bym dał, w silder bym żywsze fotki...

  6. #5

    Domyślny

    Tekst bym zostawił, dla googla ratio html/text jest ważne. Tekst oczywiście musi być unikalny. Słowo "budo" w logotypie trochę się zlewa z grafiką pod spodem.
    Wczytuje mi się całkiem szybko. (ok 2s)

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    02-11-2014
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    2
    Punkty
    2

    Domyślny

    Witam
    Dziękuję za wszystkie opinie i sugestie. Mam pytanie odnośnie linkowania wewnętrznego, ze strony głównej linkuję do 4 podstron, to za mało?

    Pozdrawiam

  8. #7
    Bywalec
    Dołączył
    21-02-2011
    Wpisy
    117
    Punkty
    15

    Domyślny

    Wystarczy ale nie zapominaj o powiązaniach pomiędzy podstronami

  9. #8
    Bywalec
    Dołączył
    31-08-2009
    Wpisy
    429
    Punkty
    26

    Domyślny

    Witam.
    Odnośnie oceny strony:
    1. Jak koledzy wspomnieli tło, które masz obecnie nie jest kompatybilne z contentem strony. Fajnym efektem może okazać się zdjęcie drewna (desek, paneli, itd.) powielane w pionie i poziomie.
    2. Menu. Moim zdaniem menu powinno być nad banerem. Przede wszystkim dlatego, że gdy masz widoczny baner strony i użytkownik chce obejrzeć zasoby menu, nie jest w stanie zobaczyć wszystkich pozycji podmenu. Musi przewijać stronę. Pomyśl o tym.
    3. Układ kontentu, zwłaszcza na stronie głównej mi osobiście się nie podoba. Ale o gustach się nie dyskutuje.
    4. Stronie nie przechodzi validacji kodu CSS.
    5. Wg mnie tekst na stronie, nie jest właściwie sformatowany. Zlewa się. Moim zdaniem gdy widać bloki tekstu zbite ze sobą nie zachęca to raczej do czytania. Pomyślałbym na Twoim miejscu nad tym jak tą treść zagospodarować i przede wszystkim podać. Chyba Pefik, kiedyś pisał o tym, że większość dobrych serwisów wyróżnia dobrze podana treść, w przyjazny dla oka sposób.

Podobne tematy

  1. Ocena strony - www.flyfishingexpeditions.co.uk
    przez Molique na forum Różne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 23-05-2011, 13:45
  2. Prośba o ocenę witryny.
    przez Marfish na forum Różne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 27-01-2011, 17:37
  3. Ocena Strony www.
    przez Morido na forum Off topic
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 28-04-2010, 13:07
  4. Ocena strony www.alejaja.eu
    przez diabelb na forum Pomysły, sugestie, propozycje, oczekiwania
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post/autor: 20-02-2008, 16:47
  5. Ocena strony www.skryptyphp.net
    przez haponiuk na forum Różne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 22-05-2007, 12:32

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •