ACL-genialne czy nie do końca........
Wyniki 1 do 4 z 4

Temat: ACL-genialne czy nie do końca........

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    21-11-2014
    Wpisy
    2
    Punkty
    2

    Joomla! 2.5 ACL-genialne czy nie do końca........

    Witam. Chciałbym poruszyć temat ACL w joomla 2.5...... Przeczyytałem sporo artykułów w sieci na temat ACL, niby wszyscy rozpływają się w zachwytach nad tą technologią. Miarą jednak wspólną jest to, że narzędzie jest bardzo rozbudowane ale...omówione ono będzie dokładnie w jakiejś mglistej przyszłości. Moim skromnym zdaniem jest to nie do końca prawda, ponieważ brak jest pewnych kluczowych funkcjonalności. Tu dochodzimy do sedna sprawy......
    Zbudowałem stronkę dla grupy znajomych-zamiarem moim było to aby każdy z nich mógł w przyszłości sam organizować treści w swoim "kąciku": zarządzać swoimi kategoriami, galeriami, budować swoje menu.
    Witrynę można zobaczyć pod adresem http://www.artserwis-24.pl
    Jest ona w 100% oparta na Joomla2.5....... (łącznie ze stroną startową, dla której zrobiłem osobny szablon).Wszelkie treści w galeriach są tymczasowe i jedynie po to aby użytkownicy wiedzieli co i jak jest zorganizowane (od strony zaplecza).

    Obecnie utworzyłem poziomy dostępu, użytkowników i przydzieliłem im władzę nad swoimi kategoriam, artykułami. Schody zaczęły się przy dostępie do projektanta menu. Brak jest jakichkolwiek opcji do spersonalizowania uprawnień !!!. W uprawnieniach do kategorii mogłem ustalić, że np. Gerard może wszystko robić jedynie ze swoimi a nic z obcymi (milorda, rrj....).
    Może isnieje jakiś dodatek, który daje większą funcjonalność niż "genialny" ACL?.
    Jesli ktos ma pytania odnośnie mojego "dzieła" to chętnie odpowiem.
    pozdrawiam

    ps. proszę o wyrozumiałość jeśli chodzi o szatę graficzną-bazuję na sugestiach użytkowników. A cała strona powstała niedawno.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Gerard Zobacz wiadomość
    ale...omówione ono będzie dokładnie w jakiejś mglistej przyszłości.
    Może po prostu czytasz nie to, co należałoby przeczytać. Na joomla.org omówienie (w języku angielskim) opublikowano zanim jeszcze system został dopracowany. Na docs.joomla.org jest pełny poradnik. Na wiki.joomla.pl poradnik ACL w Joomla jest od zarania. Nie mówię już o innych publikacjach, np. ebooku S. Pieszczka.

    To jest tylko i aż system zarządzania witryną internetową. Twoje założenia (założenia Twojej witryny), niestety, mijają się z możliwościami jakiegokolwiek CMS nie tylko Joomla. Zarządzanie strukturą witryny, a tym jest tworzenie, usuwanie, publikowanie, wycofywanie publikacji, usuwanie pozycji menu, należy do grupy uprawnień administracyjnych, które albo są przyznawane albo nie są przyznawane. Jeśli są przyznawane, to obejmują pełnię uprawnień w tym zakresie (w odniesieniu do wszystkich pozycji), nie można ich podzielić na uprawnienia do "moich" i "nie moich" pozycji.
    Jeśli każdy użytkownik ma rządzić wszystkim, co jest jego, to załóż portal z witrynami w subdomenach dla użytkowników i każdy będzie zarządzał wedle swojej woli.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    21-11-2014
    Wpisy
    2
    Punkty
    2

    Domyślny

    Dziękuję za błyskawiczną odpowiedź. Faktycznie-jeśli ktoś szuka rozwiązania konkretnego przoblemu ( w tym przypadku rozgraniczenia poziomów dostępu do projektanta menu)a nie jest to wedłóg niego jasno opisane to brakuje tego. Czytałem przytoczone Przez Ciebie tematy, ale widocznie zostały one opisane w sposób, który ja nie do końca zrozumiałem.
    Swoją drogą korzystając z ACL ustawiłem, iż każdy z użytkowników ma pełne uprawnienia jedynie do swoich rzeczy. Tak jest zarówno w kategoriach jak i poszczególnych artykułach (od strony zaplecza).Sprawdzę jeszcze jak się sprawa ma w K2 w mysl zasady, że wiedzy nigdy dość.

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Gerard Zobacz wiadomość
    Czytałem przytoczone Przez Ciebie tematy, ale widocznie zostały one opisane w sposób, który ja nie do końca zrozumiałem.
    Nie dlatego, że zostały opisane w sposób, którego nie zrozumiałeś, ale dlatego, że szukałeś możliwości, których ACL nie udostępnia. Zarządzanie menu witryny jest zarządzaniem jest strukturą. I albo ma się się do tego pełne prawa, albo ich się nie ma.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Podobne tematy

  1. Język polski? - nie do końca
    przez Adiq19 na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 23-08-2017, 14:28
  2. offline działa nie do końca
    przez qrdziel na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 20-07-2011, 10:32
  3. stronie nie ładuje się do końca w firefox
    przez polishgirlolga na forum Wydajność, optymalizacja
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 07-07-2011, 09:24
  4. Nie do końca spolszczony panel admina
    przez pawlikp100 na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 21-03-2008, 10:04
  5. Publisher ale nie do końca :)
    przez mops na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 17-08-2006, 23:06

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •