Nie można zapisać opcji w dodatkach DJ-Classifieds i DJ-Catalog2
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 19

Temat: Nie można zapisać opcji w dodatkach DJ-Classifieds i DJ-Catalog2

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    05-03-2013
    Wpisy
    33
    Punkty
    2

    Domyślny Nie można zapisać opcji w dodatkach DJ-Classifieds i DJ-Catalog2

    Witam,
    czy ktoś spotkał się z tym samym problemem? Po kliknięciu przycisku "Zapisz" czy "Zapisz i zamknij" w opcjach tych dwóch dodatków wywala mnie nagle do opcji głównych joomli beż żadnego komunikatu. Oczywiście opcje się nie zapisały.
    Posiadam Joomlę 3.3.6, magic quotes wyłączone

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    17-04-2014
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    360
    Punkty
    42

    Domyślny

    Co to za hosting? O kiedy problem występuje? Robiłeś aktualizację może?

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    05-03-2013
    Wpisy
    33
    Punkty
    2

    Domyślny

    to chyba wina hostingu.. właśnie sprawdziłam
    strona ma być na az.pl - tutaj nie działa zapisywanie, ustawione jest php wersji 5.3.28, natomiast na localhoście mam php 5.4.9, korzystam z Wampserver i wszystko jest ok

    edit: robiłam aktualizację z 3.1, ale wtedy też nie działało

  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    17-04-2014
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    360
    Punkty
    42

    Domyślny

    Rekomendowana wersja PHP dla J3.3 to PHP 5.40, nie mogę znaleźć wymagań DJ-extension w kwestii wersji PHP, ale nasunęło mi się czy nie masz przypadkiem bety Dj-Classfields?

    Spróbuj zmienić wersje PHP na hostingu, jeśli masz betę komponentu to możesz spróbować im napisać być może to jakiś bug. Oczywiście pod warunkiem że zmiana wersji php na wyższą spowoduje poprawę.

    Hmm a spróbuj ustawić na localu taką samą wersję php jak na hostingu? Będziesz wiedziała wtedy dokładnie gdzie leży problem.

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    05-03-2013
    Wpisy
    33
    Punkty
    2

    Domyślny

    jak zmieniam na php 5.4.23 to się strona wysypuje (pojawiał się już ten problem na forum ale nadal nie wiem co z nim zrobić)
    poniżej błędy:
    Warning: preg_replace_callback(): Requires argument 2, '', to be a valid callback in /sciezka/libraries/joomla/filter/input.php on line 706
    Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 2325696689 bytes) in /sciezka/libraries/joomla/filter/input.php on line 713

    dodatek mamy pełny, gdyż wykupiliśmy szablon z tym komponentem (+subskrypcja na 1mc), oczywiście napisałam w tej sprawie do właścicieli, lecz nadal czekam na odpowiedź.. a nie mogę bezczynnie czekać ;)
    też nigdzie nie widzę wymagań php

    z localem to dobry pomysł, zaraz sprawdzę

  7. #6
    Przeglądacz
    Dołączył
    05-03-2013
    Wpisy
    33
    Punkty
    2

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez noras Zobacz wiadomość
    Hmm a spróbuj ustawić na localu taką samą wersję php jak na hostingu? Będziesz wiedziała wtedy dokładnie gdzie leży problem.
    Na localu z php 5.3 zapisywanie opcji działa normalnie - w czym może tkwić problem?

  8. #7

    Domyślny

    Cześć,

    odpowiedzi pod cytatami - w trochę zmienionej kolejności

    oczywiście napisałam w tej sprawie do właścicieli, lecz nadal czekam na odpowiedź.. a nie mogę bezczynnie czekać ;)
    też nigdzie nie widzę wymagań php
    Niestety nie otrzymałem (dział DJ-Catalog2) żadnego zgłoszenia w podobnej sprawie. Do jakiego działu zgłaszałaś problem?

    Co do wymagań, wszystko jest opisane na stronie podlinkowanej w opisach naszych dodatków:
    http://dj-extensions.com/faq/dj-cata...m-requirements
    http://dj-extensions.com/faq/dj-clas...m-requirements

    Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 2325696689 bytes) in /sciezka/libraries/joomla/filter/input.php on line 713
    Ten błąd informuje, że limit pamięci na serwerze (parametr memory_limit) został przekroczony i to znacznie, o ponad 2GB . Oraz że ów limit został przekroczony prawdopodobnie w momencie filtrowania jakieś zmiennej - nic poza tym.

    Po kliknięciu przycisku "Zapisz" czy "Zapisz i zamknij" w opcjach tych dwóch dodatków wywala mnie nagle do opcji głównych joomli beż żadnego komunikatu
    Przyznaję, że jest to bardzo dziwna sprawa, która defacto tyczy się Joomlowego komponentu com_config. Proszę więc upewnij się czy problem czasem nie występuje przy zapisywaniu ustawień innych komponentów (Artykuły, Linki, etc.).
    Zastanawiam się również czy może same ustawienia komponentów nie przyczyniają się do błędu. Czy korzystasz z ust. domyślnych, czy może zmieniałaś coś w konfiguracji? Może w jednym z parametrów podałaś bardzo długi tekst?
    Sprawdź również proszę ustawienia serwera pod kątem limitów zmiennych w tablicach GET/POST/REQUEST. Są to*:

    Kod:
    max_input_vars
    suhosin.post.max_vars
    suhosin.get.max_vars
    suhosin.request.max_vars
    *) Nie wszystkie muszą być zdefiniowane - zależne jest to od serwera. Ale raczej standardem jest że każda z tych zmiennych miała wartość "1000" lub więcej. 500 to raczej minimum zważywszy na ilość dostępnych parametrów. Jeśli jest mniej to skrypt otrzymuje niepełne, wręcz obcięte dane z formularza i w zależności od tego w którym miejscu te dane zostały obcięte, możemy spodziewać się przeróżnych błędów.

    P. S. W razie gdyby nie udało Ci się rozwiązać problemu, ktoś od nas na help-desku z pewnością pomoże, ale od razu uprzedzam, że pierwsze o co poprosimy to dostęp do zaplecza oraz FTP, bo dalsze dywagacje bez zerknięcia w kod to wróżenie z fusów.

    AKTUALIZACJA: Odnośnie drugiego błędu proponuję lekturę: http://forum.joomla.pl/showthread.ph...lacjach-Joomla
    Ostanio edytowane przez michalo : 27-11-2014 08:50 Powód: literówki

  9. #8
    Bywalec
    Dołączył
    17-04-2014
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    360
    Punkty
    42

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez michalo Zobacz wiadomość
    http://dj-extensions.com/faq/dj-cata...m-requirements
    http://dj-extensions.com/faq/dj-clas...m-requirements
    @michalo Dobrze wiedzieć że te info też są na stronie


    Cytat Wysłane przez annagt Zobacz wiadomość
    Warning: preg_replace_callback(): Requires argument 2, '', to be a valid callback in /sciezka/libraries/joomla/filter/input.php on line 706
    Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 2325696689 bytes) in /sciezka/libraries/joomla/filter/input.php on line 713
    Gdyby włączyć konsole błędów na maximum to pewnie by powiedziała jeszcze więcej.

  10. #9

    Domyślny

    @noras: No problem.

    Co do błędów, pierwszy ma poziom "Warning", więc zakładam, że raportowanie błędów jest już dość wysoko ustawione i więcej "od serwera" się nie dowiemy.

    Intuicja mi podpowiada w tym przypadku, że coś jest nie tak z serwerem, ale ponieważ chyba nigdy nie miałem styczności z hostingiem AZ, ani z podobną sytuacją, to szczerze nie mam pomysłu co może być nie tak. Ciekawi mnie za to niezmiernie co takiego alokuje ponad 2GB RAMu. Pewnie jakaś pętla lub rekursja się nie może skończyć.

  11. #10
    Bywalec
    Dołączył
    17-04-2014
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    360
    Punkty
    42

    Domyślny

    @michalo: Mnie również zastanawia jakim cudem nie wywala się na loclahost? Bo przecież (chyba) żaden localhost nie oferuje takich parametrów a na pewno domyślnie nie są one aż tak wystrzelone w kosmos.

    Nie posiadam tyle tajemnej wiedzy na temat serwerów aby coś więcej podpowiedzieć i wymyślić

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Joomla 3.3.1 nie można zapisać opcji komponentu szablony
    przez annagt na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 13-06-2014, 10:18
  2. DJ-Catalog2 Joomfish w wyszukirwarce produktow nie pokazuje jezyka sk i cz
    przez marek602 na forum Rozszerzenia z Design-Joomla
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 12-09-2011, 16:15
  3. Dj Catalog2 Gryzie się z DJ Tab
    przez PiotrWrona na forum Rozszerzenia z Design-Joomla
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 24-01-2011, 13:44
  4. DJ-Classifieds - nie można dodać obrazków do ogłoszeń - biała strona.
    przez no_solution na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 27-05-2010, 14:22

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •