Jak sprawdzić link do artykułu ? - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 17 z 17

Temat: Jak sprawdzić link do artykułu ?

  1. #11
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Nie bardzo teraz rozumiem, o co pytasz.
    Z pierwszego postu zrozumiałem, że pytasz o łącze do artykułu, żeby podejrzeć wprowadzone w nim modyfikacje.
    Teraz z kolei pytasz o kwestie związane z adresowaniem artykułów. Mieszasz różne sprawy.
    Zmiana aliasu artykułu zmienia tylko i wyłącznie fragment adresu, pod jakim artykuł jest umieszczony, więc nic dziwnego, że niewiele zmieniła.
    Załóż nowy wątek i napisz jasno, o co chodzi, bo temat tego został wyczerpany.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Nowicjusz
    Dołączył
    02-07-2008
    Wpisy
    21
    Punkty
    10

    Domyślny

    Mój post zawierał w sobie 2 pytania. 1 niejako zostało wyjaśnione, 2 brzmiało:
    2. Jak już mi pomożecie zlokalizować gdzie znajduje się link do danego artukułu, to chciałbym wiedzieć jak mogę go zmienić ?

    No i wiem, że alias zmienia, tylko końcówkę adresu, ale mi tego nie zmienił. Zmieniłem alias, a link pozostał stary (tak jakby zmiana aliasu nic nie powodowała).
    Ale mniejsza z tym, jakoś to obejdę...

    W każdym razie dziękuję za pomoc!

  4. #13
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Jeśli zmieniłeś alias, to musiał się zmienić adres artykułu, chyba że masz pozycje menu typu pojedynczy artykuł i tam ustalone inne aliasy, w co raczej - przy dużej liczbie artykułów wątpię, ale już rózne cuda widziałem.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #14
    Wiarus
    Dołączył
    17-07-2009
    Wpisy
    1 375
    Punkty
    210

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez majestiq Zobacz wiadomość
    (wersja 1.7.3)
    Pozwolę sobie zapytać: czy to numer wersji używanej teraz przez Ciebie?

    Jeśli tak, to prosisz się o kłopoty
    Aktualizuj zanim Twoją stroną zainteresują się nieproszeni goście.

  6. #15
    Nowicjusz
    Dołączył
    02-07-2008
    Wpisy
    21
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Jeśli zmieniłeś alias, to musiał się zmienić adres artykułu, chyba że masz pozycje menu typu pojedynczy artykuł i tam ustalone inne aliasy, w co raczej - przy dużej liczbie artykułów wątpię, ale już rózne cuda widziałem.
    Popatrz:
    http://www.33finefoods.pl/oferta/koestlin/miniparis1

    Ten link działa, mimo, że alias dla tej strony to: breakfastbiscuits (zmieniłem z miniparis1), więc powinno działać takie łącze:
    http://www.33finefoods.pl/oferta/koe...akfastbiscuits a nie to stare, dlatego pytałem czemu to nie działa.

    Kategoria dla wszystkich artykułów to "sample data-articles" (jeśli ma to coś do rzeczy).

    PS Jak sprawdzić czy mam pozycje menu 'pojedynczy artykuł' ?
    PS2 Czy logowanie od frontu w porównaniu do zaplecza, daje większe możliwości ? czym to się różni ? To jakiś inny panel jest ?

  7. #16
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Nie pomogę Ci, niestety. Z kilku względów.
    Po pierwsze: pytasz o rzeczy dość elementarne. Poszukaj kursu w Internecie albo kup książkę, albo wybierz się na kurs i poznaj ten elementarz.
    Forum to nie miejsce, by tłumaczyć, co to jest pozycja menu, gdzie się pozycje menu konfiguruje, jak sprawdzić, jakiego typu masz pozycje menu, czy logowanie od frontu w porównaniu z logowaniem od zaplecza daje większe, czy mniejsze możliwości i czym się różni, itd.
    Po drugie: masz na zapleczu w swej witrynie prawdopodobnie niezły bałagan, o czym świadczy przytoczony przykład:
    Cytat Wysłane przez majestiq Zobacz wiadomość
    Kategoria dla wszystkich artykułów to "sample data-articles" (jeśli ma to coś do rzeczy).
    Skoro wszystkie artykuły są w jednej kategorii, to już masz bajzel. Ty je masz na dodatek w kategorii "sample data-articles", czyli pozostałości z jakichś przykładowych danych. Nawet nie zmieniłeś nazwy kategorii.
    A skoro masz bajzel, który tylko Ty widzisz, to nie sposób wnioskować, dlaczego coś Ci się wyświetla nie tak, jak powinno, bo w gruncie rzeczy nie wiadomo zupełnie, w jaki sposób Ty to coś wyświetlasz (jak wywołujesz, żeby się wyświetlało). Chociażby ten przykładowy artykuł: http://www.33finefoods.pl/oferta/koestlin/miniparis1. Mogę się wprawdzie domyślać, jak to robisz, ale ani wróżką, ani jasnowidzem nie jestem.
    Po trzecie: Wszystko wskazuje na to, że stosujesz jakieś niestandardowe rozwiązania do prezentacji elementów witryny. A skoro tak, to skąd ktokolwiek ma wiedzieć, co to za rozwiązania.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #17
    Nowicjusz
    Dołączył
    02-07-2008
    Wpisy
    21
    Punkty
    10

    Domyślny

    To nie moja strona, ja miałem wprowadzić kilka modyfikacji, więc nie będę jej poprawiał i przebudowywał.
    Ktoś to tak zrobił i tak to niestety działa.

    W każdym razie i tak dzięki za pomoc. Sporo słów Cię to kosztowało

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne tematy

  1. Jak sprawdzić licencję szablonu
    przez piasio na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 29-06-2011, 13:18
  2. jak sprawdzić co pyta SQL
    przez TomaszBr na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post/autor: 19-10-2010, 10:12
  3. Ocena artykułu a AlphaUserPoints - jak sprawdzić jaki artykuł ocenia user?
    przez legola na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 15-03-2010, 10:15
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 06-05-2007, 21:14
  5. Jak sprawdzić id i name usera?
    przez keran na forum Programowanie pod Joomla!
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 11-12-2006, 13:48

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •