Spolszczenie zOOm Media Gallery 2.5.1 RC4 - Strona 3
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Wyniki 21 do 30 z 33

Temat: Spolszczenie zOOm Media Gallery 2.5.1 RC4

  1. #21
    Debiutant
    Dołączył
    21-06-2007
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    Nie mam krzaków, mam piękne polskie literki

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #22
    Debiutant
    Dołączył
    23-06-2007
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    Voltek napisz jaką metodę zastosowałeś i do jakiej wersji? Czy pomogło na krzaczki w opisie galerii.

  4. #23
    Nowicjusz
    Dołączył
    22-02-2006
    Wpisy
    21
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam wszystkich,
    dołączam się do prośby. Voltek ratuj! Jak to zrobiłeś?
    Zastosowałam wszystkie podane przez Was metody.
    Efekt jest taki, że TYLKO w opisie zdjęcia brakuje polskich liter.
    Właściwie błąd polega na tym, że gdy wgrywa się opis zdjęcia z typowo polską literą to w miejscu wystąpienia polskiej litery opis zostaje ucięty...
    Jesteśmy już blisko rozwiązania, wiele problemów zostało naprawionych.

  5. #24
    Debiutant
    Dołączył
    23-06-2007
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez yezyna Zobacz wiadomość
    Witam wszystkich,
    dołączam się do prośby. Voltek ratuj! Jak to zrobiłeś?
    Zastosowałam wszystkie podane przez Was metody.
    Efekt jest taki, że TYLKO w opisie zdjęcia brakuje polskich liter.
    Właściwie błąd polega na tym, że gdy wgrywa się opis zdjęcia z typowo polską literą to w miejscu wystąpienia polskiej litery opis zostaje ucięty...
    Jesteśmy już blisko rozwiązania, wiele problemów zostało naprawionych.
    Dokładnie mam ten sam problem, po wgrywaniu treści opisu galerii do bazy obcina tekst do pierwszej literki z którą ma problem. Chodzi mi głównie o opis galerii. W tytule mam ok. Ja zastosowałem metodę duke wsio mi się popie......
    Jeżeli komuś mądremu udało się rozwiązac problem opiszcie go od początku do końca. Proszę !

  6. #25
    Debiutant
    Dołączył
    21-06-2007
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    Wyjściem jest wpisywanie opisów bezpośrednio w bazie danych SQL, zostaje tylko problem z ę, które jest niezmiennie zmieniane na kwadracik. Osobiście zlikwidowałem już ZOOM GALERYna mojej stronie, zastąpiłem ją przez EXPOSE

  7. #26
    Debiutant
    Dołączył
    23-06-2007
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ja chyba też zrezygnuję z Zoom media gallery może do momentu wyjścia wersji poprawionej. Dzięki za odpowiedź. Tak przy okazji jaką galerię proponujecie w zastępstwie oczywiście która nie posiada problemów opisanych w wątku. Dzięki

  8. #27
    Debiutant
    Dołączył
    06-07-2007
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny

    Oto moja recepta (tym razem piszę od A do Z) - jedyne co mogę napisać to, że u mnie działa, ale nie gwarantuję że będzie działać wszędzie ;) - więc proszę zróbcie wcześniej kopie zapasowe edytownych plików.

    - w pliku zoom.class.php
    zamienić funkcję escapeString($string) na:

    function escapeString($string) {
    $string = iconv("UTF-8","ISO-8859-2",$string);
    if (version_compare(phpversion(),"4.3.0", "<"))
    mysql_escape_string($string);
    else mysql_real_escape_string($string);
    return $string;
    }

    To spowoduje konwersje polskich znaczków do odpowiedniego kodowania przy zapisywaniu do bazy.

    - w pliku gallery.class.php
    zmienić to:

    $this->_name = utf8_decode($this->stripslashesSafe($row->catname));
    $this->_descr = utf8_decode($this->stripslashesSafe($row->catdescr));

    na to:

    $this->_name = $row->catname;
    $this->_descr = $row->catdescr;

    To spowoduje poprawne wyświetlanie nazwy i opisu galerii.

    A teraz dla poszczególnych obrazków:

    - w pliku image.class.php zmienić w funkcji function update($catimg=0, $parentimg=0) wpis:

    $database->setQuery("UPDATE #__zoomfiles SET imgname = '".$zoom->escapeString($this->_name)."', imgkeywords='".$zoom->escapeString($this->_keywords)."', imgdescr = '".$zoom->escapeString($this->_descr)."', published = '".$zoom->escapeString($this->_published)."', imgmembers = '".$this->_members."' WHERE imgid=".$this->_id);

    na

    $database->setQuery("UPDATE #__zoomfiles SET imgname = '".$this->_name."', imgkeywords='".$zoom->escapeString($this->_keywords)."', imgdescr = '".$this->_descr."', published = '".$zoom->escapeString($this->_published)."', imgmembers = '".$this->_members."' WHERE imgid=".$this->_id);

    To powinno spowodować poprawną edycję obrazków.

    - w pliku image.class.php zmienić w funkcji function save() wpis:

    $database->setQuery("INSERT INTO #__zoomfiles (imgfilename, imgname, imgkeywords, imgdescr, imgdate, catid, uid, imgmembers)"
    . " VALUES "
    . "('".zoom::escapeString($this->_filename)."', '".zoom::escapeString($this->_name)."', '".zoom::escapeString($this->_keywords)."','".zoom::escapeString($this->_descr)."', NOW(), '".zoom::escapeString($this->_catid)."', '".$this->_uid."', '1')");

    na

    $database->setQuery("INSERT INTO #__zoomfiles (imgfilename, imgname, imgkeywords, imgdescr, imgdate, catid, uid, imgmembers)"
    . " VALUES "
    . "('".zoom::escapeString($this->_filename)."', '".$this->_name."', '".zoom::escapeString($this->_keywords)."','".$this->_descr."', NOW(), '".zoom::escapeString($this->_catid)."', '".$this->_uid."', '1')");

    To powinno spowodować poprawne dodawanie obrazka.

    Mam nadzieję, że to komuś pomoże. Jeżeli są dalej problemy to piszcie w tym wątku. Jeżeli komuś coś nie działa to napiszcie konkretnie co, jakie są objawy, Bez tego nie da rady pomóc.

    Pozdrawiam

  9. #28
    Debiutant
    Dołączył
    23-06-2007
    Wpisy
    5
    Punkty
    10
    Super Duke odpowiedź od początku do końca. Zastosowałem twoje rozwiązanie i piszę co następuje. To chyba do tej pory najlepsza przeróbka. Tytuły galerii wchodzą bezbłędnie wszystkie znaki zapisują się poprawnie i wyświetlają. Jeżeli chodzi o opisy galerii poprawiło się wyświetlanie w porównaniu do poprzednich propozycji jedyny problem pozostał z literką óÓ do momentu napotkania tej literki wszystko jest ok potem przy próbie zapisania wszystko obcina. Może naprowadzi to iż po edycji wpisu w HTML Sourse Editor zamienia ó
    Kod HTML:
    <p>żńĆżŻźŹĄąńŃĘę&oacute;&oacute;</p>

  10. #29
    Debiutant
    Dołączył
    12-06-2006
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam!
    Pytanko czy po powyższych zmianach zapisują się wam poprawnie komentarze, bo u mnie kicha.
    Dopiero po zmianie w pliku image.class.php funkcja addComment:
    Kod PHP:
    $database->setQuery("INSERT INTO #__zoom_comments (imgid,cmtname,cmtcontent,cmtdate) VALUES ('".$this->_id."','".$zoom->escapeString($uname)."','".$zoom->escapeString($comment)."', NOW() )"); 
    na:
    Kod PHP:
    $database->setQuery("INSERT INTO #__zoom_comments (imgid,cmtname,cmtcontent,cmtdate) VALUES ('".$this->_id."','".$uname."','".$comment."', NOW() )"); 
    Komentarze są po "polskiemu". Czyli zapisują się w bazie.
    Jednak mam problem podczas ich dodawania nie wyświetla się komunikat, że dodano i mam pustą stronkę, ale komentarz dodaje się prawidłowo.
    Co by to mogło być?

  11. #30
    Debiutant
    Dołączył
    14-09-2007
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam,
    do Bli75 i innych
    też miałem problem z tym ó i Ó, okazało się że to sprawka edytora a rozwiązanie jest naa tym forum także:

    adamw
    07-09-2006, 07:51

    Rozwiązanie jest dość proste. Wyedytowałem dwa pliki tiny_mce.js i tiny_mce_src.js z katalogu mambots/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce usuwając z nich wpisy 211,Oacute, oraz 243,oacute, (należy pamiętać o przecinkach). Podobnie można potraktować popularnego jce - tam istnieje tylko plik tiny_mce.js.
    Pozdrawiam.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •