Jak zwiększyć ilość możliwych modułów na stronie??
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 16

Temat: Jak zwiększyć ilość możliwych modułów na stronie??

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    02-03-2007
    Wpisy
    13
    Punkty
    10

    Domyślny Jak zwiększyć ilość możliwych modułów na stronie??

    Chciałem się dowiedzieć jak zwiększyć maksymalną ilość pozycji modułów?? Posiadam Joomle w wersji 1.0.12 i w panelu administracyjnym [Witryna] -> [Szablony] -> [Pozycje modułów] jest tylko 50 pozycji szukałem ale niestety nie znalazłem...

    Z góry dziękuję za pomoc.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus Dylek awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 864
    Punkty
    70

    Domyślny

    Przepraszam ze jestem wscibski, ale wykorzystales w templatce wszystkie te pozycje i uzywasz ich w serwisie?

  4. #3
    Wyjadacz magdaa awatar
    Dołączył
    04-10-2006
    Skąd
    Włocławek
    Wpisy
    768
    Punkty
    163

    Domyślny

    strzelam ;) masz tam puste pola - wpisz i zapisz. Następnie zdefiniuj jego położenie w templatce.
    1. Zanim zadasz pytanie - poszukaj na forum - być może ktoś już miał taki problem i go rozwiązał.
    2. Jeśli nie - sprawdź, czy odpowiedź nie znajduje się na Joomla!Wiki

    Polskie Centrum Joomla!
    pozdrawiam - Magda

    Shine On You Crazy Diamond ...

  5. #4
    Nowicjusz
    Dołączył
    02-03-2007
    Wpisy
    13
    Punkty
    10

    Domyślny

    No właśnie problem w tym ze mam tylko jeszcze 3 wolne a potrzebuje jeszcze 10. Standardowo jest 50 i czy gdzieś istnieje możliwość zwiększenia ilości tych pustych pól? Naprawdę byłbym bardzo wdzięczny za taką informację

    Problem polega na ty, że wykorzystuję kilka templatek, a teraz nie chce mi się zmieniać nazw modułów, a trochę tego mam :/
    No jeżeli nie da rady to będę musiał wszystko pozmieniać, a naprawdę nie widzi mi się dłubać znowu w tym wszystkim
    Ostanio edytowane przez alien_zgc : 02-03-2007 20:09

  6. #5
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    1. pozycje modulow szablonu w panelu admina (left, right, user1 itp) - tabela
    to jest lista pozycji ktore beda brane pod uwage

    2. pozycje modulow wpisane w index.php templaka
    dowolne

    3. pozycje modulow dostepne w parametrach modulow
    identyczna z pkt 1.

    4. pozycje modulow wyświetlane w konkretnym szablonie (podglad witryny z pozycjami)
    to sa pozycje wykorzystane (przewidziane) przez autora template'a, (pkt.2) bedace jednoczesnie na liscie ogolnej (pkt 1)

    wiec jezeli w szalonie chcemy pozycje 'moja_poz' to musimy wpisac ja i w index.php i dopisac do listy w PA

    ilosc modulow na stronie (nowosci, popularne, pogoda, rss, kursy walut itp.) ma sie nijak do wczesniej wymienionych, mozesz tego miec dzyliard ;)

    mozna publikowac kilka modulow na tej samej pozycji (na raz lub rownolegle jeden w jednej czesci serwisu, inny w drugiej czesci serwisu , wg linkow w menu)

    pojawia sie zatem pytanie czy naprawde potrzebujesz wiecej niz 50 unikalnych 'bilbordów' na stronie ?

  7. #6
    Nowicjusz
    Dołączył
    02-03-2007
    Wpisy
    13
    Punkty
    10

    Domyślny

    no w tym momencie chyba raczej łatwiej byłoby zwiększyć ilość pozycji modułów niż przerabiać wszystko, powiedzmy że jak przychodzi mi na myśl przerobienie wszystkiego od nowa to ojjj...

  8. #7
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Sprecyzuj, o co Ci chodzi i po co. W 50 pozycjach modułów możesz umieścić modułów setki. Zwiększenie ilości pozycji modułów jest, oczywiście, po drobnych zmianach w skryptach możliwe, ale niezwykle rzadko, tylko w dedykowanych, prawdopodobnie bardzo wyspecjalizowanych rozwiązaniach potrzebne. Nie sądzę, bys takie rozwiązanie tworzył, a jeśli nawet - to postawione przez Cię pytanie wskazuje, iz do tworzenia tak rozbudowanej specjalistycznej aplikacji nie masz wystarczających kompetencji.

    W poprzednich wersjach pozycji było bodaj 6 z możliwością dopisania jednej czy dwóch i to w zupełności zwykle wystarczało. Jeśli teraz nie wystarcza Ci 50, to raczej dlatego, że nie pojmujesz roli pozycji modułu. Przemyśl więc raczej, czym jest pozycja a czym moduł. Problem zniknie.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #8
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    bingo, zrozumialem

    chodzi o szablony przypisane, czyli jednoczesne uzywanie np 10 szablonów ktore maja rozne wlasne pola, ale i tak doradzalbym zmiany w szablonach. Nie bardzo mam teraz czas zeby grzebac w kodzie ale zwiekszenie limitu powyzej 50 nie powinno byc trudne

  10. #9
    Nowicjusz
    Dołączył
    02-03-2007
    Wpisy
    13
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dokladnie o to chodzi ...zapewne to nie jest trudne ale ja niestety az tak sie na tym wszystkim nie znam i nie potrafie tego ogarnac, dlatego jak ktos wiec co i gdzie trzeba zmienic to bylbym bardzo wdzieczny Jeszcze raz z gory wielkie dzieki.
    Poza tym uwazam, ze uzywanie wiekszej ilosci szablonow z roznymi wlasnymi polami jest troche ograniczone i przydaloby sie cos zrobic z tym ;) Mam tylko nadzieje ze w wersji 1.5 cos z tym zostanie zrobione...
    Ostanio edytowane przez alien_zgc : 03-03-2007 11:49

  11. #10
    Nowicjusz
    Dołączył
    02-03-2007
    Wpisy
    13
    Punkty
    10

    Domyślny

    Chyba znalazłem ale jeszcze nie wiem czy działa, chyba powinno

    A mianowicie w pliku:
    /administrator/components/com_templates/admin.templates.html.php
    w linijce oznaczonej numerkiem 377 mamy zapis:
    $rows = 25;
    zmieniamy liczbę np. na 50 i jest git chybaaa...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •