Joomla i obsługa wielu języków
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Joomla i obsługa wielu języków

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-02-2006
    Wpisy
    24
    Punkty
    10

    Domyślny Joomla i obsługa wielu języków

    Witam Was wszystkich.

    Na wstępie chciałem się z Wami wszystkimi przywitać jestem tu nowy (nie znaczy że niedoświadczony ) i jest to mój pierwszy post.

    Bardzo długo pracowałem w Mambo i przesiadka na Joomlę bardzo mnie ucieszyła. Jestem teraz w trakcie pisania pracy końcowej na uczelni z tematyki: "Joomla jako system obsługi małej lub dużej firmy w Internecie". Projekt mój obejmuje całość przygotowań: od instalacji poprzez tworzenie profesjonalnego szablonu (jestem grafikiem) a kończąc na szczegółowych modyfikacjach modułów.

    Mam do Was pytanie, chciałbym uniknąć ogromu pracy - ale z drugiej strony chciałbym aby Joomla u mnie mogła obsłużyć użytkowników poza kraju, stąd moje pytanie: Czy się da zrobić dla gości z zagranicy w pełni zdublowany serwis w ich ojczystych jezykach - krótko mówiąc - serwis wielojęzyczny?

    Pozdrawiam
    Aleksander28

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Sory, ale jak na magistranta czy licencjata doświadczonego w mambo, zadajesz pytanie zaskakujące. Nie słyszałeś o mambelfish? Co prawda pod joomlą ma trochę problemów, ale o ile wiem - dla informatyka żaden problem, by je usunąć.
    A przy okazji. Może byś udostępnił co nieco z tej Twojej pracy do publikacji na joomla.pl?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-02-2006
    Wpisy
    24
    Punkty
    10

    Domyślny

    Slyszalem jak najbardziej.

    Myslalem jednak, ze ktos chciaz zaczal prace nad projektem pelnej integracji modulow wielojezykowych? MambelFish troszke stwarza problemow.

    Jezeli chodzi o moja prace - bardzo chetnie. Na razie wstrzymam sie z publikacja do czasu oceny tego co dokonalem jednakze moge z czasem dosylac troszke materialow ale to musze poprzegladac co sie nadaje a co nie - chce cala moja prace koncowa opublikowac w formie e-booka dostepnego dla poczatkujacych i nie tylko.

    Co zawiera:
    - instalacje joomla,
    - tworzenie szablonow krok po kroku w Photoshopie,
    - modyfikacje istniejacych dodatkow (mod, botow itp),
    - integracja z wewnetrznymi serwerami baz (w firmie) i automatyczna publikacja dokumentow,
    - ... no i troszke innych elementow.

    Pozdrawiam
    Aleksander
    Ostanio edytowane przez Aleksander28 : 08-02-2006 15:39

  5. #4
    Wyjadacz magic awatar
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    679
    Punkty
    39

    Domyślny

    1. Mambelfish
    http://forum.joomla.org/index.php/topic,26271.0.html
    Wersja dla Jomla! 1.0.7 - działa, a także nieco porad ...

    2. Wielojęzykowość Joomla!
    http://www.joomla.org/content/view/663/74/
    Wszyscy oczekujemy wersji 1.1 - ma mieć wbudowane możliwości pod tym względem, w tym zarówno wbudowane wsparcie dla wersji językowych frontu i administracji, jak i wsparcie dla np. systemu pomocy, czy wreszcie - np. oficjalny komponent JoomFish (następca mambelFish). Wiecej szczegółow również na http://dev.joomla.org/

    3. Nie wstrzymuj się z publikacją, tylko popatrz co jest np. na http://pomoc.joomla.pl/pomoc/ , a czego tam nie ma - opublikuj (nie koniecznie w formacie ebook'a). Mnóstwo ludzi będzie Ci wdzięcznych ...

    P.S. A przy okazji i Pracę będziesz miał opublikowaną na międzynarodowym forum ;)

  6. #5
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Pozwól oceniać swoją pracę innym. Każdy dobry materiał opublikujemy. A dla oceniających Cię profesorów (najczęśćiej, bo bywa inaczej!) fakt publikacji fragmentów może być wysoko oceniony!
    Że wspomnę ten najciekawszy pewno dla wielu fragment Twojej odpowiedzi: integracja z wewnetrznymi serwerami baz (w firmie) i automatyczna publikacja dokumentow) - to może być Twój niebagatelny wkład w rozwój Joomla!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #6
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-02-2006
    Wpisy
    24
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzieki 'czarodzieju' za linki, zapoznam sie z tym. Zastanawiam sie czy chlopaki w przyszlosci planuja wzbogacic Jooml`e we wbudowany modul jezykowy - na pewno wtedy Joomla odstawila by konkurencje daleko! wg mnie juz jest to najlepszy produkt tej klasy.

    Prawdopodobnie na poczatek postaram sie Wam przygotowac kilka stron (tutoriali) o tym jak laik moze zrobic wlasna szate graficzna do Joomli, jestem grafikiem i juz kilka dla swoich potrzeb zrobilem - powiem szczerze, ze jest to pierwszy CMS ktorym sie 'bawie' i w ktorym to tak latwo zrobic - pozostale sa czasem skomplikowane do wykonania dla laika.

    Pozdrawiam
    Aleksander

  8. #7
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Aleksander28
    Zastanawiam sie czy chlopaki w przyszlosci planuja wzbogacic Jooml`e we wbudowany modul jezykowy - na pewno wtedy Joomla odstawila by konkurencje daleko! wg mnie juz jest to najlepszy produkt tej klasy
    Jak podane wyżej ma to być od wersji 1.1

  9. #8
    Przeglądacz
    Dołączył
    18-10-2005
    Skąd
    Trzebinia
    Wpisy
    48
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Aleksander28
    Prawdopodobnie na poczatek postaram sie Wam przygotowac kilka stron (tutoriali) o tym jak laik moze zrobic wlasna szate graficzna do Joomli
    wow, czekam z niecierpliwością
    odnośnie pomocy Joomla też mam w planach stworzyć poradnik jak poruszać się po Joomla, jak dodawac artykuły itp. (dla totalnie nie zorientowanych) Niektórzy ludzie po przeczytaniu "Dodajemy artykuł statyczny" z joomla/pomoc dalej nie potrafią dodać artykułu :eek:

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •