Oto moja recepta (tym razem piszę od A do Z) - jedyne co mogę napisać to, że u mnie działa, ale nie gwarantuję że będzie działać wszędzie ;) - więc proszę zróbcie wcześniej kopie zapasowe edytownych plików.

- w pliku zoom.class.php
zamienić funkcję escapeString($string) na:

function escapeString($string) {
$string = iconv("UTF-8","ISO-8859-2",$string);
if (version_compare(phpversion(),"4.3.0", "<"))
mysql_escape_string($string);
else mysql_real_escape_string($string);
return $string;
}

To spowoduje konwersje polskich znaczków do odpowiedniego kodowania przy zapisywaniu do bazy.

- w pliku gallery.class.php
zmienić to:

$this->_name = utf8_decode($this->stripslashesSafe($row->catname));
$this->_descr = utf8_decode($this->stripslashesSafe($row->catdescr));

na to:

$this->_name = $row->catname;
$this->_descr = $row->catdescr;

To spowoduje poprawne wyświetlanie nazwy i opisu galerii.

A teraz dla poszczególnych obrazków:

- w pliku image.class.php zmienić w funkcji function update($catimg=0, $parentimg=0) wpis:

$database->setQuery("UPDATE #__zoomfiles SET imgname = '".$zoom->escapeString($this->_name)."', imgkeywords='".$zoom->escapeString($this->_keywords)."', imgdescr = '".$zoom->escapeString($this->_descr)."', published = '".$zoom->escapeString($this->_published)."', imgmembers = '".$this->_members."' WHERE imgid=".$this->_id);

na

$database->setQuery("UPDATE #__zoomfiles SET imgname = '".$this->_name."', imgkeywords='".$zoom->escapeString($this->_keywords)."', imgdescr = '".$this->_descr."', published = '".$zoom->escapeString($this->_published)."', imgmembers = '".$this->_members."' WHERE imgid=".$this->_id);

To powinno spowodować poprawną edycję obrazków.

- w pliku image.class.php zmienić w funkcji function save() wpis:

$database->setQuery("INSERT INTO #__zoomfiles (imgfilename, imgname, imgkeywords, imgdescr, imgdate, catid, uid, imgmembers)"
. " VALUES "
. "('".zoom::escapeString($this->_filename)."', '".zoom::escapeString($this->_name)."', '".zoom::escapeString($this->_keywords)."','".zoom::escapeString($this->_descr)."', NOW(), '".zoom::escapeString($this->_catid)."', '".$this->_uid."', '1')");

na

$database->setQuery("INSERT INTO #__zoomfiles (imgfilename, imgname, imgkeywords, imgdescr, imgdate, catid, uid, imgmembers)"
. " VALUES "
. "('".zoom::escapeString($this->_filename)."', '".$this->_name."', '".zoom::escapeString($this->_keywords)."','".$this->_descr."', NOW(), '".zoom::escapeString($this->_catid)."', '".$this->_uid."', '1')");

To powinno spowodować poprawne dodawanie obrazka.

Mam nadzieję, że to komuś pomoże. Jeżeli są dalej problemy to piszcie w tym wątku. Jeżeli komuś coś nie działa to napiszcie konkretnie co, jakie są objawy, Bez tego nie da rady pomóc.

Pozdrawiam