Spolszczenie zOOm Media Gallery 2.5.1 RC4 - Strona 4
Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Wyniki 31 do 33 z 33

Temat: Spolszczenie zOOm Media Gallery 2.5.1 RC4

  1. #31
    Debiutant
    Dołączył
    26-03-2009
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny

    Sprawa prawie calkiem rozwiązana została przez następujacych przedmówców:

    Cytat Wysłane przez duke Zobacz wiadomość
    Oto moja recepta (tym razem piszę od A do Z) - jedyne co mogę napisać to, że u mnie działa, ale nie gwarantuję że będzie działać wszędzie ;) - więc proszę zróbcie wcześniej kopie zapasowe edytownych plików.

    - w pliku zoom.class.php
    zamienić funkcję escapeString($string) na:

    function escapeString($string) {
    $string = iconv("UTF-8","ISO-8859-2",$string);
    if (version_compare(phpversion(),"4.3.0", "<"))
    mysql_escape_string($string);
    else mysql_real_escape_string($string);
    return $string;
    }

    To spowoduje konwersje polskich znaczków do odpowiedniego kodowania przy zapisywaniu do bazy.

    - w pliku gallery.class.php
    zmienić to:

    $this->_name = utf8_decode($this->stripslashesSafe($row->catname));
    $this->_descr = utf8_decode($this->stripslashesSafe($row->catdescr));

    na to:

    $this->_name = $row->catname;
    $this->_descr = $row->catdescr;

    To spowoduje poprawne wyświetlanie nazwy i opisu galerii.

    A teraz dla poszczególnych obrazków:

    - w pliku image.class.php zmienić w funkcji function update($catimg=0, $parentimg=0) wpis:

    $database->setQuery("UPDATE #__zoomfiles SET imgname = '".$zoom->escapeString($this->_name)."', imgkeywords='".$zoom->escapeString($this->_keywords)."', imgdescr = '".$zoom->escapeString($this->_descr)."', published = '".$zoom->escapeString($this->_published)."', imgmembers = '".$this->_members."' WHERE imgid=".$this->_id);

    na

    $database->setQuery("UPDATE #__zoomfiles SET imgname = '".$this->_name."', imgkeywords='".$zoom->escapeString($this->_keywords)."', imgdescr = '".$this->_descr."', published = '".$zoom->escapeString($this->_published)."', imgmembers = '".$this->_members."' WHERE imgid=".$this->_id);

    To powinno spowodować poprawną edycję obrazków.

    - w pliku image.class.php zmienić w funkcji function save() wpis:

    $database->setQuery("INSERT INTO #__zoomfiles (imgfilename, imgname, imgkeywords, imgdescr, imgdate, catid, uid, imgmembers)"
    . " VALUES "
    . "('".zoom::escapeString($this->_filename)."', '".zoom::escapeString($this->_name)."', '".zoom::escapeString($this->_keywords)."','".zoom::escapeString($this->_descr)."', NOW(), '".zoom::escapeString($this->_catid)."', '".$this->_uid."', '1')");

    na

    $database->setQuery("INSERT INTO #__zoomfiles (imgfilename, imgname, imgkeywords, imgdescr, imgdate, catid, uid, imgmembers)"
    . " VALUES "
    . "('".zoom::escapeString($this->_filename)."', '".$this->_name."', '".zoom::escapeString($this->_keywords)."','".$this->_descr."', NOW(), '".zoom::escapeString($this->_catid)."', '".$this->_uid."', '1')");

    To powinno spowodować poprawne dodawanie obrazka.

    Mam nadzieję, że to komuś pomoże. Jeżeli są dalej problemy to piszcie w tym wątku. Jeżeli komuś coś nie działa to napiszcie konkretnie co, jakie są objawy, Bez tego nie da rady pomóc.

    Pozdrawiam
    Cytat Wysłane przez zwierz76 Zobacz wiadomość
    Witam!
    Pytanko czy po powyższych zmianach zapisują się wam poprawnie komentarze, bo u mnie kicha.
    Dopiero po zmianie w pliku image.class.php funkcja addComment:
    Kod PHP:
    $database->setQuery("INSERT INTO #__zoom_comments (imgid,cmtname,cmtcontent,cmtdate) VALUES ('".$this->_id."','".$zoom->escapeString($uname)."','".$zoom->escapeString($comment)."', NOW() )"); 
    na:
    Kod PHP:
    $database->setQuery("INSERT INTO #__zoom_comments (imgid,cmtname,cmtcontent,cmtdate) VALUES ('".$this->_id."','".$uname."','".$comment."', NOW() )"); 
    Komentarze są po "polskiemu". Czyli zapisują się w bazie.

    Do tego dodał bym jeszcze tylko by w pliku gallery.class.php pod koniec funkcji update znaleźć:

    Kod PHP:
    // replace space-character with 'air'...or nothing!
            
    $this->_keywords ereg_replace(" """$this->_keywords);
            
    $database->setQuery("UPDATE #__zoomfiles SET imgname = '".$zoom->escapeString($this->_name)."', imgkeywords='".$zoom->escapeString($this->_keywords)."', imgdescr = '".$zoom->escapeString($this->_descr)."', published = '".$zoom->escapeString($this->_published)."', imgmembers = '".$this->_members."' WHERE imgid=".$this->_id); 
    i zamienić na

    Kod PHP:
    // replace space-character with 'air'...or nothing!
            
    $this->_keywords ereg_replace(" """$this->_keywords);
            
    $database->setQuery("UPDATE #__zoomfiles SET imgname = '".$this->_name."', imgkeywords='".$zoom->escapeString($this->_keywords)."', imgdescr = '".$this->_descr."', published = '".$zoom->escapeString($this->_published)."', imgmembers = '".$this->_members."' WHERE imgid=".$this->_id); 
    Da to możliwość wpisywania polskich liter z ogonkami podczas edytowania nazw i opisów pojedynczych zdjęć z galerii.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #32
    Debiutant
    Dołączył
    26-03-2009
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny

    Zauważyłem jeden problem z wpisywaniem "ó" lub "Ó".
    Gdy wpiszę, którekolwiek o kreskowane to po zapisaniu znika mi cała reszta tekstu od tej litery z nią włącznie. Sprawdziłem, że dzieje się to wyłącznie w polu opisu przy edycji galerii. Wygląda na problem z edytorem wyswig TinyMCE gdyż po wyłączeniu go jest ok. Co ciekawe w innych miejscach zarówno portalu jak i związanych z komponentem Zoom Media Gallery wszystko działa prawidłowo, jedynie przy robieniu opisu galerii takie dziwactwo.

    PS
    Od kilku dobrych godzin siedzę szukając rozwiązania zarówno w kodzie jak i w necie więc darujcie sobie odpowiedzi typu "skorzystaj z google", "jest gdzieś na tym forum" itp (może i jest ale nie da się go przeszukać za ó Ó bo wywala, że zbyt popularne wyrażenie).

  4. #33
    Debiutant
    Dołączył
    26-07-2009
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    Domyślny Polskie znaki w tytułach w adminie zoom gallery dla joomla 1.0 w UTF-8

    Jeżeli ktoś przestawił sobie joomla 1.0 na UTF-8 to w zoom gallery nie widzi polskich znaków w tytułach. Aby to najmniejszym wysiłkiem obejść, wziąłem plik com_zoom\lib\language\polish.php i zamieniłem tam wszystkie funkcje define( na __define(
    Na końcu pliku dodałem funkcję __define( o następującej treści:

    function __define($a,$b){
    define($a,iconv('ISO-8859-2','UTF-8',$b));
    } Dołączam plik polish.zip
    Załączone pliki Załączone pliki

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •